Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat B6 kontrolka uszkodzonej żarówki

23 Mar 2016 16:01 5505 16
  • Poziom 7  
    Witam posiadam samochód VW Passat B6 2007r Kombi i miałem uszkodzoną oprawkę wraz z żarówką oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Do tego zaświeciła się kontrolka uszkodzonej żarówki. Wymieniłem oprawkę razem z żarówką i kontrolka nadal świeci. Tablica rejestracyjna jest oświetlona prawidłowo, obie żarówki świecą bardzo dobrze.. Pomoże ktoś? Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Nadal masz problem z żarówką, niekoniecznie z tą od podświetlenia tablicy.
  • Poziom 7  
    Sprawdziłem wszystkie nawet te w środku. Komunikat na komputerze pokazuje,, żarówka oświetlenia tablicy "?
  • Poziom 11  
    Proponuje jechać podłączyć się pod vaga/vcdsa i wszystko będzie jasne.
  • Poziom 12  
    A jaką żarówke założyłes zwykła czy jakąś ledową:-)
  • Poziom 11  
    Możliwe, ze zamontowałeś mniejszej mocy niż zalecana, albo tak jak kolega wyżej sugeruje ledową
  • Poziom 7  
    Zamontowałem nową żarówkę 5W 12V (tą podłużną) taka sama była wcześniej.
  • Poziom 12  
    Skoro tak to najlepiej jechać i wpiąć pod kompa i może coś pokaże. Co do tej żarówki to są właśnie takie rurkowe ale w środku mają diody i one pobierają mało prądu i wtedy też może świecić się kontrolka ponieważ komputer odbiera to jako spalona żarówke albo jej brak :-)
  • Poziom 36  
    Ale w podświetleniu tablicy zawsze są 2 żarówki,
    jesteś pewien że tam siedziała 5W? wstaw 10W są z wyglądu identyczne i to że stopiło się gniazdo może świadczyć o przeróbce z 2x5W na jedną 10W.
  • Poziom 7  
    Nie rozumiem juz :). Wstawiłem żarówki 2x 5W /12V i one świecą ale nadal komputer pokazuje że żarówka oświetlenia tablicy jest uszkodzona. W nowej oryginalnej oprawce jest włożona żarówka 10W\12V i po włożeniu do samochodu świeci. W drugiej oprawce jest włożona żarówka 5W /12V. Wstawić żarówki 2x po 10W ?
  • Poziom 43  
    Jak masz w oryginale 10w to po co pytanie?
  • Poziom 7  
    Ponieważ w starej oprawce w drugim świetle tablicy jest żarówka 5W?
  • Poziom 43  
    Co masz napisane na lampie z tyłu?????? Powinna być tam moc .
  • Poziom 7  
    Na oprawkach jest napisane C5W (na starej i na nowej) z tym ze w nowej była oryginalnie żarówka 10W
  • Poziom 43  
    No to zakładaj 5W i szukaj usterki gdzie indziej. Raczej VAG niezbędny.
  • Poziom 36  
    Po wymianie oprawki i wstawieniu mocniejszej żarówki widać że już wcześniej ktoś miał z nią problem.
    Tak to jest jak się nie zna historii samochodu.
    Wszystko wskazuje na problem w samym module kontroli tylko nie wiem czy warto z takiego błahego powodu tam grzebać.
    Vagiem nic tu nie wskóra to rocznik 2007 potrzebny VCDS.