Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofony pod amplituner Yamaha RX-V479

gold329 23 Mar 2016 15:02 1158 4
  • #1 23 Mar 2016 15:02
    gold329
    Poziom 4  

Cześć wszystkim, proszę o pomoc
    W firmie dostałem zadanie, aby zaopatrzyć salkę do spotkań w sprzęt aodio i wizje.
    Serce tego zestawu ma być: amplituner Yamaha RX-V479

Link do dostępnych złączy
    Link

Nie mam problemu, aby podłączyć projektor i TV (zamierzam póścić taki sysgnał przez złącze ze splitterem, aby móc wyświetlać obraz z projektora i TV jednocześnie).

Proszę Was o pomoc w:
    - Dobraniu odpowiedniego zestawu z mikrofonami 2 bezprzewodowe i 1 nagłowny.
    Zastanawiam się nad tym:

Link

1. Czy podłączając te mikrofony do amplitunera Yamaha RX-V479 powiniene jeszcze dokupić wzmacniacz przed amplitunerem?
    2. Dźwiek czasami będzie nagrywany na laptopie, wydaje mi się, że potrzebowałbym czego takiego:

Link

W jaki sposób miałbym taki zestaw podłączyć.

Serdecznie dziękuje

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 23 Mar 2016 15:33
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Potrzebujesz mixer z najprostszym wyjściem rec. Tak poza tematem - amplituner nie nadaje się do zastosowań jakie planujesz - szybko wyzionie ducha on i kolumny gdy zapodasz na niego odpowiednio wzmocniony sygnał z mixera.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 23 Mar 2016 16:09
    gold329
    Poziom 4  

A bez wzmacniacza, sam amplituner jest chyba wzmacniaczem.

Mam kilka urządzeń, które będą podpięte pod HDMI i najlepiej do tego wykorzystać amplituner. Czy jest jakiś sposób, aby bezpiecznie podłączyć mikrofony pod amplituner? Bardzo by mi na tym zależało.

Dodano po 33 [minuty]:

PANICZKAMIL piszesz że podłączenie mikrofonów do amplitunera jest niebezpiecznie. Mikrofony byłyby wykorzystywane do prezentacji multimedialnych a nie w koncertach, czy ma to jakieś znaczenie?

0
  • #4 17 Kwi 2016 12:51
    gold329
    Poziom 4  

Koledzy, ponawiam pytanie.
    Czy mogę podłączyć mikrofony pod amplituner i czy bedzie to bezpeiczne (zastosowanie do prezentacji multimedialnych). Mikrofony bylyby podpięte przez mikser.

Pozdrawiam

0
  • #5 17 Kwi 2016 21:07
    andros1245
    Poziom 10  

gold329 napisał:
    Koledzy, ponawiam pytanie.
    Czy mogę podłączyć mikrofony pod amplituner i czy bedzie to bezpeiczne (zastosowanie do prezentacji multimedialnych). Mikrofony bylyby podpięte przez mikser.

Pozdrawiam

Możesz z miksera wyjść na amplituner i będzie to bezpieczne. Mikser ma już pre-ampy mikrofonowe, więc wszystko będzie działać. Pytanie tylko czy moc będzie wystarczająca z amplitunera, ale to już inna kwestia :D
    Będziesz potrzebować kabla 2xJack -> 2xRCA jeśli to ten Alesis.

Aha: jeśli nie zależy Ci na mikserze z USB to spójrz np. na Yamahę MG10 w podobnej cenie. Nieporównywalnie większe możliwości wysterowania tych mikrofonów, o ilości kanałów nie wspominając. Uważaj na małe miksery (ich możliwości) jeśli chodzi o mikrofony, bo może się okazać, że nie wysterujesz ich odpowiednio - zależy od mikrofonów, ale zdarzają się tak parszywe sztuki, że albo zrobisz przester albo będzie czegoś brakowało.

0