Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program CopyControl jak naprawić dyskietkę?

scss 23 Cze 2005 18:57 1703 4
  • #1 23 Cze 2005 18:57
    scss
    Poziom 17  

Cześć!

Mam dyskietkę instalacyją zabezpieczoną programem CopyControl (http://www.microcosm.co.uk/copycontroldetail.shtml)? Z tym,że przy instalacji program mi pisze, że "Nieprawidłowy dysk instalacyjny" i nie instaluje się :-(. Czy mozna to jakoś naprawić? Ewentualnie (w ostateczności) czy można jakoś obejśc to zabezpieczenie?
    Musze przeinstalowac system, a bez tego programu to jestem ugotowany na twardo!

Dzieki za pomoc.

0 4
  • #2 23 Cze 2005 19:11
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież jeżeli program, a zatem i dyskietkę, posiadasz legalnie, to zwracasz się do serwisu producenta, odsyłasz uszkodzoną oryginalną dyskietkę i dostajesz nową. Chyba że grzebałeś przy niej próbując zdjąć zabezpieczenie.

0
  • #3 23 Cze 2005 19:18
    scss
    Poziom 17  

Hejka!

Dzięki za odpowiedź. Nie nie grzebałem przy dyskietce (zreszta nawet jak to nie ja) byc może została za wcześnie wyciągnięta z napędu, albo moze ktos ją scandiskiem potraktował. jako że ja staram się tylko pomóc Pani Księgowej, do końca nie mam pewności ( ale na 99% nic nie było grzebane). To raz. Dwa to to, że gwarancji nie podlega uszkodzenie dyskietki ( a komp wyrażnie nie moze czegoś odczytać)-nowa licencja trochę kosztuje, dlatego staram się to jakos naprawić.
    Ale dzięki za pomoc.

0
  • #4 23 Cze 2005 19:22
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie do końca masz rację. Jeżeli to jest dyskietka kluczowa i zabezpieczona przed kopiowaniem, to jasne jest, że nie zrobisz kopii bezpieczeństwa, a nośnik magnetyczny ma prawo ulec uszkodzeniu. Nie będziesz miał gwarancji na nośniki niezabezpieczone przed kopiowaniem, bo w takim przypadku kopię bezpieczeństwa robisz sam.
    A przy okazji: próbowałes zmienić stację dysków elastycznych?
    PS. czy pani księgowa nie trzymała koło tej dyskietki telefonu komórkowego?

0
  • #5 23 Cze 2005 20:31
    scss
    Poziom 17  

-> "PS. czy pani księgowa nie trzymała koło tej dyskietki telefonu komórkowego?"

Jak na mój gust to za wcześnie wyjęła z napędu :-( , a może i trzymała koło telefonu. Ja w tej firmie tylko robię cos z doskou, także nie wiem. Pogadam z szefostwem, zobaczymy co powiedzą na ewentualny zakup nowej dyskietki. Tylko boje się, żeby nie wyszło, że to moja wina...

Dzieki za rady.
    Pozdrawiam G.

0