Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HDMI - Podłączenie sygnału RCA do HDMI przez konwerter = kamera cofania? :)

22 Mar 2016 20:50 1941 4
  • Level 8  
    Witam,

Jak w tytule. Zastanawiam się czy mogę wykorzystać dowolny tablet z wejściem HDMI do podłączenia sygnału z analogowej kamerki samochodowej RCA poprzez konwerter sygnału, np. taki:
    http://www.conrad.pl/Konwerter-SpeaKa-Profess...8=conrad&pi=989286&ci=SHOP_AREA_37410_1320013
    oczywiście można takie konwertery dostać w jeszcze niższej cenie, to tylko przykład tego o co mi chodzi.
    Miałbym wtedy oprócz nawigacji kamerę cofania w aucie:)

Co o tym sądzą fachowcy?
    Pozdrawiam.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 8  
    Ok, rzeczywiście nie sprawdziłem, że to jest jednak "wyjście" :(
    Potraktowałem tablet jako odbiornik sygnału a nie nadajnik...
    Hmm, no to lipa...
    Ale w takim razie czy nie ma jakiegoś oprogramowania+adapter na wejście usb, żeby podłączyć taką kamerkę?
    Kiedyś w necie chyba na youtube widziałem jak koleś podłączał poprzez jakiś moduł właśnie analogową kamerę do smartfona poprzez usb - może to jest rozwiązanie?
  • Helpful post
    Moderator of Programming
    Jest aplikacja na Android-a (to tylko jedna z setek) która pozwala na podłączenie zwykłej kamerki USB do tabletu z OTG .
    Może to wystarczy?
  • Level 8  
    Z tą kamerką analogową chodziło mi o to, że byłaby zasilana ze światła cofania w aucie (12V) i jakby dostawała napięcie po wrzuceniu wstecznego to automatycznie wysyłałaby sygnał, że "jest podpięta" do tabletu, ale pewnie i tak trzeba byłoby uruchamiać ją poprzez jakąś aplikację..., to takie tylko rozważania:)
    Dzięki w każdym razie za podpowiedź ze zwykłą kamerką usb - może tu coś pokombinuję.
    Pomagasy poszły:)
    P.S
    Ale jakby ktoś miał jednak info o takim konwerterze sygnału video analog-usb to proszę o info, pozdrawiam.