Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KDL-52W4100 - Brak obrazu HDMI wersja USA

Tomek12_86 22 Mar 2016 22:03 1134 6
    Tomek12_86
    Level 15  
    Witam.

Posiadam tv jak w temacie wersja amerykańska, posiada trafo zewnętrzne 220V->110V działa prawidłowo z PS3 ale po podłączeniu dekodera Polsatu wyskakuje komunikat Unsupported signal check device output. Dźwięk jest prawidłowy ale brak obrazu, czy jest to spowodowane przez HDCP? Przez złącze euro jest obraz ale tylko w NTSC. Nie ma możliwości zmiany systemu. Czy istnieje możliwość przełączenia tego TV na wersje EU w trybie serwisowym? Lub czy można wgrać firmware z wersji EU? Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego TV.

Pozdrawiam.
    Polon_us
    Level 42  
    Ten dekoder Polsatu jaką miał ustawioną rozdzielczość ekranu?
    Telewizor na pewno nie zaakceptuje sygnału 576i.

Można spróbować 720p, lub 1080i. Choć telewizor ma wpisane w parametrach 1080i/60, a dekoder jak mniemam, dostarcza sygnał 1080i/50.
    Ale spróbować trzeba, może telewizor to "przełknie" :)

Niech kolega upewni się, że jedna z tych rozdzielczości na pewno jest ustawiona na wyjściu dekodera.
    Tomek12_86
    Level 15  
    Niestety sprawdziłem wszystkie możliwe tryby obrazu z dekodera i na żadnym TV nie ma obrazu. Czy ktoś orientuje się czy jest możliwe aby zmienić w trybie serwisowym tryb wyświetlania przez HDMI lub zmienić system na PAL przy podłączeniu przez euro? Najdziwniejsze że Play station działa prawidłowo przez HDMI...
    kazikszach
    Level 36  
    Kiedyś walczyłem z tv Sharp też z USA.
    Po HDMI z dekodera "n" nie uzyskałem połączenia, na ekranie pojawiał się napis błąd HDCP.
    Klient twierdził, że kupując go został poinformowany, że tv odbiera sygnał PAL, po przewertowaniu instrukcji znalazłem informację, że jedno z wejść obsługuje PAL w wersji z Ameryki Południowej, po podłączeniu sygnału z magnetowidu do tego gniazda cinch pojawił się prawidłowy obraz, a ten magnetowid z uszkodzonym mechanizmem posłużył za tuner do kablówki.
    Sprawdź w instrukcji, może też któreś wejście obsługuje PAL.
    Tomek12_86
    Level 15  
    Niestety wszystkie złącza sprawdzone i na żadnym nie ma koloru / systemu PAL. Pozostaje jedynie poszukanie trybu serwisowego tego TV. Może ktoś się orientuje jak wejść w tym TV w ten tryb?
    Polon_us
    Level 42  
    Tomek12_86 wrote:
    Pozostaje jedynie poszukanie trybu serwisowego tego TV

Kolega jest pewny, że w trybie serwisowym jest możliwa zmiana, która umożliwi odbiór PAL?
    Lepiej nie używać trybu serwisowego, można bardzo łatwo uszkodzić odbiornik.

Kolega nie rozważa użycia konwertera PAL na NTSC? Wiele jest takich konwerterów na rynku.
    Być może to rozwiąże problem.
    kazikszach
    Level 36  
    Gdy chciałem coś zrobić z tym opisywanym Sharpem, kontaktowałem się z serwisem fabrycznym i powiedziano mi, że to są całkiem inne chassis niż spotykane u nas i w trybie serwisowym nic nie zrobię.