Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik bluetooth DIY - dziwny świst z głośnika

TomaszSudoł 22 Mar 2016 21:07 1374 3
  • #1 22 Mar 2016 21:07
    TomaszSudoł
    Poziom 8  

Witam zrobiłem głośnik bluetooth zasilany z akumulatora 12 v,napędzany wzmacniaczem 2x15 w . Do tego regulator napięcia z 12 v na 5v-do tego podłączony adapter bluetooth .Mam problem otóż gdy podaję dźwięk przez jacka to jest ok wszystko a gdy odpalę moduł bluetooth to jest taki dziwny świst .Co może być tego przyczyną ?

0 3
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 22 Mar 2016 21:52
    jac w-ch
    Poziom 19  

Witam . miałem niedawno podobny przypadek , poprzez bluetooth do dźwięku przedostawały się dodatkowe bzyczenia,zakłócenia . Okazało się że trzeba było odpowiednio poprowadzić przewody masy i problem u mnie znikł . Możesz jeszcze dodatkowo przefiltrować zasilanie jak i zaekranować moduł bluetooth ( pamiętając by nie zasłonić anteny od modułu)

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 24 Mar 2016 14:31
    TomaszSudoł
    Poziom 8  

Jak moge przefiltrować zasilanie ? Od czego poprowadzić przewody do masy ?

0
  • #4 24 Mar 2016 14:44
    2N3866
    Poziom 29  

Tak na ślepo i bez znajomości schematu można na pierwszy ruch zaproponować, że filtrację zasilania zapewnią kondensatory ceramiczne o pojemnościach rzędu dziesiątek-setek pF. Wlutujesz je równolegle do istniejących kondensatorów elektrolitycznych o wartościach rzędu setek-tysięcy uF (na pewno takie tam są). Kondensatory elektrolityczne mają taką indukcyjność pasożytniczą, że nie ma szansy, aby zwierały prądy w.cz. Jak to nie pomoże, to trzeba się uczciwie pochylić nad schematem...

O zasadach prowadzenia masy są całe artykuły, znajdziesz bez trudu.

0