Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SyncMaster 940BW - Losowe przechodzenia monitora w stan u¶pienia

kapciu75 23 Mar 2016 13:08 765 2
    kapciu75
    Level 8  
    Witam,

Co raz czę¶ciej zdarza się, że monitor przechodzi losowo (po różnym czasie użytkowania) w stan u¶pienia i miga komunikat : Analog/Digital, a niebieska dioda zasilania pulsuje. Obstawiałbym monitor, jednak kilkakrotnie zdarzyło mi się to w trakcie rozmowy przez Skype i rozmówca poinformował mnie, że zwiesił się obraz wła¶nie w momencie kiedy monitor przeł±czył się w stan czuwania. Natomiast głos rozmówcy słyszałem i komputer funkcjonuje powiedzmy normalnie pomijaj±c to co opisałem.
    Zarówno komputer jak i monitor jest trochę wiekowy. Moje komponenty to: Giagbyte GA-P35-DS3L, 8 GB RAM, Intel Quad 2.4 GHz. Macie może jakie¶ pomysły??
    gorg81
    Level 12  
    Ok a nie masz możliwo¶ci podmiany monitora ?? wykluczy nam to monitor, na który również stawiam. Miałem co¶ takiego w jednej z Firm z monitorem LG, skończyło się na wymienie monitora. Jeszcze tylko powiedĽ w jaki spoósb pozbywasz sie stanu u¶pienia, czy restart komputera czy wystarczy klikanie w PW monitora ??
    kapciu75
    Level 8  
    Kończy się niestety restartem komputera. Przycisk "Power" na monitorze nic nie daje. Zmieniłem wczoraj kabel DVI na RGB, dzisiaj przez kilka godzin problem nie wyst±pił, co nie oznacza, że problem ust±pił. Wykluczam sterownik. Próbowałem już na sterownikach ATI oraz na Windowsowym. Jest tak samo. Będę informował.
    Chociaż mam wrażenie, że w pierwszej kolejno¶ci następuje zawieszenie obrazu w Skype, następnie monitor wył±cza się w stan czuwania. Wygl±da tak jakby zawieszenie obrazu powodowało wywalenie sterownika, b±dĽ odcięcie impulsu zasilania monitora. Ostatnio zauważyłem, że monitor wył±cza się chyba tylko w trakcie rozmowy przez Skype.