Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[ESP8266][ATMEGA][C] Jak uzyskać IP i port z odebranego pakietu UDP?

adambehnke 21 Mar 2016 22:54 2439 4
    adambehnke
    Level 24  
    Witam
    Znów mam pytanie odnośnie komunikacji pomiędzy atmegą a ESP8266.
    Otóż mam teraz zestawione komunikację poprzez RXD i TXD.
    Do konfigurowania komunikacji używam komend AT.
    I wszystko działa poprawnie. Nadaję i odbieram pakiety bezproblemowo.
    Ale jeśli odbieram jakiś pakiet to nie wiem z jakiego IP i portu nadszedł pakiet.
    Jak to sprawdzić. Wiem że w bibliotekach arduino do ESP8266 jest taka możliwość.
    Ale ja nie korzystam z żadnej biblioteki. Ja uzywam komunikacji po zwyczajnym UART.

Proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • Helpful post
    madejpm
    Level 11  
    Zmień trochę koncepcję. Obsługę sieci oprogramuj sam na ESP a ATMEGA niech tylko wysyła i obiera dane. Na ESP będziesz miał dostęp do wszystkich danych związanych z siecią i łatwo zaprogramujesz bardziej zaawansowany/go serwer lub klienta.
    Ja od razu firmware AT nadpisałem własnym programem i skończyło się to tym, że wszystko zrobiłem na ESP, ale nie zawsze jest to najlepsza koncepcja, szczególnie dla płytki ESP-01. Ale jak najbardziej polecam na nim zrobić część sieciową!
    adambehnke
    Level 24  
    Właśnie o tym samym pomyślałem aby część sieciową na Esp postawić. Ale jest tu sporu problem bo używam tego modułu po raz pierwszy i jeszcze nigdy nic pod niego nie pisałem.
    Wiem że na arduino jest do tego biblioteka. Ale ja piszę w Eclipse GCC i nie wiem od czego zacząć.
    Będę bardzo wdzięczny jeśli Ktoś z Kolegów okaże litość i zrozumienie nad początkującym i poprowadzi nieco za rękę. Zaznaczam że nie oczekuję gotowców. Ale chciałbym wiedzieć od czego zacząć bo nie ukrywam że te moduły są niezwykle interesujące.