Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Subwoofera Magnat Monitor Sub 300A głosników

krzychsob 22 Mar 2016 10:44 732 8
 • #1 22 Mar 2016 10:44
  krzychsob
  Poziom 3  

  Witam posiadam subwoofer Magnat Monitor Sub 300A i moje pytanie jest takie czy mogłbym podłaczyc do niego głosniki a kontretnie Tonsile Fenixy 2 ? Na ten moment moj wzmacniacz jest w naprawie....

 • #2 22 Mar 2016 11:57
  DjMapet
  Poziom 42  

  Ten subwofer nie ma wzmacniacza do zasilenia dodatkowych zestawów głośnikowych, więc podłączenie ich do niego, jest bezcelowe.

  Pozdrawiam.

 • #3 22 Mar 2016 12:20
  krzychsob
  Poziom 3  

  DjMapet napisał:
  Ten subwofer nie ma wzmacniacza do zasilenia dodatkowych zestawów głośnikowych, więc podłączenie ich do niego, jest bezcelowe.

  Pozdrawiam.


  hmmm to od czego są tam z tyłu wyjścia na głośniki jak przy wzmacniaczu ?

 • #6 23 Mar 2016 12:09
  DjMapet
  Poziom 42  

  Panel jest ten sam, więc niczego to nie zmienia.

  Oczywiście kolumny możesz podłączyć do tego subwofera - przecież nikt Ci nie może tego zabronić - tyle że grały nie będą. :-)

  Pozdrawiam.

 • #7 23 Mar 2016 14:23
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  Może inaczej, bo widzę, ze Kolega nie do końca wie o co chodzi:
  Subwoofer żeby grał musi mieć podany sygnał.
  Jeżeli jest bierny - sygnał z wyjścia głośnikowego (oczywiście wyjścia do podłączenia suba - z sygnałem nie zawierającym zbędnych wyższych częstotliwości).
  Subwoofer aktywny ma na pokładzie wzmacniacz i stosowny filtr, ale i on potrzebuje sygnału; Tyle, że o znacznie mniejszym poziomie (mniejszym napięciu).
  Taki sygnał można podawać albo z wyjścia sygnałowego (najczęściej RCA) opisanego jako SUB OUT (na przykład) lub - jeżeli takiego wyjścia wzmacniacz/wieża/amplituner nie ma z wyjścia głośnikowego. Po to są właśnie te zaciski głośnikowe - Sygnał z głośników jest sumowany (żeby na sub dotarły dźwięki z lewego i prawego kanału) oraz, po znacznym ograniczeniu napięcia dzielnikiem oporowym na wejście wzmacniacza subwoofera. Sygnał z wejść jest też podawany na WYJŚCIA na głośniki.
  Dzięki temu można uniknąć niewygodnego czasem podłączania dwóch par kabli pod zaciski wzmacniacza/wieży/amplitunera - po prostu z wzmacniacza/wieży/amplitunera podłącza się kable głośnikowe do paczki subwoofera, a z niego dopiero na kolumny L i P.
  Proste.

 • #8 23 Mar 2016 15:36
  DjMapet
  Poziom 42  

  Poza tym, opisane przez kolegę @398216 Usunięty, i przedstawione na schemacie z linku w poście #4 połączenie, pozwala sterować głośnością subwofera i kolumn z jednego punktu, czyli potencjometrem wzmacniacza/wieży, amplitunera (na schemacie opisane są RECEIVER).

  Wszystko to o czym piszemy, w zasadzie można znaleźć w manualu, łącznie ze schematami różnego rodzaju połączeń.

  Pozdrawiam.

 • #9 23 Mar 2016 17:51
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  DjMapet napisał:
  opisane...i przedstawione na schemacie ... połączenie, pozwala sterować głośnością subwofera i kolumn z jednego punktu, czyli potencjometrem wzmacniacza/wieży, amplitunera
  Dokładnie tak samo byłoby w wypadku zastosowania wyjścia (o ile by było) niskopoziomowego specjalnie dla podłączenia do suba przystosowanego.
  Co jest logiczne, bo gdyby tak nie było, za każdym razem, gdy chciałoby się zmienić głośność wzmacniacza/wieży, amplitunera, trzeba by też zmieniać głośność na subwooferze; Co nie byłoby zbyt wygodne...
  DjMapet napisał:
  Wszystko to o czym piszemy.....
  Dokładnie. Dziwię się że tak proste rzeczy stanowią problem...

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME