Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault/Premium/DXI - Sprężarka przestaje pompować powietrze

23 Mar 2016 10:55 3189 4
  • Poziom 11  
    Witam, mam problem ze sprężarką w Renault Premium DXI 450.
    Sprężarka przestaje pompować powietrze. Raz na jakiś czas się zawiesza. Po odłączeniu cienkiego pneumatycznego przewodu fi6, który łączy sprężarkę z AMP sprężarka cały czas pompuje powietrze. Czy można jeździć z odłączonym przewodem?
    W sprężarce zostały wymienione uszczelki, blaszki pod głowiczką. Czy wymiana głowiczki może zaleczyć ten problem czy przyczyna tkwi w czym innym ? Po podłączeniu komputera nie ma błędu na APMie. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Jeżeli odkręcisz (przewód) sterowanie i pompuje to nie wina sprężarki tylko jej sterowania .
    Nie wiem jak jest w XDI ale w VOLVO za to odpowiada sterownik przy osuszaczu. Cały komplet sterowania ( cewka+zaworki ) kosztuje około 200zł . Ale myślę że zacznij od rozebrania cewki i umycia zaworków.
  • Poziom 15  
    Tam jest zelektronizowany układ rozdzielacz z osuszaczem jeśli na przewodzie sterującym sprężarkę zostaje powietrze odłącz zasilanie od zaworu i sprawdź czy dalej jest jeśli jest wtedy prawdopodobnie uszkodzony APM on steruje wszystkim i sprężarką, osuszaniem układu, możliwe że zaworek zacina się mechanicznie i cały czas podaje powietrze na sprężarkę najlepszym sposobem to podłączenie testera i wysterowanie poszczególnych zaworków
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    To że po odłączeniu sterowania zaczyna bić to wskazuje na uszkodzenie cewki w APM. Można to naprawić. O ile to nie przypadek że akurat wtedy przestaje bić powietrze, bo często zawiesza się zaworek w głowicy sprężarki, Spróbuj uderzyć czymś w głowice jak ci przestanie pompować. Ale najlepszym sposobem diagnostyki będzie podpięcie komputera. Chętnie pomogę w okolicach Krakowa