Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop toshiba c75d-b7304 Sterowniki i konfiguracja

23 Mar 2016 00:05 1059 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem. a mianowicie chodzi o laptopa toshiba c75d-b7304 kupiłem go tydzień temu w sieci sklepów "Neonet" Oczywiście od razu zabrałem się za sformatowanie dysku, ponieważ system z którym był sprzedany został zaśmiecony niepotrzebnymi programami od producenta. Tak więc ściągnąłem czysty system windows 8.1 instalacja przeszła pomyślnie i po 30minutach mogłem już korzystać z systemu. Niestety zauważyłem pewien problem. A mianowicie podczas grania wszystko śmiga aż miło ale jeśli chodzi o przeglądanie internetu tu się pojawia problem, Laptop strasznie zamula, wolno wczytuje strony :(

Czy mógł by ktoś mi poradzić co może być nie tak ? i co ewentualnie z tym zrobić ?

I ewentualnie gdzie mogę znaleźć do niego sterowniki, ponieważ brakuje mi 4 sterowników oznaczonych jako "nieznane urządzenie" a ze strony producenta ściąganie to jest jakaś tragedia. Jeśli temat jest w nieodpowiednim dziele to proszę o przeniesienie. Dziękuje

Specyfikacje:

Model: C75D-B7304
    Producent: TOSHIBA
    Matryca: 17.3 1600x900
    Procesor: A6-6310 1.8GHz
    Grafika: AMD Radeon R4
    Pamięć:8 GB DDR3
    Dysk HDD: 1 TB
    System: Win 8.1 PL
  • Poziom 43  
    Musisz jakoś te masakrę przeżyć i ściągnąć sterowniki. Innej drogi nie ma.
    Na stronie po lewej zaznacz Drivers i Windows 8.1 64bit. Zostanie mniejsza masakra.
    Zainstaluj w tej kolejności:
    Toshiba System Driver
    AMD Display Driver Posted Date: 2015-09-03 | Version: 13.352.1004.1026-140515a-182984C-Toshiba | Size: 259.26M
    ATI HDMI Audio Driver
    Atheros Wireless Lan Driver
    RealTek LAN Driver
    Synaptics TouchPad Driver
    Realtek Card Reader

Jak to będzie to daj znać czy jeszcze są jakieś nierozpoznane urządzenia.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem ta jak kolega napisał i wszystkie sterowniki się zainstalowały natomiast mam mały problem z uruchomieniem gier. załącza i wyskakuje "program przestał odpowiadać" czy to może byś jakaś komplikacja ze strony sterowników. załączam również Ss z Crystal disk info ponieważ trochę mnie to zaniepokoiło. Laptop ma niecałe dwa tygodnie a dysk ma wypracowane prawie 3 miesiące, oczywiście przy kupnie sprzętu powiedziano mi że to jest ostatni laptop na sklepie. ale nie powiedziano mi że był używany. czy ktoś na podstawie tego screena mógł by mi powiedzieć czy z dyskiem jest wszystko okay?

EDIT:
    załączam również odczyt temperatury z programu hwmonitor

Posty scaliłem.
    RADU23
  • Moderator - Komputery Serwis
    EL-SOUND napisał:
    czy ktoś na podstawie tego screena mógł by mi powiedzieć czy z dyskiem jest wszystko okay ?

Jak najbardziej. SMART nie komunikuje niczego niepokojącego.
  • Moderator na urlopie...
    EL-SOUND napisał:
    mam mały problem z uruchomieniem gier. załącza i wyskakuje "program przestał odpowiadać" czy to może byś jakaś komplikacja ze strony sterowników

Raczej obstawiałbym wgranego "pirata" lub brak patch'a. Przy błędzie sterownika najczęściej otrzymuje się komunikat w trakcie uruchamiania gry lub BSOD w trakcie gry. Nie podałeś o jaką grę konkretnie chodzi, ale to pytanie już nie w tym dziale.
  • Poziom 43  
    Skąd się wzięły wyłączenia dysku spowodowane odcięciem zasilania? Był jakiś reset przez wyjęcie baterii? To nowy sprzęt, dysk jest zdrowy, 106 uruchomień godzin troszkę jest ale nie ma się czym martwić. Laptopy dzisiejsze i tak zwykle żyją krócej niż ich dyski no chyba że się sprzętem trzęsie i rzuca ;)

Co do gier. Jak pisali koledzy mało danych. Jedyny sterownik który może płatać figle tu to sterownik grafiki. Możesz zmienić dla testu. Odinstaluj catalysty tym:
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Clean-Uninstall-Utility.aspx
    To odinstaluje ci sterownik karty graficznej.
    Wejdź tu:
    http://support.amd.com/en-us/download
    I wypełnij to tak jak na screenie:
    Klikasz Display results i pobierasz Radeon Software - to nowsze sterowniki dla twojego układu graficznego.

Cudów się nie spodziewaj bo to ani procesor ani grafika do gier, choć oczywiście zależy jakich gier.