Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE IP? - dziwna sytuacja z IP Cyfrowego Polsatu.

DamQs 22 Mar 2016 17:03 1932 2
  • #1 22 Mar 2016 17:03
    DamQs
    Poziom 10  

Witam.

Ciagle wyskakuje z roznymi problemami, ale mam nadzieje, ze to tylko was cieszy :)
    Dzisiaj mam problem z adresem IP. Uzywam rutera Tp Link Mr 3420 v2 gargooyle + modem huawei 3372 internet CP LTE800. Wczoraj wieczorem w czasie aktywnego polaczenia rozlaczylo mi wszystko gdyz adresy IP musialy sie jakos zresetowac. Nie potrafie tego wyjasnic, ale ipconfig pokazuje zupelnie inne adresy ip jak np team speak 3. Dzwonilem do Cyfrowego Polsatu z zapytaniem dlaczego moje IP nie resetowalo sie po ponownym uruchomieniu polaczenia kiedy modem byl podpiety bezposrednio do PC powiedzieli, ze to niemozliwe gdyz IP jest dynamiczne. Dzisiaj po formacie pc postanowilem podlaczyc takze ruter, aktywny hub do rutera i dopiero modem. Teraz po kazdym calkowitym resecie rutera IP sie zmienia, ale dlaczego ipconfig mi pokazuje zupelnie inne IP, ktore tylko dzierzawi od rutera? (Na bezposrednio podpietym modemie takze pokazywalo inne niz to widziane w sieci). Jedyny sposob, zeby poznac prawdziwy adres to programy typu TS3 gdzie wyraznie widze IP. Cala sprawa w tym, ze to adresy multi.internet.cyfrowy polsat w Warszawie i nie mam pewnosci czy po resecie tylko ja mam losowy adres czy kilka innych osob takze bo wtedy moge miec problemy w swojej ulubionej gierce gdzie latwo zablokowac ip na 30 min co skutkuje natychmiastowym kickiem oraz smiercia bohatera liczona w na prawde grubych pieniadzach... Mam tu na mysli top swiatowy ranking, ktory posiadam...

1 dlaczego ipconfig nie pokazuje mi prawdziwego ip? A internet dziala na jakims zewnetrznym.
    2 czy istnieje mozliwosc, ze to moj indywidualny adres i moge byc spokojny?
    3 potrzebuje dobrej anteny pod LTE800. Atk 20 + typowy patyk slabo sie sprawdza. Moze jakas antena dualna?

Dziekuje za cierpliwosc Matek451 bo juz wiele razy mi pomogles :P

0 2
  • #2 05 Kwi 2016 15:03
    janeczekkk
    Poziom 21  

Polecenie ipconfig pokazuje ci adres IP karty sieciowej. Jeżeli jesteś wpięty do internetu poprzez router to zewnętrzny adres IP masz inny. W większości usługodawców jest on dynamiczny (zmienia się co określony czas).
    Router działa na takiej zasadzie, że kieruje ruchem po drugiej stronie (po stronie wpiętego do niego sprzętu) przydzielając adresy każdemu z urządzeń z puli, którą ma ustaloną. Od strony dostawcy posiada on jeden adres IP zewnętrzny. Stąd oprogramowanie typu TS pokazuje zewnętrzny adres IP a polecenie ipconfig inny wewnętrzny (udzielony przez router).

0
  • #3 05 Kwi 2016 16:14
    hermes-80
    Poziom 43  

W sieciach komórkowych nie masz własnego IP i za każdym razem możesz mieć przydzielony inny adres publiczny z wykupionej puli adresowej operatora. Identyfikacja w takim wypadku po IP nie ma sensu.
    Należy w tej sytuacji zwrócić się do operatora o wykupienie usługi własnego IP publicznego co może okazać się niemożliwe.

Tu masz ofertę CP odnośnie publicznych (statycznych) adresów IP: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/publiczny-adres-ip.cp

0