Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo fh 13 - drl swiatła dzienne

gipki175 23 Mar 2016 15:47 4545 10
 • #1
  gipki175
  Level 9  
  witam skąd podpiąć plus po stacyjce gdzieś pod maską ??do świateł dziennych led najlepiej .Mam taki zestaw MAGNETI MARELLI: LPQ080 wpiąłem sie pod ten gruby kabel czerwony pod maską ale cos jest nie tak a masę dałem po kabinie i gasną co jakiś czas:/
 • #2
  szymexs2020
  Level 11  
  Otwierasz skrzynkę bezpieczników bierzesz kontrolkę (żarówkę na kabelkach) i sprawdzasz gdzie pojawi Ci się plus po stacyjce, ważne aby też sprawdzić czy po odpaleniu samochodu ten plus nie ginie. Masę podobnie sprawdź tylko, że przez kontrolkę podaj plusa, bo jest też możliwość że mase którą znajdziesz może być sterowana i czasami może Ci zniknąć.
 • #3
  gipki175
  Level 9  
  wiem ale skrzynka jest w środku kabiny a nie chciał bym ciągnąc tyle kabla a którędy można przejść ze środka na zewnątrz pod maske w razie czego?? kablem??
 • #4
  szymexs2020
  Level 11  
  Porozglądaj się przy skrzynce bezpieczników, jak idą kable na pewno gdzieś znajdziesz, zobacz także pod kierownicą. Będzie gdzieś guma przez która będą wchodzić kable.
 • #6
  gipki175
  Level 9  
  i ten żółty bym chciał podpiąć po stacyjce tak jak piszą w rozwiązaniu problemu num 2 a ten plus może być podpięty pod ten gruby kabel czerwony pod maską ??
 • #7
  szymexs2020
  Level 11  
  Czarny- Masa
  Czerwony- plus stały z akumulatora przez bezpiecznik
  Żółty- + po stacyjce
  Niebieski- + od świateł pozycyjnych.

  Jak podepniesz ten żółty pod czerwony, nie będą Ci się wyłączać światła po wyłączeniu stacyjki.
 • #8
  gipki175
  Level 9  
  nie ja nie chce podpinać tego żółtego pod czerwony ,tylko mi chodziło czy morze byc ten plusowy wpięty tam gdzie go podpoiłem w volvie pod maska pod taki gruby czerwony bo nie wiem do czego on prowadzi gdzieś wchodzi do kabiny i teraz chciał bym gdzieś znależć pod maską plus po stacyjce tylko nie wiem gdzie go szukać :P i morze by to pomogło żeby nie gasły te światła
 • #9
  szymexs2020
  Level 11  
  Tak, może być ważne żebyś na czerwonym stały plus dał bezpiecznik, żeby nic się nie stało. Tak jak pisałem kontrolka i lecisz. :)
 • #10
  gipki175
  Level 9  
  no tak tylko jak sie wepnę gdzieś co nie powinienem to komputer będzie szwankował , i nie chciał bym czegos popsuć :///najlepiej by było jak ktoś co podpinał światełka volvie powiedział gdzie sie wpiąć i by było bez problemu ;)
 • #11
  saron22
  Trucks specialist
  Podjedź lepiej gdzieś do elektryka po jeszcze zhajcujesz ten statek.