Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy warto wybrać STX F130, STX F140 pod wzmacniacz DENON PMA-720AE?

xcerberek 22 Mar 2016 17:28 825 8
    xcerberek
    Level 11  
    Witam,
    Poszukuję kolumn do nagłośnienia małych przyjęć 30-40 osób w sali około 10x10m (z czego pół sali taneczna, a druga ze stolikami). Poszukuję czegoś w przyzwoitej cenie (nie będe ich często używał). Sam zastanawiałem się nad czymś takim:
    stx f130
    stx f140
    Dodam, że interesują mnie nieużywane kolumny.
    Kolumny będą pracować z wzmacniaczem: DENON PMA-720AE.
    zackk
    Level 15  
    Nie szkoda takiego wzmacniacza? Nie lepiej go sprzedać i kupić nagłośnienie bardziej estradowe?
    xcerberek
    Level 11  
    Sęk w tym, że używam go w domu:) Mam przy nim JBL LX55 ale nie jestem ich pewny bo już swoje lata mają i w jednej kolumnie dało się słyszeć przy próbie na sali ?trzepotanie?. Jako, że nie jestem w stanie ich teraz oddać do przeglądu/naprawy to poszukuje czegoś, że tak powiem z gwarancją bo będe miał tylko 3 dni na przygotowanie.
    sebap
    Level 41  
    Nic domowego na tak sporą salę. Tylko sprzęt estradowy.
    xcerberek
    Level 11  
    czy w takim wypadku wystarczy najtanszy zestaw stx-a?
    na sali jak testowałem to wystarczająco grają moje jbl wiec w teorii te stxy też powinny dać radę?
    czy mój denon będzie wystarczający do tych stxów?
    nadmienie jeszcze raz, że potrzebuje kolumny raz na jakiś czas - czasem raz w roku, czasem dwa razy w roku, a czasem raz na dwa lata do zorganizowania przyjęć na max 30-40 osób.
    sebap
    Level 41  
    Te STX praktycznie nie grają basem a przy 40 osobach nie będzie go prawie w ogóle. Denon to wzmacniacz domowy o mocy 50W na kanał czyli dużo poniżej możliwości tych kolumn. Szybko upalisz te kolumny tym wzmacniaczem. Przesterujesz je.
    xcerberek
    Level 11  
    Czyli najlepszym wyjściem dla mnie będzie wynajem czegoś? Cos jak ten zestaw za 350zł? link
    RMS.pl

Level 26  
    Tak. To sa Twoje głośniki. Żadnego domowego sprzętu do nagłośnienia imprez. Zwyczajnie spalisz wszystko.
    xcerberek
    Level 11  
    Witam serdecznie,
    Podsumowując temat - zdecydowałem jednak zagrać na własnych głośnikach domowych. Kolumny JBL lx-55 + wzmacniacz denon PMA720AE. Jedynie dołożyłem subwoofer JBL E250 gdyż po Waszych wypowiedziach stwierdziłem, że rzeczywiście może być mało basu. Nagłośniło to dobrze całą sale, nic się nie spaliło i wszyscy byli zadowoleni. Sala miała wymiary 10x14m i było 35 osób.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.