Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr

23 Mar 2016 18:24 1371 15
  • Poziom 5  
    Witam.
    Mam problem, że chcę zrobić format z recovery, w laptopach marki Samsung jest to wykonywane przez klawisz "F4" lub przez Samsung Recovery Solution 5 jednak przy podjęciu takiej próby pokazuje błąd brak bootmgr ctrl + alt + del. Jak to ugryźć?
  • Poziom 14  
    Witaj,

spróbuj naprawić windowsa spod poziomu płyty, uruchomić narzędzie do naprawy systemu, powinno dograć sobie bootmgr i zapewne będzie wszystko w porządku.
  • Poziom 5  
    Killlu napisał:

Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr

krzychupar napisał:
    A dlaczego chcesz przywrócić system z partycji recovery, masz jakieś problemy z systemem ?.

Chce mieć dostęp do partycji recovery z win 7 gdybym chciał zrobić w przyszłości format.
    Zrobiłem format kompa jak zwykle z recovery, no może poza jednym wyjątkiem chciałem zmienić dodatkowo rozmiary partycji C: (zmniejszyć),a zwiększyć np. E: . Po reinstalacji okazało się, że mam tylko widoczną partycję C: . Przed formatem miałem C: , E: i F: oraz ukrytą D:(recovery). A teraz gdy wchodzę w zarządzenie komputerem mam tak :
    Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr
  • Spec od komputerów
    I wszystko jasne. Trzeba przywrócić układ partycji do stanu poprzedniego i recovery powinno zadziałać. Trochę dziwne ,że bierzesz się za gmeranie w partycjach bez kopi zapasowej MBR/GPT i obrazów newralgicznych partycji.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    linuks napisał:
    I wszystko jasne. Trzeba przywrócić układ partycji do stanu poprzedniego i recovery powinno zadziałać. Trochę dziwne ,że bierzesz się za gmeranie w partycjach bez kopi zapasowej MBR/GPT i obrazów newralgicznych partycji.
    Pozdrawiam.

Jak przywrócić ten układ partycji.????
  • Spec od komputerów
    Ty wiesz jakie miałeś partycje bo z tego co piszesz to podajesz C, E, F i ukryta recovery D. A przecież jest jeszcze mała partycja boot zastrzerzona przez system. Czyli to by była piąta partycja. Bez wiedzy jakie miałeś partycje i jakim programem zmieniałeś to trudno coś wywróżyć. Oczywiście nie uruchamiaj komputera z dysku bo możesz nadpisać istotne obszary dysku. Uruchom DMDE z botowalnego nośnika i zobacz w oknie partycje bo powinny być widoczne stare wpisy tablicy partycji. Oczywiście przed gmeraniem w partycjach zrób obraz partycji recovery na zewnętrzny nośnik na wszelki wypadek też startując z live.
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    linuks napisał:
    Ty wiesz jakie miałeś partycje bo z tego co piszesz to podajesz C, E, F i ukryta recovery D. A przecież jest jeszcze mała partycja boot zastrzerzona przez system. Czyli to by była piąta partycja. Bez wiedzy jakie miałeś partycje i jakim programem zmieniałeś to trudno coś wywróżyć. Oczywiście nie uruchamiaj komputera z dysku bo możesz nadpisać istotne obszary dysku. Uruchom DMDE z botowalnego nośnika i zobacz w oknie partycje bo powinny być widoczne stare wpisy tablicy partycji. Oczywiście przed gmeraniem w partycjach zrób obraz partycji recovery na zewnętrzny nośnik na wszelki wypadek też startując z live.
    Pozdrawiam

Zrzut ekranu z DMDE Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr

Podział na partycje robiłem w EaseUs. Zresztą w tym programie system widzi moją partycję recovery. A w Win7 jej nie widać.
    Proszę o wytłumaczenie jakie powinienem wykonać po kolei, kolejne kroki "jak krowie na rowie" bo jestem laikiem w tych sprawach, językiem dla jak dla blondynki ;)
    Z góry. Dziękuję
  • Spec od komputerów
    I wszystko jasne. Miałeś 3 partycje podstawowe. 100 MB rozruchowa, 475 GB systemowa i 25 GB recovery. Nie wiem jakim cudem widziałeś partycje C D E F ?
    Przywróć tak jak było. Dlaczego ustawiłeś atrybut 27 na nowej partycji którą zrobiłeś też nie mam pojęcia. Wszystko jest jakieś pokręcone albo nie piszesz wszystkiego co robiłeś z partycjami.
    Partycja recovery jest ukryta i windows jej nie powinien widzieć. Po co ci potrzebna widoczność w windowsie partycji recovery ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Wrzucam kolejne zrzuty ekrany z zarządzania komputerem, EASEUS i Testdisk a.
    Jak widać na partycji recovery są dane. Tylko jak ją uaktywnić abym mógł z niej zrobić format i instalacje win7.
    Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr Samsung NP350 V5C - start recovery Brak bootmgr
  • Poziom 5  
    linuks napisał:
    I wszystko jasne. Miałeś 3 partycje podstawowe. 100 MB rozruchowa, 475 GB systemowa i 25 GB recovery. Nie wiem jakim cudem widziałeś partycje C D E F ?
    Przywróć tak jak było. Dlaczego ustawiłeś atrybut 27 na nowej partycji którą zrobiłeś też nie mam pojęcia. Wszystko jest jakieś pokręcone albo nie piszesz wszystkiego co robiłeś z partycjami.
    Partycja recovery jest ukryta i windows jej nie powinien widzieć. Po co ci potrzebna widoczność w windowsie partycji recovery ?
    Pozdrawiam.

Opisze całą procedurę jeszcze raz.
    Przed formatem miałem 3 widoczne partycje do normalnego użytkowania. Plus te dwie ukryte 100 MB i Recovery. Z pozycji formatowania przez recovery system zapytał mnie o tworzenie partycji, tam mogłem tylko dwie wybrać wiec nic nie zmieniłem zainstalowałem system według podpowiedzi kreatora. Po instalacji windowsa. Pobrałem program Easeus partition. W tym programie wstępnie chciałem pomniejszyć partycję C oraz stworzyć dwie kolejne. Z tych 475 GB.(teraz zauważyłem, że on sobie zapisuje każdy mój ruch czyli jak zmieniłem wielkość woluminu C, a następnie powróciłem od jego pierwotnej postaci to on i tak przeprowadził te dwie operacje, które niby nic nie zmieniały, ale dla EASEus tak). Niby wszystko się powiodło, skopiowałem nawet jakieś pliki na nowo utworzone partycje. Rano odpalam kompa, a on widzi tylko partycję C. Znikły nowe partycje z danymi. No to stwierdziłem, że strzele na nowo formata bo coś się pewnie zje****popsuło. Odpalam recovery, a tu komunikat Invalid REcovery area. Brak Bootmgr.
    I tyle co ingerowałem w te partycje.
    Dziś z tych nie przypisanych 475 GB stworzyłem partycje.
    Teraz jak odpalam F4 na starcie mam tylko komunikat invalid recovery area (znikł komunikat brak bootmgr).
    Pobrałem jakiegoś Win7 wersje taka jak mam ale nie mogę uruchomić napraw z CD bo mam błąd, że wersja się nie zgadza pewnie dla tego, że windows był już zainstalowany przy zakupie laptopa.

linuks napisał:
    Dlaczego ustawiłeś atrybut 27 na nowej partycji którą zrobiłeś też nie mam pojęcia. W

Ja też nie mam pojęcia, sam nic nie robiłem, możliwe, że przypadkiem (zmieniałem tylko wielkości partycji) nawet nie wiem gdzie to się zmienia i jak to naprawić.
  • Poziom 31  
    Jeśli przeczytałeś to co podlinkowałem powinieneś sobie już dać radę. Czy system który masz teraz uruchamia się? Jeśli tak to wszystko masz na tacy podane.