Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spalenie urządzenia a uszkodzony kabel instalacji elektrycznej

23 Mar 2016 14:45 1407 14
  • Poziom 8  
    Witam,
    Spaliło mi się pewne urządzenie podczas podłączenia go do gniazdka wcześniej nieużywanego. Ponieważ w mieszkaniu niedawno był remont zaczęłam się zastanawiać czy budowlańcy nie uszkodzili podczas prac remontowych kabli instalacji elektrycznej. Czy spalenie się urządzenia mogło być wynikiem uszkodzenia kabla instalacji elektrycznej? Dodam, że korków nie wywaliło.
  • e-miernikie-mierniki
  • Moderator - Elektryka
    sbmd18 napisał:
    Czy spalenie się urządzenia mogło być wynikiem uszkodzenia kabla instalacji elektrycznej?.

Mogło.
    Aczkolwiek nie musiało i tysiąc innych przyczyn mogło się na to złożyć.

Więc zacznijmy od podstaw - masz jakiś protokół z ostatniego przeglądu instalacji?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 8  
    Nie było u mnie przeglądu instalacji od czasu remontu.
  • Specjalista elektryk
    zbich70 - to raczej koleżanka ;)
    A co się konkretnie spaliło ?
    Żeby stwierdzić czy gniazdko jest wadliwe - potrzebny elektryk na miejscu, miło jak będzie także pomiarowcem z odpowiednim przyrządem.
  • Poziom 34  
    Raczej mało prawdopodobne. Jak by się budowlańcy dobrali wiertarką do kabla, to raczej nic by nie było. Proponuję podłączyć zwykłą lampkę przenośną i zobaczyć czy świeci. Nie ma co się uszkodzić, no może spali się żarówka, a to nie wielki koszt.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Małolepszy napisał:
    Zutket napisał:
    Raczej mało prawdopodobne. Jak by się budowlańcy dobrali wiertarką do kabla, to raczej nic by nie było.
    No niekoniecznie nic by nie było. Można sobie wyobrazić instalację 3F w której budowlańcy przewiercili przewód N.

Może przydało by się czytanie ze zrozumieniem.
    sbmd18 napisał:
    Spaliło mi się pewne urządzenie podczas podłączenia go do gniazdka wcześniej nieużywanego. Ponieważ w mieszkaniu niedawno był remont...

Gdzie tu masz informację o gnieździe siłowym i to w mieszkaniu?
  • Poziom 40  
    Małolepszy napisał:
    Ja tylko napisałem że można sobie wyobrazić taką instalację. Wystarczy że instalacja 3F jest rozdzielona na pojedyncze gniazda jednofazowe. Chyba nie muszę pisać co się stanie przy uszkodzeniu przewodu N .
    Bez sensu myślenie. Tak się instalacji nie robi.To byłby WLZ.
    W twojej opcji więcej gniazdek miałoby zawyżone napięcie.
  • Poziom 43  
    Małolepszy napisał:
    Myślisz że w mieszkaniach nie ma instalacji siłowych?

A widziałeś w bloku mieszkalnym na ścianie gniazdo 3 fazowe? Bo ja nie a widziałem dużo ale może to kwestia czasu tylko przy dzisiejszych zdolnościach młodzieży.

Jak jest instalacja 3 faz to tylko w kuchni.
  • Moderator - Elektryka
    Zutket
    Małolepszy
    Dajcie sobie siana, co?
    Takie gimnazjalne kłótnie słabo świadczą o waszym profesjonalizmie... :|