Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pady do PS3 oryginały czy podróbki ?

dragon2224 22 Mar 2016 22:23 1311 11
  • #1 22 Mar 2016 22:23
    dragon2224
    Poziom 8  

. Mam pytanie, gdyż kupiłem 2 pady i chciałbym się dowiedzieć czy są to oryginały czy podróbki. Pomoże ktoś ? W obydwu jest ten sam chipset Toshiby...

0 11
  • #2 23 Mar 2016 02:37
    WędkarzStoLica
    Poziom 31  

Jutro zrobię edycję postu i Ci powiem.
    Mam dwa pady od PS3 zepsute, to mogę do nich zajrzeć i porównać.

0
  • #3 23 Mar 2016 07:51
    dragon2224
    Poziom 8  

Byłbym wdzięczny.

0
  • #4 23 Mar 2016 14:47
    WędkarzStoLica
    Poziom 31  

Wygląda identycznie.
    Zapomniałem dodać, mój jest na 100% oryginalny, zakupiony razem z konsolą.Pady do PS3 oryginały czy podróbki ?

0
  • #5 23 Mar 2016 17:57
    robin11
    Poziom 22  

Witam Pady są oryginalne. Pozdrawiam

0
  • #6 24 Mar 2016 13:50
    domi29
    Poziom 16  

a własnie panie robin że nie sa 2szt identyczne orginałów tylko że 1 to ZAMIENIK produkowany na lini seryjnej ORGINAŁÓW a jeden to ORGINAŁ
    a to znacząca różnica a pozatym jeden szczegół na zdjeciu widać ale właśnie tego ty niewidzisz

0
  • #7 24 Mar 2016 14:38
    pepe150
    Poziom 33  

Panowie.
    Naprawiałem pada od PS3 (kupiona nówka w sklepie - nie z lombardu), i miał małą płytkę tak jak w zdjęciach autora tematu w niebieskim padzie.
    Są to 2 serie padów.
    Jeden ma analogi 2x3 piny łączone na foli, a drugi ma 2x4 łączone na obwodzie drukowanym.
    Sklep z częściami do padów właśnie zaznacza czy analogi mają 4 czy 3 piny.

Rozbierany pad pochodził z PS3 SuperSlim w wersji 40GB.

0
  • #8 24 Mar 2016 17:53
    robin11
    Poziom 22  

Witam Panie Domi nadal uważam że oba pady są oryginalne. Jeden model jest nowszy i tyle, wyprodukowany na tych samych oryginalnych układach toshiba.

Jeśli jestem w błędzie proszę o więcej szczegółów których nie widzimy. Pozdrawiam

0
  • #9 24 Mar 2016 19:37
    domi29
    Poziom 16  

a bo taki fakt że jeden to tzw wersja developerska gdzie masz analogi i reszte lutowane na taśmę i to podłanczasz do elektroniki
    a w 2 niestety zamienniku brakuje pewnego układu który występuje w orginale

0
  • #10 28 Mar 2016 20:18
    JohnyB1986
    Poziom 19  

Oba są oryginalne. Ten z mniejszą płytą to ostatni model DS3. W wersji czarnej (obudowy) miał bardziej grafitowy kolor. Ta mała płyta również występowała w dwóch wersjach - z kwarcem montowanym pionowo oraz montowanym smd. Widziałem egzemplarze o których mówi: domi29. Oryginalne układy Toshiby, oryginalne baterie, nawet analogi ALPS ale PCB zdecydowanie odstawały jakością, tak jak obudowy i nakładki analogów. Czułość analogów inaczej wyważona, wykrycie wychylenia drążka zaczynało się od około 20%. Taśma z przyciskami nie wykrywała siły nacisku, działała na zasadzie włącz/wyłącz (w oryginalne każdy przycisk z wyjątkiem PS, Start i Select ma stopniowanie siły nacisku). Jeżeli "sterowność" jest identyczna nie może być mowy o podróbce. Wersja z małą płytą jest zdecydowanie gorsza. Analogi szybciej się zużywają na różny sposób; wypadające plastikowe osłonki, słabe potencjometry, pękające podstawy. Bardzo często taśma traci kontakt przez wąskie, małe pola stykowe. W dodatku występuje powtarzalna usterka na płycie głównej (uszkodzenia określonego kondensatora). Pomimo tego to oryginał, dodawany jest obecnie do każdej konsoli super slim, wyprodukowany bardzo ekonomicznie przez co stracił na niezawodności.

0
  • #11 29 Mar 2016 11:25
    domi29
    Poziom 16  

JohnyB1986 generalnie to typowy szmelc puszczany po najtanszej lini oporu i jeszcze tłuczony masowo na lini kupionej przez chinoli

0
  • #12 30 Mar 2016 01:21
    robin11
    Poziom 22  

Czyli jak wyżej pady są oryginalne, to że nowsze wersje odbiegają od jakości starszym to nie nowość. Podobnie jest z jakością wykonania nowszych modeli konsol.

0
  Szukaj w 5mln produktów