Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VDM Ucandas - Instalacja jęz PL

staszekk7 22 Maj 2019 18:36 1926 31
    BC313
    Poziom 17  
    Witam ponownie.
    Oczekiwałem, oczekiwałem, dlatego była cisza. Dzisiaj po czasie oczekiwania pojawił mi się język polski. Nie przeglądałem nie próbowałem nic nie wiem :) tylko informuję was że jest. Trochę minęło ale jest. Przyjdzie czas na testy :)
    Z tego co mogę powiedzieć do tej pory.
    Opel Insignia 2010r zczytuje i kasuje błędy
    Toyota Avensis 1999r 1.6 4afe 110 Km działa czyta kasuje podgląd parametrów bieżących.
    Volvo S40 1997r 1.9 TD 90 Km niestety nie udało się połączyć. W bazie jest od roku 1998 być może dlatego lub coś z samochodem albo inna niewiadoma mi przyczyna.

Okazuje się że nie ogarnia VDM Ucandas - Instalacja jęz PL Toyoty Avensis 2.0 D4D 2006. Program ma skopany interfejs wyboru opcji wyposażenia. Do momentu wyboru modelu jest ok. jednak już przy wyborze wyposażenia program wybiera zawsze o poziom wyżej niż jest to w opcji wyboru. Na górze programu na pasku (ścieżce wyboru) widać wybór inny niż chcielibyśmy wybrać. Teraz nie wiem co jest wybrane czy opcja ta która jest na pasku (na ścieżce wyboru) czy to co wybieramy. Okazuje się że ostatniej opcji w kolumnie nie można wybrać bo wybiera zawsze o poziom wyżej. Tak więc wybieramy w opcjach ADT na pasku wyskakuje(ścieżce) ST. Wybieramy ZZT wyskakuje ADT. To samo z wyborem silnika wybieramy 1AD-FTV to w polu wyboru mamy pusto. Wybieramy poziom niżej 2AD-FHV mamy na ścieżce wyboru 1AD-FTV itd. Zawsze wybiera poziom wyżej. W tej sytuacji nie wiadomo co program widzi. Próbowałem z innymi modelami toyoty – wybiera raczej prawidłowo. Raczej nie jest to wina urządzenia ponieważ próby wykonywałem też na opcji demo programu. Z podłączonym skanerem jest to samo. Przy próbie połączenia telefonem Android ta sama sytuacja.
    Tak więc z Toyotą Avensis 2.0 D4D 2006r jest lipa. Jakoś tam się połączy na takich wyborach ale tylko przy wyłączonym zapłonie. Przy zapłonie włączonym nie połączy się wcale. Przy szybkim teście praktycznie nic nie wykrywa (prawie wszystkie moduły N/A) chociaż w aucie wyświetla się błąd TRC off, VSC i kontrolka silnika. Połączy się też na opcji OBD ale z odczytem błędów też źle, wyświetla tylko błąd EGR który był zaślepiony a wcześniej nie wywoływał aktualnie świecących kontrolek. Przedstawiłem to na zdjęciach.
    VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL
    BC313
    Poziom 17  
    BC313 napisał:
    Witam ponownie.
    Oczekiwałem, oczekiwałem, dlatego była cisza. Dzisiaj po czasie oczekiwania pojawił mi się język polski. Nie przeglądałem nie próbowałem nic nie wiem :) tylko informuję was że jest. Trochę minęło ale jest. Przyjdzie czas na testy :)
    Z tego co mogę powiedzieć do tej pory.
    Opel Insignia 2010r zczytuje i kasuje błędy
    Toyota Avensis 1999r 1.6 4afe 110 Km działa czyta kasuje podgląd parametrów bieżących.
    Volvo S40 1997r 1.9 TD 90 Km niestety nie udało się połączyć. W bazie jest od roku 1998 być może dlatego lub coś z samochodem albo inna niewiadoma mi przyczyna.

Okazuje się że nie ogarnia Toyoty Avensis 2.0 D4D 2006. Program ma skopany interfejs wyboru opcji wyposażenia. Do momentu wyboru modelu jest ok. jednak już przy wyborze wyposażenia program wybiera zawsze o poziom wyżej niż jest to w opcji wyboru. Na górze programu na pasku (ścieżce wyboru) widać wybór inny niż chcielibyśmy wybrać. Teraz nie wiem co jest wybrane czy opcja ta która jest na pasku (na ścieżce wyboru) czy to co wybieramy. Okazuje się że ostatniej opcji w kolumnie nie można wybrać bo wybiera zawsze o poziom wyżej. Tak więc wybieramy w opcjach ADT na pasku wyskakuje(ścieżce) ST. Wybieramy ZZT wyskakuje ADT. To samo z wyborem silnika wybieramy 1AD-FTV to w polu wyboru mamy pusto. Wybieramy poziom niżej 2AD-FHV mamy na ścieżce wyboru 1AD-FTV itd. Zawsze wybiera poziom wyżej. W tej sytuacji nie wiadomo co program widzi. Próbowałem z innymi modelami toyoty – wybiera raczej prawidłowo. Raczej nie jest to wina urządzenia ponieważ próby wykonywałem też na opcji demo programu. Z podłączonym skanerem jest to samo. Przy próbie połączenia telefonem Android ta sama sytuacja.
    Tak więc z Toyotą Avensis 2.0 D4D 2006r jest lipa. Jakoś tam się połączy na takich wyborach ale tylko przy wyłączonym zapłonie. Przy zapłonie włączonym nie połączy się wcale. Przy szybkim teście praktycznie nic nie wykrywa (prawie wszystkie moduły N/A) chociaż w aucie wyświetla się błąd TRC off, VSC i kontrolka silnika. Połączy się też na opcji OBD ale z odczytem błędów też źle, wyświetla tylko błąd EGR który był zaślepiony a wcześniej nie wywoływał aktualnie świecących kontrolek. Przedstawiłem to na zdjęciach.
    VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL VDM Ucandas - Instalacja jęz PL