Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo g500 brak karty graficznej dedykowanej

szymon9385 23 Mar 2016 19:27 1176 2
 • #1
  szymon9385
  Level 1  
  Witam Wszystkich :)

  Kupilem nie dawno laptopa lenovo g500 przez strone internetowa ebay.
  Niestety nie doczytalem informacji od sprzedajacego o braku karty graficznej dedykowanej AMD RADEON HD8750 2GB. Karta graficzna jest zintegrowana z procesorem i nie jestem z niej zadowolony. Pytanie mam do Was, Czy komputer posiada dodatkowe miejsce do karty graficznej? czy mozna dokupic i wstawic i czy komputer bedzie w pelni uzywal jej moc?
  Dziekuje i Pozdrawiam
 • #2
  kiss39
  Level 38  
  Witam.

  szymon9385 z jednej strony muszę Cię pocieszyć AMD RADEON HD8750 2GB nie jest to super karta typowo do grania, a raczej oferta reklamowa i do zainteresowania się Laptopem. Jeżeli laptop działa to możesz się cieszyć ii z niego korzystać. Karty dedykowane w laptopach do grania to laptopy z wyższej półki cenowej aby taki laptop nabyć trzeba się zdecydować na dwie opcje. Pierwsza opcja to laptop o okrojonej konfiguracji aby później można było z modernizowac taki Laptop o lepsze komponenty np. model CPU, większa ilość RAM, wydajniejsza karta graficzna, dysk SSD, itd. Druga opcja to Laptop droższy jeżeli nie mamy wiedzy i nie chcemy ryzykować z wymianą komponentów,że możemy coś uszkodzić w Laptopie,itp.
 • #3
  wariato
  Level 43  
  szymon9385 wrote:
  Czy komputer posiada dodatkowe miejsce do karty graficznej?

  Nie posiada. Na pewno nie seria G. W niektórych modelach serii Y można było dołożyć drugą grafikę, obecnie większość typowych marketowych laptopów ma lutowane grafiki, jedynie te z wyższych półek mają grafiki montowane do slotów.