Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz Multimedialny ARCHOS A504 - Wymiana dysku

DJCheester 22 Mar 2016 08:32 1938 0
  • #1 22 Mar 2016 08:32
    DJCheester
    Poziom 16  

Witam

Mam pytanie do Wszystkich (jeśli będzie taka potrzeba zamieszczę zdjęcia)

Od niedawna mam problem ze swoim odtwarzaczem multimedialnym Archos A504 - właściwie jest to jeden mi znany kieszonkowy odtwarzacz z dyskiem twardym który po podłączeniu pod specjalną przystawkę DVR Station lub DVR Travel ma możliwość nagrywania analogowego sygnału audio video (3xchinch) na dysk twardy (w locie digitalizuje i nagrywa do formatu AVI).

Może pytanie zamieszczam nie w tym dziale - jeśli tak to proszę o przeniesienie do właściwego.

Otórz od pewnego czasu odtwarzacz się długo włącza i rzęzi dysk (jest tam HITACHI 80Gb 2.5cala ATA - niby nic trudnego podmienić na nowy problem w tym że dysk jest parowany z odtwarzaczem i jeśli podmienię na inny pojawia się tryb serwisowy i jest tylko dostępna opcja USB i format disc a w przypadku oryginalnego dysku (po przeformatowaniu go w komputerze oprócz tych dwóch opcji jest jeszcze opcja repair i tu cały problem.

Odtwarzacz z oryginalnym dyskiem działa uruchamia się wolno i podczas odczytu lub zapisu na dysku przycina się na 2-3 minuty a dysk rzęzi - podejrzewam że odtwarzacz upadł (ostatnio pożyczyłem go na jakieś 2 miesiące znajomemu i teraz tego żałuję)

Oczywiście wyczytałem w necie po krótce że firma Archos zabezpieczyła się w ten sposób parując dyski aby za łatwo nie można było sobie włożyć większego dysku. Lecz w chwili gdy dysk ulegnie uszkodzeniu nie można sobie samemu zmienić nawet na taki sam takiej samej pojemności.

Na forum archosa link poniżej jest co prawda opis ale po angielsku i tłumaczyłem go przez google tłumacza - w jakiś sposób da radę podmienić tzn wersja oprogramowania jeśli jest bodajrze poniżej 1.4 to bez problemu można zmienić dysk i odtwarzacz łyknie każdy dysk a jeśli jest wersja softu 1.5 lub 1.6 to niestety dysk jest sparowany, co prawda na tym forum użytkownik jakoś obszedł ten problem i zrobił tak że wgrał niższą wersję softu i wtedy zamienił dysk a potem podgrał znów wyższą wersję softu lecz normalnie odtwarzacz nie chce zaciągnąć niższej.

Wcześniej na stronie producenta był softu i można było pobrać różne wersje (wcześniej to zrobiłem i mam) a teraz już support ze strony producenta zniknął został tylko opis jak to zrobić. Link do postu na archos forum.

http://forum.archosfans.com/viewtopic.php?f=18&t=70333

Ewentualnie może istnieje jakiś program który może wyłączyć wadliwą część dysku nie muszę mieć 80Gb wystarczy mi np 40Gb ale żeby dysk nie zawieszał się czy jest taki program aby pół dysku wyłączyć zrobić mniejszą partycję lub wyłączyć fizycznie uszkodzone sektory tak aby dysk nie miał tzw zwioch.

Proszę wszystkich co mieli do czynienia z takim sprzętem o pomoc - jeśli komuś udało się podmienić dysk w Archosie w tym nowszym sofcie proszę o radę w jaki sposób można by było uratować sprzęt. Do serwisu Archosa nie oddam bo chyba nawet nie ma w Polsce, a poza tym cena nowego dysku + fachowa wymiana w serwisie pewnie będzie kosmicznie droga.

Mam też możliwość zaprogramowania pamięci Flash odtwarzacza lecz problem jest taki że nie mam pliku bin - dobrze by było jakby taki plik z obrazem pamięci z wersją 1.2 ktoś miał to zaprogramował bym sobie flasha i podmienił i temat byłby pewnie załatwiony.

Czekam na jakieś wskazówki - jak naprawić mój dysk lub lepiej aby dało się go podmienić w całości na inny bez badów nie musi być dużej pojemności aby tylko odtwarzacz go przyjął.

Może ktoś ma informację w jaki sposób jest parowany dysk z odtwarzaczem, czy na podstawie numeru fabrycznego czy prodct key - jest taki numer w menu system odtwarzacza.

Ja pracuje w serwisie dekoderów STB i tam też parujemy dyski dysk ma długość kodu w hexie XXXX-XXXX i gdybym w jakiś sposób znał kombinację zablokowanego dysku to mógłbym podstawić nowy i zablokować takim samym kodem lecz nie wiem czy by to poskutkowało, czy oprócz kodu dysku odtwarzacz nie zaspisuje sobie np numeru fabrycznego dysku. Do odblokowania dysku 2.5 cala nie muszę znać kodu lecz przy zablokowaniu muszę jakiś podać a nie wiem skąd i w jaki sposób go wyciągnąć z dysku teraz (jeszcze) działającego.

Jeśli będą potrzebne jakieś fotki do zrobię i dołączę do tematu.

Pozdrawiam ...

0 0