Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer A-223 - modernizacja sprzętu audio w pokoju

Techavi 23 Mar 2016 19:08 861 12
  • #1 23 Mar 2016 19:08
    Techavi
    Poziom 3  

Witam

Posiadam kolumnę która zakupiłem niedawno od znajomego, z Basowym JBL 1000 4 ohm i jakiś niskotonowy 4 ohm, dokupiłem do tego wzmacniacz pionner a-223 amplifier. Lecz problem tkwi w za dużym basie jak na pomieszczenie(zdjęcie na dole) i pewnie złe ustawienie, jestem w tym zielony. Więc pytanie co można by było tam wsadzić by ten bass nie był taki uciążliwy i gdzie ja ustawić. Chce dokupić jakieś Monitorki do 250zł za 2 sztuki jakie polecacie do tej kolumny żeby dźwięk był bardziej wyrazisty i żeby współpracowała z kolumna, również problem jest z tym głośnikiem wysoko tonowym piszczy jak sie przyłoży do ucha,ale jest to odczuwalne jest to jak dobrze poczytałem to pezo gwizdek, koszt takiego do 15zł więc zakupić nowy czy problem zostanie? Oczywiście nie mowa tutaj jak treble jest zle ustawione jak mozna to tak nazwać, Czy po prostu sprzedać kolumne i zakupić podłogowe. W rogu kolumna nieaktywna, soundbarr pod telewizor na filmy.

Pioneer A-223 - modernizacja sprzętu audio w pokoju Pioneer A-223 - modernizacja sprzętu audio w pokoju Pioneer A-223 - modernizacja sprzętu audio w pokoju

Pozdrawiam

0 12
  • #2 23 Mar 2016 19:16
    pzdr600
    Poziom 10  

Ta kolumna to jakieś nieporozumienie, 2 różne głośniki niskotonowe w jednej obudowie?

0
  • #3 23 Mar 2016 19:19
    Techavi
    Poziom 3  

Czy nie porozumienie ? Jak ja zakupiłem był tylko głosnik jbl 1000 a 2 był by zakryć dziure ,i wbity gwozdz by był sztywny... :D

Czyli ktoś chcial z tego uzyskać dobry bas, może tak ale nie w tym pomieszczeniu

kupilem to za marne pieniądze, a ładnie wygląda w środku i na zewnątrz.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Mar 2016 19:24
    pzdr600
    Poziom 10  

Bas buczy przez to, że obudowa jest kompletnie niedopasowana do tych głośników, więc pewna część basu jest odtwarzana ze znacznym spadkiem, a część ze znacznym podbiciem. Są jakieś oznaczenia na tyle głośników wysokotonowych? Zdejmij obudowę i sprawdź, może uda się zidentyfikować co to za wytwór.

0
  • #5 23 Mar 2016 19:27
    Techavi
    Poziom 3  

Możliwe gdyż przy wiekszym basie kolumna buczy i potrafi sie przemieszczać nierówna podstawka?:D taka kolumna musi byc cięzka i nie do drgnięcia na wysokotonowym nic niestety nie pisze.

tak to wygląda mniej wiecej

Pioneer A-223 - modernizacja sprzętu audio w pokoju

tego szerszego nie rozkrecalem.

0
  • #6 23 Mar 2016 20:03
    pzdr600
    Poziom 10  

Hmm, no wygląda to ogólnie jak półtora nieszczęścia. Najlepszą opcją byłoby opchnięcie tej kolumny. Jeśli nie uda ci się jej sprzedać to przyszłość widzę tylko dla tego górnego JBL - zapewne jest to JBL GT4, jest to głośnik stricte do subwoofera w car audio. Więc nawet jeśli zrobisz do niego odpowiednią obudowę to i tak będzie w domu grał jako tako. Także najlepszym wyjściem będzie sprzedaż tego chłamu i kupno dwóch używanych, domowych kolumienek.

A jakie kolumny? No twój wzmacniacz nie jest demonem mocy (2x30 wat przy 8 omach), ale uciągnie np. Zg40 C115 :)

0
  • #7 23 Mar 2016 20:23
    Techavi
    Poziom 3  

No a jesli kupie te 2 monitorki wymienie glosnik wysokotonowy, i niskotonowy na jakis inny? I potem tylko idealnie bass ogarnac i zmienic podstawko i dokrecic glosniki bo sa nie na wszystkich srubch i postawic kolumne na dywan? A kolumna i tak za glosno mi codziennie nie chodzi i tylko zeby basik jakis podbijal a monitorki bd jakas nadrabiac dzwiekiem

0
  • Pomocny post
    #8 23 Mar 2016 20:41
    pzdr600
    Poziom 10  

Nie ma co wymieniać głośnika niskotonowego, jeśli nie wiesz, dla jakich niskotonowców jest zrobiona ta obudowa (więc wymiana gwizdka także mija się z celem). Naprawdę daj sobie spokój z tą kolumną. Jeśli piszesz, że za głośno muzyki nie słuchasz to te 2 kolumny ci spokojnie wystarczą w pokoju o takich rozmiarach. A bas ewentualnie podbijesz z equalizera w komputerze. Zrób jak uważasz, ja już swoje powiedziałem.

0
  • #9 23 Mar 2016 21:35
    Techavi
    Poziom 3  

Sprzedam ja,zakupie 2 monitory i 2 kolumny podlogowe i tyle.:)

Dzieki za zainteresowanie tematem

Nadawały by sie?
    2 Kolumny
    Taga Harmony TAV-506F v.2

+ Dwa z tej samej firmy Monitorki

0
  • #10 24 Mar 2016 13:22
    pzdr600
    Poziom 10  

Napisałeś w pierwszym poście, że chcesz się zmieścić w 250 zł, a teraz chcesz kupować 2 kolumny za 350 i monitory za kolejne 250 - 300? Poza tym kupując 4 głośniki musiałbyś się już zaopatrzyć we wzmacniacz kina domowego, bo ten wzmacniacz który masz nadaje się tylko do napędzenia 2 kolumn - i to raczej podstawkowych, a nie podłogówek, które potrzebują zazwyczaj więcej mocy. Oczywiście, jeśli podłączysz duże kolumny pod ten wzmacniacz to też jakoś to zagra... Ale "jakoś" to najlepsze określenie jak to by grało. Więc jeśli nie chcesz zmieniać wzmacniacza to kup kolumny o impedancji 6 lub 8 ohmów i mocy nie większej niż 50 - 60 wat. Do pokoju w bloku tyle mocy spokojnie wystarczy.

0
  • #11 24 Mar 2016 13:52
    Techavi
    Poziom 3  

Chodzi już o skladanie sprzętu, wiadomo tyle pieniedzy narazie nie posiadam ale jak bede powoli kupował z tej samej firmy to wkoncu skompletuje zestaw i, jeżeli wzmacniacz jest na 2 kolumny tylko to dlaczego jest 4 kanałowy? Chyba tak o by nie robili tyle kanałow, Mysle o zestawie STX,, a tanich wzmacniaczy kina domowego to szukac ze swięca. Moc jednego kanału to 80 wat w tym pioonerze to chyba nienajgorzej na takie kolumienki

Dane techniczne:
    System - 2 drożny bass-reflex
    Moc (Program Power AES) - 80 W
    Moc (Power Handling AES) - 40 W
    Nominalna impedancja - 8 Ohm
    Efektywność - 88 dB (2,83 V / m)
    Pasmo przenoszenia - 47 Hz - 23 kHz (-6 dB)
    Waga ~8 kg netto / 1 szt (waga bez opakowania)
    Wymiary (WxSxG) - 1000 x 157 x 185 mm (głębokość podana z maskownicą)

Opini nie znam ale wiem ze bedą lepsze niz te zestawy Voicekraft, i oczywiscie Polska firma wiec trzeba wspierać nie wiem jak to wygląda w praktyce wiem ze robili podczesci i zajeli sie własna produkcja, Składam bym powoli zestaw jak narazie kupiłbym te 2 kolumny podłogowe potem wzmacniacz kina domowego i po jakims czasie Subwoofer i kolumny podstawkowe + centralny.

Mam oferte na ta kolumne za 270zł sprzedawać?

Ew.znajomy ma do sprzedania Altusy 75 musiałbym zobaczyćjak one wyglądaja. jak one sie sprawuja? Pioneer A-223 - modernizacja sprzętu audio w pokoju

Zdjecie kiepska jakosc wiec musze je obejrzec osobiscie, cena 400 zl za dwie sztuki

0
  • Pomocny post
    #12 24 Mar 2016 16:35
    pzdr600
    Poziom 10  

270 za tą kolumnę to dobra oferta. A co do wzmacniacza - teraz się doczytałem na elektrodzie, ma 2x 50 wat przy 8 omach. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że gdy podepniesz pod niego 2 kolumny 8 omowe to będziesz miał 2x 50 wat na wyjściu, a gdy podepniesz 4 kolumny 8 omowe to uzyskasz tylko 4x25 wat na wyjściu. Także bezsensowne jest kupowanie 4 kolumn, skoro na wyjściu uzyskasz taką samą moc z 2 kolumn.

Najwięcej mocy uzyskasz, jeśli kupisz sobie 2 kolumny 4 omowe, wtedy na wyjściu uzyskasz 2x 70 wat. 4 kolumn 4 omowych już nie podepniesz, bo wtedy impedancja wypadkowa będzie zbyt niska i wzmacniacz będzie przeciążony, czyli albo wywali bezpiecznik albo końcówka mocy będzie się przegrzewać.

Podsumowując - najbardziej opłaca się kupić 2 kolumny, o oporze 4, 6 lub 8 ohm. Altusy 75 mają impedancję 8 omów więc jak najbardziej się nadadzą. Jeśli kolega woła sobie za nie 400 to spytaj się go, kiedy ostatnio regenerował głośniki, jak regenerował niedawno na oryginalnych(!) częściach tonsila to możesz brać.

0
  • #13 24 Mar 2016 17:46
    Techavi
    Poziom 3  

Okej, mozna zamknąc juz wszystko wiem

dzieki za pomoc pozdrawiam

0