Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1.9dci paląca się kontrolka świec żarowych i immo

23 Mar 2016 19:34 3720 5
  • Poziom 1  
    Witam od niedawna mam problem z renault scenic 2003r. 1.9dci. A mianowicie cały czas po odpaleniu świeci się kontrolka świec żarowych. Mierzyłem miernikiem napięcie na świecach na włączonym zapłonie; napięcie cały czas jest tak samo jest na włączonym silniku i zgaszonym z wyciągnietym kluczykiem.
    Proszę o pomoc ponieważ napięcia nie powinno być na świecach gdy samochód stoi nieużywany.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 38  
    No to jakie masz tam to napięcie?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 9  
    Witam. mam problem z scenikiem2002r. 1.9dci właśnie taki jak opisywany w pierwszym temacie
    ""Witam od niedawna mam problem z renault scenic 2003r. 1.9dci. A mianowicie cały czas po odpaleniu świeci się kontrolka świec żarowych. Mierzyłem miernikiem napięcie na świecach na włączonym zapłonie; napięcie cały czas jest tak samo jest na włączonym silniku i zgaszonym z wyciągnietym kluczykiem.
    Proszę o pomoc ponieważ napięcia nie powinno być na świecach gdy samochód stoi nieużywany.""

Dokładnie jest tak , w poniedziałek zaczęła się świecić kontrolka świec żarowych, ale nic się nie działo, w piątek rano ni z tąd , ni z owąd rozładował się akumulator.
    Odpiąłem wtyczki z świec żarowych i pomierzyłem napięcie na wyłączonym silniku bez kluczyka w stacyjce i pojawia się tam napięcie 11.6V ale brak prądu który by mógł zapalić świece żarowe. Po przekręceniu stacyjki pojawia się napięcie tak jak akumulator posiada 12.6V i po około 10sek spada do 11.6V czyli ok działają jak powinny , to samo po uruchomieniu auta, tyle że napięcie jest wyższe około 14V (wiadomo alternator ładuje). Świece żarowe są sprawne , ale czemu mi ten akumulator rozładowało i dlaczego świeci ta kontrolka świec żarowych. Dodam jeszcze ,że zmieniła się kolejność wyświetlania jej na desce, a mianowicie dawniej przekręciło się kluczyk , poczekałem i po paru sekundach zgasła , a teraz po przekręceniu kluczyka nie świeci a po zapaleniu po około 10- 15 sekundach zapala się i cały czas świeci ale nie podaje prądu na świece żarowe. Za parę dni będe na stacjii diagnostycznej gdzie mi kompa zapną do bestii ale może jakieś porady??
  • Poziom 21  
    Kolego krzych238 zapalenie się "kontrolki świec żarowych wcale nie musi wskazywać na ich uszkodzenie. Kontrolka ta sygnalizuje różne błędy (np. EGR itd). Podłącz się pod komputer.
    Poza kontrolką wszystko jest OK? Występują jakieś problemy?
  • Poziom 9  
    "kamiloskop Przekręcilo się kluczyk czyli masz scenica l fl?"

można wiedzieć co z tym kluczykiem się zrobiło ?

odp do pp_pablo
    wiem że na kompa go będzie trzeba wpiąć , będe to chciał jak najszybciej zrobić , a czy coś się dzieje? No jak pisałem nic, poza rozładowaniem akumulatora pewnego poranka, choć teraz się nic nie dzieje, tylko sama kontrolka świeci