Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Qashqai - Nie działa oświetlenie wewnętrzne

23 Mar 2016 06:08 2259 6
  • Level 16  
    Mam taki problem z oświetlenie w środku samochodu. Problem polega na tym iż oświetlenie raz działa raz nie. Wczoraj wieczorem wracałem do domu i po włączeniu ręcznie oświetlenia przy lusterku nie zaświeciło się one. Dziś rano wstałem żeby sprawdzić czy jak otworzę kluczykiem drzwi oświetlenie zadziała no i tu też problem nie zadziałało ale jak otworzyłem bagażnik to zaświeciło się . Potem spróbowałem zamknąć i otworzyć kulczykiem to raz zadziałało raz nie . Co może być przyczyną takiego działania ?

Nissan Qashqai
    rok produkcji: 2007
    2,0 benzyna napęd 4x4
  • Level 39  
    Skoro i od kluczyka i z przycisku nie zawsze
    działa, to trzeba sprawdzić w lampce zasilanie. Powinien być plus stały,masa najprawdopodobniej przykręcona z lampką i sygnał masowy otwartych drzwi.
  • Level 16  
    piotrek22101 wrote:
    Skoro i od kluczyka i z przycisku nie zawsze
    działa, to trzeba sprawdzić w lampce zasilanie. Powinien być plus stały,masa najprawdopodobniej przykręcona z lampką i sygnał masowy otwartych drzwi.

Ale to jak nie działa to w całym samochodzie nie tylko przy lampce przy lusterku
  • Level 39  
    Wszystkie lampki biorą plusa z jednego bezpiecznika. Może wymienić go bo traci kontakt.
  • Level 16  
    piotrek22101 wrote:
    Wszystkie lampki biorą plusa z jednego bezpiecznika. Może wymienić go bo traci kontakt.

No może i masz rację zobaczę ten bezpiecznik wymienię na nowy lub poprawię styki i dam znać

Dodano po 33 [minuty]:

Sprawdziłem miernikiem nie dochodzi prąd do lampki tej koło lusterka są tam 3 przewody i w żadnym nie ma prądu.

Sprawdziłem miernikiem nie dochodzi prąd do lampki tej koło lusterka są tam 3 przewody i w żadnym nie ma prądu.
  • Helpful post
    Level 39  
    Na jednym ma być plus na drugim minus i trzeci to minus po otwarciu drzwi.
  • Level 16  
    No i wszystko już jasne wina bezpiecznika, który nie łączył. Dzieki wielkie Piotrek22101. Temat do zamknięcia