Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 5d 1996r - brak zapłonu, nowy komputer

22 Mar 2016 20:27 657 5
  • Poziom 2  
    Witam, otóż mam problem. Civic VI angielka 1.4 z 1996.
    Wszystko jeździło, działało a gdy po 2 tygodniach nieobecności próbowałem uruchomić auto... nastąpił brak zapłonu. Zacząłem sprawdzać najpierw iskrę i już. Na żadnym kablu nie było iskry, cewka w miarę nowa.. Po dalszych poszukiwaniach myślałem, że to immo, ponieważ po przekręceniu kluczyka nie słychać odgłosów pracy pompy paliwa.
    Rozebrałem komputer i zastałem spalony element, nie wiem, kondensator czy coś..
    Kupiłem nowy komputer (którego nie było łatwo znaleźć) i nadal nic... Zastanawiam się czy może to być spowodowane immobilizerem w komputerze? Co mogę jeszcze posprawdzać i co mogę wymienić? Czy da się jakoś odpiąć immobilizer i czy to on odcina paliwo i zapłon? Proszę o pomoc :(
  • Poziom 27  
    Skoro sterownik wymieniłeś to immo trzeba ze starego do nowego przerzucić, można też kupić zestaw sterownik z anteną immobilizera i transponder w kluczykach przerzucić, lub wywalić immo ale to nie jest takie proste że se coś odłączysz i będzie, teraz immo ci trzyma auto także wiesz co robić.
  • Poziom 2  
    złowrogi_boncur napisał:
    Skoro sterownik wymieniłeś to immo trzeba ze starego do nowego przerzucić, można też kupić zestaw sterownik z anteną immobilizera i transponder w kluczykach przerzucić, lub wywalić immo ale to nie jest takie proste że se coś odłączysz i będzie, teraz immo ci trzyma auto także wiesz co robić.

Komputer kupiłem przez internet i jak mam przerzucić immo? A jeżeli jest jakiś sposób na wywalenie immo to jak to mogę zrobić?
    Prosiłbym o jakieś wyjaśnienie krok po kroku lub coś do czego mógłbym się odnieść bo w tych sprawach jestem zielony :(
  • Poziom 41  
    Moja rada - daj sobie spokój z naprawą samodzielną.
    Poszukaj specjalistycznego zakładu który to ogarnie, będzie z pewnością taniej.
    To robota dla zawodowców.
  • Poziom 12  
    Mam identyczny model i kiedyś walczyłem z iskrą.
    Może lepiej było kupić ten spalony element i wymienić a nie cały komputer.
    Jeśli wymieniasz komputer to najlepiej cały komplet to znaczy komputer+immo+kluczyli+stacyjka.
    jeśli jesteś z okolic Wawy to odezwij się na priv.
  • Poziom 2  
    Problem już rozwiązany, stary komputer wymieniony na nowy działał, ale było jeszcze coś czujnikiem wstrzasowym, honda pali a ja szczęśliwy ;) to ten czujnik odciął zapłon i pompę paliwa