Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makieta sygnalizacji świetlnej AVR

marek2012r 23 Mar 2016 09:39 5193 8
  • Makieta sygnalizacji świetlnej AVR
    Witam. Wraz z kolegami postanowiliśmy zrobić makietę. Jest to nasz pierwszy projekt więc proszę o wyrozumiałość. Całość oparta jest na mikrokontrolerze AVR Atmega8. Płytkę oraz kod robiliśmy sami. Miłego oglądania. :)

Code: c
    Log in, to see the code

Makieta sygnalizacji świetlnej AVR Makieta sygnalizacji świetlnej AVR Makieta sygnalizacji świetlnej AVR

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    marek2012r
    Level 8  
    marek2012r wrote 55 posts with rating 17, helped 0 times. Been with us since 2012 year.
    bobo
    Level 29  
    Gdyby operator "kamery" nie latał po "makiecie" jak żyd po pustym sklepie , to można by co nieco pooglądać. A tak to ...niech będzie że OK.
    gradek83
    Level 41  
    Czy tylko ja mam takie wrażenie jak by to było dronem nakręcane XD
    Filcowe przejście przez pasy wydaje się takie miękkie do przejścia :D
    michmarmik
    Level 14  
    Na filmiku nic nie widać ciekawego, nawet nie da rady zaobserwować działania sygnalizacji, nie mówiąc już o podziwianiu tej dbałości o szczegóły.Przydały by się jakieś zdjęcia sygnalizatora, ciekawi mnie wykonanie. Jakie materiały zostały użyte? Jakie diody? Jaka skala?
    Ogólnie fajnie wygląda i mi się podoba. Tylko te pasy nie pasują ...
    pawel1029384756
    Level 21  
    Jak jest możliwość to wrzućcie więcej zdjęć, bo na filmie faktycznie nie widać ani wykonania ani działania. Mam małe zastrzeżenie co do PCB, mogło by być o wiele większe nawet przy zastosowaniu tych samych elementów. Macie to zamknięte w jakiejś specjalnej obudowie która podyktowała wymiar, czy po prostu tak wyszło? Zamiast tranzystorów zastosował bym układ ULN2803 Bardzo ułatwia projektowanie i montaż, a całość też raczej wychodzi trochę taniej.
    danielpoland
    Level 13  
    Witam.

Na początek fajne.
    Dodałbym jeszcze miganie zielonego światła na przejściu dla pieszych pod koniec czasu na przejście na drugą stronę, regulację czasu świecenia poszczególnych sekwencji oraz tryb świecenia awaryjnego.
    Poszukaj na forum i na allegro są podobne projekty z takimi funkcjami, warto było by je dodać.

Pozdrawiam.
    AQQ97
    Level 8  
    Witam!
    Tak się składa, że jestem jednym z tych "dwóch kolegów", którzy stworzyli tą makietę.

Co do zdjęć, to niestety podczas tworzenia nie myśleliśmy, żeby je robić. A szkoda, bo fajnie by było obejrzeć historię tworzenia krok po kroku.

Jeśli chodzi o filmik, to w większości jakichś projektów kamera stoi nieruchomo. Ja chciałem stworzyć coś innego. Chciałem się wcielić w rolę drona, jak ktoś wcześniej wspomniał. Wydaje mi się, że takie wideo jest bardziej dynamiczne. Niestety, brak doświadczenia, zwykła kamera w telefonie i trzęsąca się ręka zrobiły swoje.

@pawel1029384756, rzeczywiście - mogliśmy stworzyć większą płytkę, bo jeszcze było bardzo dużo miejsca pod spodem. Nie ja ją tworzyłem, zrobił to autor tematu, a ma wymiary 10x10. A zdjęć mam bardzo mało, ale jutro lub pojutrze wrzucę. ;)

@danielpoland Po prostu odpuściliśmy na chwilę obecną te elementy, ale jak mówiłem - projekt ma możliwość rozbudowy, wolne wyjścia na mikro-kontrolerze również są ;)

Jeśli macie jakieś pytania, sugestie i pomysły to zapraszam do dyskusji :)
    pawel1029384756
    Level 21  
    AQQ97 wrote:
    @pawel1029384756, rzeczywiście - mogliśmy stworzyć większą płytkę, bo jeszcze było bardzo dużo miejsca pod spodem. Nie ja ją tworzyłem, zrobił to autor tematu, a ma wymiary 10x10. A zdjęć mam bardzo mało, ale jutro lub pojutrze wrzucę.

Przepraszam, źle napisałem, chodzi o to , że ta płytka jest sporo za duża, można było to wszystko bardziej upchać, po prostu nie lubię jak obwód jest baz sensu duży jak można upchnąć w o połowę mniejszej płytce.
    Linoge
    Level 27  
    To już jest trochę czepianie się ale brakuje podstawowej funkcjonalności jaką mają takie sygnalizację "detekcję spalonej żarówki". Tutaj choćby prądowo.