Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nvidia 520mx - nie działa -

russelini 22 Mar 2016 15:23 900 2
Optex
    russelini
    Level 2  
    Tak jak w temacie. Karta Nvidia 520mx nie chce działać, a dokładniej:

Wykonałem format używając Samsung Recovery i problem pojawił się od razu po uruchomieniu laptopa. Karta Nvidia 520mx przestała działać. Na początku pojawił się żółty trójkącik i "kod 43" w menadżerze urządzeń. Więc szukając w google znalazłem multum rozwiązań tj. Odinstalowanie urządzenia w trybie awaryjnym. Usunięcie sterowników Nvidia Driver Sweeperem i instalacja później sterów z głównej strony Nvidia. Niestety nie działa, a jak się raz udało. Karta normalnie ruszyła, nawet udało mi się uruchomić grę na tej karcie różnice od razu odczułem bo skoczyło prawie 100fps więcej niż jak odpalona ta sama gra na integrze. Problem w tym że po wyłączeniu komputera następnego dnia znów się wywalił błąd - "kod 43". Próbowałem dalej to naprawiać korzystając z porad znalezionych w google i jestem na takim etapie że mam odinstalowaną tą kartę Nvidii i nie mogę zainstalować zupełnie sterowników. Mam w menadżerze urządzeń teraz " Kontroler wideo 3W " i ani instalacja sterowników przez windows update ani przez zainstalowanie sterowników Nvidii... Za każdym razem jest niepowodzenie, a podczas instalacji Nvidii pokazuje że nie wykrywa sprzętu, albo nie kompatybilne... mimo że pobieram dokładnie do tego modelu karty z strony Nvidia. Więc jestem kropce właśnie.

Mój sprzęt

Laptop - Samsung NP300E5A-S0CPL
    Windows 7 Home Premium 64

ProcekProcesor
    Intel® Core™ i3-2350M (2.3 GHz, 3 MB Cache)
    Grafika
    Intel HD Graphics Family
    NVIDIA GeForce GT 520MX Optimus technology
  • Optex
    beo
    Level 36  
    Przede wszystkim usun wszelakie pozostalosci po starym sterowniku oczyszczajac rejestr. Usun cale oprogramowanie nvidii. Mialem wczoraj dokladnie identyczna sytuacje. Uzyj driver cleaner. Zrestartuj i sprobuj ponownie instalacjii.
    Brak ogonkow bo korzystam z live systemu.
    russelini
    Level 2  
    Zrobiłem tak jak mówiłeś. Karta działała chwilę nawet udało mi się na niej uruchomić grę, lecz po ponownym uruchomieniu zobaczyłem piękny niebieski ekranik z błędem "nvlddmkm.sys". Laptop kilka razy próbował się uruchomić i ciągle włączał się ten blue screen. W końcu gdy już załapał. Pokazało się okienko:

"System odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu"

Spoiler:
    Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
    Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
    BCCode: 1000007e
    BCP1: FFFFFFFFC0000005
    BCP2: FFFFF8800F3EAE46
    BCP3: FFFFF880033BD2D8
    BCP4: FFFFF880033BCB30
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
    C:\Windows\Minidump\032216-25412-01.dmp
    C:\Users\Sebastian\AppData\Local\Temp\WER-63960-0.sysdata.xml

Więc znów udałem się do google. Próbowałem opcji:

1) EXPAND.EXE nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys i podmianą tego pliczku z sterowników Nvidia do Windows\System32\drive - niestety nie zadziałało

2) Ustawienie w panelu Nvidia
    Preferowany procesor graficzny>Procesor NVIDIA o dużej wydajności
    Zarządzanie energią - "Maksymalna wydajność

Po tych zabiegach wróciłem do punktu wyjścia. Oczywiście znów karta działała do ponownego uruchomienia laptopa. Podczas ponownego uruchomienia znów pojawił się szereg blue screenów aż za którymś z kolei system załapał. Pokazał okienko "System odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu", a w menadżerze urządzeń znów żółty trójkącik i "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" przy karcie Nvidii 520mx... Nie mam pojęcia już co zrobić z tym.