Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Office 2000 ciekawy problem

mczapski 23 Jun 2005 18:30 2532 5
    mczapski
    Level 39  
    Jak na razie nie widziałem aby temat był omawiany a mam problem niespodziewanie. Mianowicie w sytuacji gdy prawie nie używam Office w domu nadeszła potrzeba wykonania małej kalkulacji w EXCELU. Jakie z było moje dziwienie kiedy stwierdziłem, ze tym razem w komórki nic nie mogę wpisać z klawiatury. Pomyślałem, że awaria klawiatury ale kursory działają. Próba w Wordzie i też nic nie mogę pisać. Ale tutaj na dolnym pasku informacjia " To polecenie nie jest dostępne, ponieważ dokument jest zablokowany przed edycją". Zagadnienei dotyczy zarówno dokumentu nowego, istniejącego a także na wszystkich autoryzacjach (Windows XP). Nigdy nikt nie blokował edycji tym bardziej dla wszstkich dokumentów. Świadomie nic nie kombinowałem z programem. Jedyne podejrzenie, że bodajże dwa dni wstecz przy zamykaniu sesji internetowej pojawiła się informacja, że coś się aktualizuje ale nawet nie wiedziałem co. Proszę o radę jak wyleźć z tego problemu. Klawiatura oczywiście działa czego dowodem jest ta informacja.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kalipiotrek
    Level 12  
    Wiem dokładnie o co Ci chodzi. Miałem ten sam problem - oczywiście także z wersją XP Office'a. Dostał się w Twoje ręce rzadki typ Offica - 30dniowa wersja. W przypadku innych wersji (2000, 2003) nie spotkałem się z czymś podobnym. Po upłynięciu 30 (lub 15) dni możesz tylko przeglądać dokumenty - edycja jest niemożliwa.
    Niektórzy źli ludzie crackują office'a - czemu stanowczo się przeciwstawiam;) - jednak w tym przypadku na wgranie cracka może być za późno, a jeśli nie to osoba, która chciałaby to zcrackować musiałaby mieć jeszcze instrukcję do tego cracka - bo trzeba w specjalnej kolejności robić różne rzeczy.
    Tak więc polecam odinstalowanie tej wersji i zainstalowanie innej.
    Yoga
    Level 21  
    To może być wirus makro napisany w Visual Basic'u, który zmodyfikował pliki startowe szablonów Office. Spróbuj otworzyć np: excela i jeśli:
    1. po otwarciu skoroszyt nie nazywa się Zeszyt1 to 100% coś złapałeś,
    2. uruchom następujące menu:
    Narzędzia - Makro - Edytor Visual Basic i tam w oknie Project: VBAProject powinieneś mieć w widoku podobnym do Eksploratora folder Microsoft Excel Object a w nim: Arkusz1 , ..., ArkuszN (N ilość otwartych arkuszy) i ThisWorkbook a jeśli masz coś więcej to źle,
    3. kliknij na ThisWorkbook powinno pojawić się okno "Zeszyt1 - ThisWorkBook (Code)" okno, w zakładce (General) ma być puste a w zakładce ThisWorkbook powino być tylko:
    Code:
    Private Sub Workbook_Open()

End Sub

Jeśli nie to masz wirusa makra.
    Lekarstwo - zamknij Office i wykasuj plik normal.dot oraz wszystkie arkusze z folderu "XLStart" których nie tworzyłeś poza plikiem PDFMaker.xla jeśli masz program Acrobat Adobe.

Jeśli nie pomoże to skanuj jakiś AntyVirem i ewentualnie wklej log z Hijackthis to któryś z bardziej obytych kolegów w tym programie ci go sprawdzi.
    Rafał Przybyło
    Level 11  
    Witam.
    Napewno jest to wersja 30-dniowa. swego czasu bardzo popularna. jest do niej duzo krakow i mozna ja odblokowac juz po minieciu czasu uzytkowanania. trzeba podmienic jeden pliczek *.msi. ale to juz zadanie dla google
    mczapski
    Level 39  
    Otóż wersja jakaś przypadkowa z crakiem. Z tym , że to pracuje z tym systemem pewno z pół roku. Uprzednio z WIN 2003 pewno z rok lub więcej. Jeszcze nie przeglądałemrejestrów bowiem trochę brakuje mi czasu na medytacje. Mam natomist pytanie czy po usunięciu programu i zainstalowaniu innego sytuacje ulegnie zmianie, czy też znajdzie uprzednie ustawienia? Ale coś mi się wydaje, że Excel zawsze otwiera się jako Zeszyt 1. Prawdę mówiąc nigdy specjalnie tego nie obserwowałem. Szarpnąłem się jeszcze i stwierdziłem: Narzędzia - Makro- Edytor Visual Basic (nieaktywny) oraz komunikat pomocnika "To polecenie nie będzie dostępne dopuki nie odnowisz licencji" . W zasdzie wszystko jasne. Ale może ktoś wie coś praktycznego na ten temat?
    Zagadnienie chyba rozwiązane. Tym razem Office *** 2003. W międzyczasie dowiedziałem się, że poprzedni program był wersją 30-to dniową. Jakim cudem funkcjonował dłużej? Jak dla mnie zabawa z crakami trochę zbytnio skomplikowana i czasochłonna. Na dzisiaj problem znikł.
    Yoga
    Level 21  
    Trzeba było napisać to od razu że to wersja trial - dostałbyć jednoznacznie informację że pewnie jesteś już poza czasem przewidzianym na użytkowanie programu i nie trzeba by się zastanawiać co blokuje si dostęp do komórek.
    Możesz ją odinstalować i ponownie zainstalować ale musisz wyczyścić rejestr ze wszystkich wpisów, które dokonał program i będzie działał znów pół roku. Reasumując - temat twojego postu - problem nie jest ciekawy, a wręcz banalny. W internecie jest mnóstwo craków do takich programów, linków nie będę podawał bo to jak sądzę nie zgodne z regulaminem elektrody. I nie będę oryginalny jak powielę slogan znany z elektrody, że "google twoim przyjacielem jest".