Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik przenośny na baterii LiPo 12V pod Jack

22 Mar 2016 00:10 735 2
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie. Tytułem wstępu wykopałem w pewnym pudełku fajny akumulatorek modelarski oraz głośnik, które chciałbym połączyć w całość. Nie znam się w tych tematach, jednak co do czytania schematów i elektryki moja znajomość nie jest tak uboga, celem jest produkt który spełni moje oczekiwania oraz poszerzenie wiedzy w zakresie elektroniki, dlatego liczę na Waszą pomoc.

Cel : zbudowanie głośnika stereo pod Jack
    1. Chciałbym, aby mój akumulatorek (LiPo) udźwignął czas pracy do 4h.
    2. Nie chcę, aby to grało wybitnie głośno, wystarczy czyste brzmienie tak, aby było go słychać w miarę dobrze na dworze.
    3. Chciałbym wykorzystać to co mam, nie pakując się w jakieś kolosalne koszta.
    4. Wszystko na jakimś układzie pod wzmacniacz TDA. Wy wiecie lepiej jak to jest w praktyce z nimi.

Co posiadam:
    1. Akumulator LiPo 1300mAh
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__35...Flightmax_1300mAh_3S1P_20C_EU_Warehouse_.html
    2. Głośnik, którego ewentualnie budowę mógłbym wykorzystać, bo raczej tych głośników tym akumulatorkiem na 4h pracy nie udźwignę.
    Głośnik przenośny na baterii LiPo 12V pod Jack Głośnik przenośny na baterii LiPo 12V pod Jack

Moja prośba do Was, bo na prawdę nie mam pojęcia co do tego dobrać, czy uda się coś z tego zlepić pod ten akumulatorek pod jak najlepszą sprawność.
    1. Ewentualny koszt układu scalonego (wzmacniacza) do 40zł.
    2. Wymiana źródła zasilania koszt do 20zł.
    3. Głośniki - tu dobór dla waszej dyspozycji, tak jak pisałem w założeniach, plus to że miło by było gdyby jakiś bass się pojawił.
    4. Fajnie by było gdybym wykorzystał tą plastikową obudowę z głośnika, nie chcę się pchać w sklejkowe pudełka, bo takie wątki już tu przejrzałem, jednak jeśli nic odnośnie głośników nie uda mi się w nią wpakować, to zdam się na wasze propozycje. (Wymiary obudowy: 250x80x80)
    5. Jeśli lepszym rozwiązaniem będzie przykładowo mono średnio tonowy, to zdam się na to.
    6. Dobrze by było gdyby uk. scalony miał możliwość wrzucenia potencjometrycznej regulacji głośności, jednak jest to opcja dodatkowa.

Proszę o konstruktywną pomoc ;).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    @Sabat666 dzięki za podpowiedź ;) z akku wychodzi 11,4V także różnica niewielka, są też możliwości na 7,6V oraz 3,8V. Zostaje jeszcze ta kwestia doboru głośników.

Mówisz, że w praktyce dwa stereo to jednak lepsza opcja? Kwestia tylko jakie głośniki teraz dobrać, aby wymiarami weszły do tego pudełka.

Może któryś z użytkowników ma już coś sprawdzonego, chciałbym jakąś podpowiedź, która ma odzwierciedlenie praktyczne ;)