Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

matryca 17,3" - Brak obrazu na matrycy ,podswietlenie dziala

22 Mar 2016 22:41 1275 11
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam pewien problem z matryca. Otoz mam dzialajaca lecz po zalaniu matryce, na ktorej mozna pracowac lecz jest to nie wygodne. Dlatego tez kupilem zamiennik do mojej matrycy. Po zamontowaniu nowej jest podswietlenie lecz nie wyswietla sie obraz. Po ponownym podlaczeniu starej matrycy wszystko jest ok. Ale mi zalezy zeby obraz wyswietlalo na dobrej a nie na zalanej matrycy.Wie ktos moze w czym jest problem i jak go rozwiazac?
  • Spec od komputerów
    arturq654 napisał:
    Wie ktos moze w czym jest problem i jak go rozwiazac?

Jakieś informacje na temat sprzętu, matryc?
    Nie ma z czego powróżyć?

• Spec od komputerów
    Sprawdź tą matrycę na innym sprzęcie - jeśli zapala się podświetlanie to matryca została poprawnie zidentyfikowana. Brak obrazu może oznaczać uszkodzenie matrycy.
  • Poziom 8  
    Laptop to Asus x75A,w ktorym oryginalnie zamontowana byla matryca lp173 wd1 tl g1, a probuje zamontowac do niego lp 173 wd1 tl p1.
  • Spec od monitorów
    To sa standartowe , zamienne matryce LED,40-pin.
    Złazce lvds położone tak samo.

Albo uskzzodzona albo spróbuj przełożyć wsad eeprom (stara, TYLKO uprzednio zapisz jej wsad * żeby nie było niespodzianek potem) i wgraj ten wsad do nowej matrycy.
    Użyj nowej kośći eeprom , kup w sklepie.

matryca 17,3" - Brak obrazu na matrycy ,podswietlenie dziala matryca 17,3" - Brak obrazu na matrycy ,podswietlenie dziala
  • Spec od komputerów
    Zaprogramuj nową matrycę wsadem z tej uszkodzonej.
  • Poziom 8  
    A wjaki sposob nalezy przeprogramowac ta matryce?

• Spec od komputerów
    Odpowiednim programatorem.
    Wygodnie jest użyć "gotowca" - wpina się w złącze matrycy.
    Można wykorzystać starą tasiemkę LVDS i programator obsługujący kości serii 24CXX.
  • Poziom 8  
    W takim razie najlepiej bedzie jak pojde gdzies do serwisu z laptopami? Czy moze jednak oplaca sie to samemu w jakis sposob pokombinowac?

• Spec od komputerów
    Jak nie masz sprzętu to będzie ciężko samemu wykonać najprostsze czynności.
    Osobiście sprawdziłbym najpierw matrycę na innym laptopie - być może nie ma potrzeby programowania.
  • Poziom 8  
    Dzwonilem przed chwila do serwisu i powiedzieli ze koszt przeprogramowania zaczyna sie od ok 100 zl,. Sprawdzic na innym laptopie czy poprostu nie jest uszkodzona? Ogolnie matryca ta pochodzi od lapka dell alienware 17 i facet z serwisu powiedzial ze wlasnie czesto taka sytuacja ma miejsce w delach i chyba w acerach jeszcze.

• Spec od komputerów
    Jak z dell'a to może być taki problem.
    Taniej programator kupisz... 100 za samo przeprogramowanie jak dostarczasz wymontowane matryce to przesada...