Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 3020 i wkład mlt-d101s -

23 Mar 2016 16:45 1014 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Kupiłem toner mlt-d101s do drukarki xerox 3020 (z wiecznym chipem). Kaseta miała pasować, tymczasem okazuje się, że po jej włożeniu do drukarki nie mogę domknąć drukarki, gdyż górna pokrywa, jak odsuwam rękę po dociśnięciu, "odskakuje". Jak można zaradzić temu problemowi?
  • Poziom 10  
    Porównaj starą i nową kasetę konstrukcyjnie, może gdzieś jest jakiś plastik dodany, który koliduje z pokrywą. Czasem wystarczy coś delikatnie podciąć i pasuje.
    Jednak najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą i uzgodnij czy nie zaszła pomyłka z jego strony, bywa że nie wiedzą do końca co sprzedają.
  • Poziom 2  
    Sprzedawca w porządku, to jest nowy toner ActiveJet ATS-2160N i pisze na nim MLT-D101S, a więc o pomyłce nie ma mowy. "Na oko" ten toner 101s jest grubszy (tzn plastik na górze), ale czytałem na wielu stronach, w tym rosyjskich, że konstrukcja kasety modeli d101, d111 i 106R02773 (do xerox 3020) jest identyczna i różnią się tylko chipami. Jednak nie jest to do końca prawdą.
  • Poziom 10  
    Czyli niezastąpione ruskie strony pewnie coś przekombinowały albo kompatybilność jest w drugą stronę - czyli ten od Xerox 3020/3025 będzie pasował do Samsunga. Zgodnie z opisem produktu ActiveJet ATS-2160N w i-serwis Action "Pasuje do drukarek: Samsung ML2160, 2162, 2165, 2165W. SCX3400, 3400F, 3405, 3405F, 3405W, 3405FW, 3407."
    Spotykałem takie modyfikacje np. w jakichś zamiennikach do Brother - trzeba było doklejać coś, bo plastik był za cienki i urządzenie nie widziało kasety, w Samsungowych albo tonerach do kopiarek Canon trzeba było ułamywać plastikowe "dodatki". Tak producenci się zabezpieczają, dla nich tania modyfikacja frezem matrycy do formy wtryskowej, a dla nieogarniających technicznie tematu klientów na świecie problem, bo wystaje jakiś dodatkowy plastikowy element z obudowy kasety i koliduje z obudową, krańcówką czy innym dociskiem.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    sam toner pasuje, jedyny problem to rączka uchwytu od tonera. Musisz upiłować boczne ścianki rączki, to one blokują zamknięcie pokrywy gdzie masz dwa wypusty które nachodzą na rączke uchwytu.

Porównaj uchwyt tonera xeroxa i samsunga to będziesz wiedział o co chodzi.

Aby go dostosować wystarczy ręczna piła i kombinerki, czas pracy około 5min.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Xerox 3020 i wkład mlt-d101s - Xerox 3020 i wkład mlt-d101s -

Odprawiasz jakimś tnącym narzędziem nad kasetą samsunga czary jak na załączonych krajobrazach i używasz jej do xerox'a.