Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Erisin es7086V - Czy można sterować jednostką z WINCE 6.0 zdalnie przez BT/IR

23 Mar 2016 19:50 1173 3
  • Poziom 7  
    Czołem!
    Mam pewien problem.
    Otóż w mojej nawigacji Erisin es7086V występuje pewien problem, który chciałbym rozwiązać software'owo. Nie mogę nacisnąć prawego dolnego rogu ekranu dotykowego, co nie jest bardzo uciążliwe za wyjątkiem tego, że nie moge wejść do większości ustawień radia (akurat w tym miejscu jest strzałka do przewijania podmenu, nie mogę jej kliknąć). Całość obrazuje poniższy filmik.

Link

Nie wiem co jest grane za bardzo, pewnie dotyk jest uszkodzony w tym miejscu.
    Tak więc zanim zadecyduję co dalej (czy próbuję naprawić czy kupić co innego) - wpadłem na pomysł żeby spróbować to rozwiązać z użyciem np. androida - w końcu mając odpowiednią appkę mogę sterować np kursorem myszki na laptopie poprzez telefon.

I tutaj moje pytanie: czy sądzicie, że da się zrobić podobny manewr ze stacją działającą na WIN CE 6.0? Dodam, że stacja ma bluetooth, IrDA do pilota fabrycznego oraz gniazdo USB z tyłu (jest do czytania muzyki np. z pendrive...więc pewnie podpięta tam myszka nie zadziała?).

Będę wdzięczny za jakieś sugestie, WIN CE 6.0 jest dla mnie magią.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 43  
    Poszukaj w menu czegoś takiego jak kalibracja ekranu.
    Powinno być w ustawieniach systemowych.
  • Poziom 7  
    Właśnie w tym jest problem.
    Wchodząc w ustawienia nie mam takiej opcji - być może jest w dalszym menu, do którego nie mogę przejść.

Ewentualnie da się może wywołać jakoś ustawienia systemowe?

Spróbuję jutro chyba podłączyć myszkę do tylnego USB, może zadziała.
  • Poziom 2  
    Witam. Też tak miałem i pomogła kalibracja, najlepiej rysikiem. Też nie chciał mi wejść w ustawienia kalibracji ale musisz próbować do skutku w samym końcu prawego Dolnego rogu. Teraz chodzi elegancko.