Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AC6 Workspace STM Nucleo - brak programowego resetu procesora

22 Mar 2016 19:44 1254 19
  • Poziom 3  
    Witam,
    Znów pojawiam się z problemem wgrywania i debugowania w AC6. Konsola zwraca mi to:

Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Udaje mi się wgrać program jeśli nacisnę fizyczny reset na płytce i puszczę go przed wgrywaniem. Ale o debugowaniu mogę zapomnieć. Przez pewien czas mogłem "normalnie" wgrywać, ale teraz kłopot powrócił i mam już tego dość. Jeśli nie macie pomysłów co mógłbym zrobić, żeby to naprawić, to jaki inny IDE zaproponowalibyście na STM32- najlepiej, żeby dało się debugować ;)
    Z góry dzięki i pozdrawiam serdecznie :)
  • Computer Controls
  • Poziom 33  
    @KFplay4free Nie konfigurujesz sobie pinów od SWD/JTAG'a w programie na inna funkcję ?
  • Poziom 3  
    Nic nie zmieniałem w konfiguracji projektu
  • Computer Controls
  • Poziom 28  
    W programie, nie opcjach projektu. Konfiguracja AFIO PA13, PA14, a dla JTAG jeszcze PA15 i PB3.
  • Poziom 3  
    Czyli domyślnie procek nie jest skonfigurowany na SWD/JTAG? Poza tym, rozumiem, że powinienem ustawić rejestr AFIO na PA13, PA14, PA15 i PB3 tak?
  • Poziom 33  
    Cytat:

Czyli domyślnie procek nie jest skonfigurowany na SWD/JTAG?

Nie. Procesor ma domyślnie skonfigurowane te piny na JTAG.

Cytat:

Poza tym, rozumiem, że powinienem ustawić rejestr AFIO na PA13, PA14, PA15 i PB3 tak?

Nie. Nie powinieneś ruszać ustawień tych GPIO w swoim programie jeżeli chcesz aby działał JTAG/SWD.
  • Poziom 3  
    W takim razie nic nie jest zmienione :/ Czyli problem leży gdzie indziej
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    KFplay4free napisał:
    W takim razie nic nie jest zmienione

A nie masz tam żadnej magicznej konfiguracji wygenerowanej przez Cube MX (czy jak się tam ten magiczny program nazywa)?
  • Poziom 3  
    Nie mam (tak to Cube MX)
    Jest wiele rzeczy które powodują zaprzestanie działania JTAGa. Przykładowo przejście do któregokolwiek trybu wstrzymania (sleep itd.) albo ustawienie bardzo wolnego zegara systemowego. Jeśli masz CZYSTY i PUSTY projekt, w którym też ten problem występuje, to może być jakiś problem sprzętowy. Zadbaj o to, żeby było dobre połączenie między JTAGiem a układem, z ekranowaniem, krótkie, niepoplątane, niewielkie "anteny" (czyli nie każdy kabelek osobno i luźno), daleko od źródeł zakłóceń.
  • Poziom 28  
    No to chyba zostaje tylko zegar ustawiony na wartość mniejszą niż na starcie (robi tak w ogóle ktoś?).
  • Poziom 3  
    Freddie, mam Nucleo z ST_LinkV2 podłączone na krótkim kabelku USB, zakłóceń raczej tu nie ma... program aktualnie czysty i pusty. vonar- domyślnie tak było i nie za bardzo wiem jaki ma to wpływ. W ogóle zastanawia mnie ta niestabilność- już przez jakiś czas na moim komputerze wszystko działało jak należy. Potem próbowałem na innym- nie działało, a teraz na moim znowu nie działa... (???)
    W CubeMX Pinout: SYS - Debug - Serial Wire Debug.
  • Poziom 3  
    Czy dobrze rozszyfrowałem, że mam zainstalować CubeMX i tam skonfigurować Debuga?
    BlueDraco napisał:
    W CubeMX Pinout: SYS - Debug - Serial Wire Debug.

Niby po co, skoro to pomoć czysty projekt w którym nie są zmieniane żadne ustawienia?

Co w ogóle masz w Twoim projekcie? Co jest w main()? Jakie masz inne pliki? Jak to kompilujesz (pokaż log kompilacji)?
  • Poziom 3  
    Teraz wgrywałem projekt z pustą pętlą, ale wcześniej udało mi się pomyślnie wgrać miganie diodą. Oczywiście z tym nieszczęsnym fizycznym resetem. Ogólnie konflikt jest zawsze ten sam, niezależnie od kodu. Mam dołączone biblioteki StdPeriph jako pliki źródłowe.
    Log kompilacji
    Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 3  
    Zmieniłem kabel USB na inny, ale to nie pomogło
  • Poziom 17  
    Witam,

Niech kolega zaktualizuje soft St-Linka (o ile nie jest to zrobione ;]), ewentualnie sprawdzi czy podczas programowania przez St-Link Utility dzieje się to samo.
  • Poziom 3  
    Soft ST-link upgradowałem, ale Utility sprswdzę ;) dzięki za pomysł! :)
  • Poziom 3  
    Ciekawe... Przy programowaniu przez Utility wszystko przebiega bezproblemowo. Na moje amatorskie oko, oznacza to, że problem najprawdopodobnej leży po stronie programowej. Mam rację?
    PS. Dziękuję za trafną poradę Szumlus :)