Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik prędkości wyjściowej, automatycznej skrzyni biegów

22 Mar 2016 17:32 3024 1
  • Poziom 1  
    Samochód : Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 1999r.

Witam zgłaszam się z wielką prośbą do mądrych głów tego forum o pomoc w rozszyfrowaniu sytyłacji ze skrzynią biegów w WJ 4.7 V8
    Mianowicie jakiś czas temu zapalił mi się błąd P0720 (output speed sensor) kiedyś już go miałem i wymiana czujnika pomogła, oczywiście i tym razem skrzynia przełączyła się w trym awaryjny i jedzie tylko na 1 i 3 biegu. Tym razem znów zamówiłem czujnik wymieniłem lecz błąd nie zniknoł skrzynia dalej w trybie awaryjnym na domiar złego zapalił się jeszcze P0732 (Gear2 Incorrect Ratio) żeby sprawdzić czujnik zamieniłem go z drugim czujnikiem prędkości WEJŚCIOWEJ ale nie wyskoczył żaden dodatkowy błąd więc czujnik chyba Ok? Może wie ktoś jak na sucho sprawdzić? Czujniki są w skrzyni 2 (prędkości wejściowej) i (prędkości wyjściowej) chyba takie same chociaż sam nie wiem czy takie powinny być pojeździłem tak 2 dni zapalił się kolejny błąd P1781 :-/ i już całkiem nie wiem co robić? Co o tym myślicie?
  • Poziom 12  
    P0732,"Błędne przełożenie biegu 2", Natomiast drugi błąd informuje o wadliwym działaniu elektro zaworów.