Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

walkie talkie i kanal 19 cb

etranger 23 Cze 2005 19:34 5874 13
  • #1 23 Cze 2005 19:34
    etranger
    Poziom 13  

Nie wiem czy jako juniorowi wolno mi tutaj pisac, ale w ostatecznosci post trafi najwyzej w miejsce "dla poczatkujacych".
    Probowalem szukac ale albo za malo wiem albo temat nie byl poruszany. Chodzi mi o mozliwosc przestrojenia zwyklego walkie talkie, ktore mozna dostac chociazby na rynku. Z tego co sprawdzilem takie pseudoradyjko dziala na kanale 14 cb, jako kierowca zainteresowany jestem kanalem 19. Na zakup konkretnego sprzetu nie moge sobie jak narazie niestety pozwolic, tak sie zastanawiam czy daloby sie przestroic owe walkie talkie i podniesc czestotliwosc do odpowiedniej dla kanalu 19... wystarczylby mi nasluch tej czestotliwosci...

0 13
  • #3 23 Cze 2005 23:18
    sp6
    Poziom 23  

Te zwykłe Walkie Talkie posiadają odbiornik superreakcyjny i nie musisz ingerować w jego przestrojenie .Natomiast problemem będzie zdobycie rezonatora kwarcowego , który należało by wymienić za ten który jest na kanał 14. Mogę zaoferować tobie rezonator ,< kwarc > ale pracujący w ,,5 atobie potrzeba taki który nadaje w zerach. Może ktoś tu na forum posiada takowy ze starego Echa lub Tukana.

0
  • #4 24 Cze 2005 23:39
    maser81
    Poziom 19  

Obawiam się że takie zwykłe walkie talkie (dziecięce i z Chin) jest za mało czułe i selektywne na takie zabawy Roboty może być przy tym sporo a efekt taki sobie...
    Kiedyś bawiłem się takim sprzętem i wprawdzie słyszałem okoliczne mocne bazowe CB ale to dobrze odnosiło się do kanału 1 jak i 40...
    Raz miałem doczynienia z wyrobem naszego Radmoru (małe żółte, nie pamiętam już oznaczenia).
    Tu już było nieco lepiej ale chodziło to na 14 kanale i chyba w FM. Ale cudów nie było. Mój Jackson jakoś to odbierał...
    Moja rada praktyczna. Kupić skądś radio i zamontować z odpowiednią anteną.
    Albo rybki, albo akwarium.

0
  • #5 27 Cze 2005 22:15
    etranger
    Poziom 13  

Niestety w firmowym aucie nie moge zamontowac normalnego radyjka :( Czyli koniec koncow uwazacie gre za nie warta swieczki i polecacie chociazby tzw. "reczniaka"?

0
  • #6 28 Cze 2005 01:42
    maser81
    Poziom 19  

Ręczniak w Twoim przypadku wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Na krótki dystans powinieneś się dogadać (ok 2-3 km) i słyszeć.

0
  • #7 28 Cze 2005 02:27
    gumisie
    Poziom 39  

maser81, potwierdzam nawet Alan38 i magnesówka na kabinie.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Cze 2005 09:08
    Jap
    Poziom 28  

Alan 38 to trochę prechistoryczne radyjko, i żarłoczne. Z własnego doświadczenia wiem, że obsługa handy podłączonego do zewnętrznej anteny i do zasilania (np. z zapalniczki) to jest tragedia (kupa rozciągających się kabli) a dodatkowo Alan 38 w dłoni (wielkość cegły) może stworzyć spore niebezpieczeństwo na drodze. Polecam handy typu Dragon SY101 – po odłączeniu pakietu baterii i podłączeniu specjalnego złącza całe radio mieści ci się w dłoni a zgrabny / zintegrowany przewód podłączasz pod antenkę (np. magnesówkę skoro auto jest firmowe) i pod zapalniczkę w aucie.

0
  • #9 28 Cze 2005 09:15
    gumisie
    Poziom 39  

Jap wiem że to starsze od dinozaura, ale gościu chce przerabiać walkie talkie.

0
  • Pomocny post
    #10 28 Cze 2005 13:02
    himdkw
    Poziom 12  

Trzeba odpowiedzieć sobie na 3 pytania:

- czego się spodziewamy ?
    - ile kasy chcemy wydać ?
    - jak ma to być eleganckie ?

Jakaś przerobiona zabawka będzie tania i prosta w użyciu ale tragiczna w jakości (Ty usłyszysz niewiele ciebie nie usłyszy nikt)

Ręczniak już usłyszysz więcej ciebie usłyszy samochód jadący bezpośrednio przed tobą (w praktyce 200 300 metrów)

Ręczniak + magnesówka na dachu daje możliwości normalnej rozmowy nawet na kilka kilometrów.

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem (może mało eleganckim) jest kupienie jakiegoś starego taniego radyjka (jakąś Onwe można trafić poniżej 100 zł) dołożyć magnesówke na dach i kabel do zapalniczki, pozostaje wymyślić jak ulokować taką Onwe bez przykręcania (znajomy wciska ją między fotel pasażera i ręczny (tak żeby było głośnikiem w jego stronę).

A moze z czasem zdecydujesz się na "normalną antenke" i przykręcisz radyjko na stałe :)

0
  • #11 28 Cze 2005 17:21
    etranger
    Poziom 13  

Jesli chodzi o wymagania to wlasciwie tylko i az chodzi mi o nasluch tego kanalu, aczkolwiek odezwanie sie rowniez byloby mile widziane. No i oczywiscie mozliwie jak najtanszym kosztem. Ale przyznam ze nie wzielem pod uwage magnesowki, bo wlasnie z antena mialbym najwiekszy problem, kwestia montazu radyjka w aucie to jest drobiazg. Musze przemyslec kwestie i popatrzec po roznych gieldach. Dziekuje wszystkim za pomoc :)

0
  • #12 28 Cze 2005 21:45
    maser81
    Poziom 19  

Zamiast anteny na magnes ( z tymi bywa różnie - własne doświadczenia) można by dać uchwyt na na lustro (o ile te Twoje auto to jakiś dostawczak lub ciężarówka)

0
  • #13 30 Cze 2005 07:44
    gumisie
    Poziom 39  

A jak uchwyt lusterka jest elektrycznie /MASA/odizolowany od kabiny, to co wtedy?. Może połączyć kablem!!!!!!?...HaHa, albo wydłużać lub obcinać bat aż do cewki, może WFS da się zestroić?, a może odrazu pod kljęta!!!! równolegle do anteny podlutować rezystor 50 om. i skasować biedaka. Tylko czy to była by satysfakcja z własnej pracy? Trudno świadomie popełniam błąd apropo R 50om/sztuczne obciążenie/ ale to kuprzestrodze tym co muszą płacić nie małą kase uzdrawiaczą sprzętu KF. Oficjalnie ROCH

Dodano po 12 [minuty]:

Przepraszam rozpędziłem się, co do magnesówki jest zawsze problem, jak każda antena wymaga zestrojenia a pozatem tam gdzie była postawiona w momęcie strojenia tam powinna pozostać. /zaznaczyć miejsce oraz pamiętać o biegunowości magnesu w stosnku do konstrukcj auta. Może śmieszne ale sprawdzone.

0
  • #14 01 Lip 2005 00:11
    maser81
    Poziom 19  

Oj gumiś gumiś, faktycznie rozpędziłeś się...
    Ja tu koledze podaję jedno z możliwych rozwiązań a ty mi tu insynuujesz że od razu ktoś go chce/będzie z kasy kroić...
    Najpierw trza to w realu obejrzeć potem gdybać.

0