Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Golf V - Lakierowanie zderzaka czy wymiana ?

SCF 23 Mar 2016 19:56 1686 6
 • #1 23 Mar 2016 19:56
  SCF
  Poziom 6  

  Witam,

  Niestety moje kaleczne zdolności do jeżdzenia albo ślepota spowodowały że obiłem sobie przedni zderzak. Nic nie pękło nic się nie rozbiło, ale z przedniego zderzaka odpadła farba (ta cała gruba warstwa) pozostawiając pole z gołym plastikiem. Powierzchnia bez farby jest dość duża bo jest wielkości przekroju ziemniaka. Mało tego od tego miejsca farba jest popękana i nietrudno ją będzie zerwać i wtedy połowa boku zderzaka pozostanie bez farby.
  Bardzo mnie drażni ten widok i nie ukrywam że wstyd mi z czymś takim jeździć. Moje pytanie czy w ogóle opłaca się to malować ? Czy lepiej kupić sobie nowy zderzak pod kolor ? Czy w ogóle będzie się dało znaleźć taki zderzak w kolorze.

  0 6
 • #2 23 Mar 2016 20:58
  nioop

  Specjalista AGD

  Zderzak do Golfa ? Chyba prostszej sprawy nie ma..
  Akurat do golfów jest tego pod dostatkiem..
  Malowanie zderzaka w zależności od miejscowości 300-500zł
  Cały zderzak chyba kupisz w 200 złociszy

  1
 • #3 23 Mar 2016 21:15
  SCF
  Poziom 6  

  Ok, tylko kolor też musi pasować.
  Wiem, że bedzie mnie to wkur@@ jeśli całość będzie się odcieniem różniła.
  Na allegro nie ma tego wiele.
  Gdzie w ogóle szukać (o ile istnieją) jakichś skupów gdzie mogliby sprzedawać takie części, żebym mógł sobie poprzebierać i ew coś wybrać ?

  0
 • #4 23 Mar 2016 22:08
  servicemen
  Poziom 27  

  Jak masz oryginał to lakieruj, nie wiesz co kupisz a potem będzie odstawał albo jakieś mocowanie będzie pęknięte/ wyłamane.

  1
 • #5 23 Mar 2016 22:29
  Staszek49
  Poziom 34  

  Udaj się do zakładów rozbierających auta, przeznaczone do złomowania. Zderzaki nabędziesz też w punktach specjalizujących się w tej branży, pochodzą najczęściej z dostaw zagranicznych. Ustal ( na podstawie danych auta ) nr lakieru Twojego auta i po numerze szukaj zderzaka w autach uszkodzonych, posiadających oryginalny (fabryczny) lakier. Będziesz miał wówczas prawie identyczny lakier na zderzaku.
  W taki sposób dobrałem błotniki do swego auta.

  1
 • #6 25 Mar 2016 23:14
  SCF
  Poziom 6  

  Ok,
  Dziękuję wszystkim za porady :)

  0
 • #7 26 Mar 2016 08:54
  omegolotC30NE
  Poziom 20  

  SCF napisał:
  Moje pytanie czy w ogóle opłaca się to malować ?


  Jeśli nic w Twoim zderzaku nie popękało to zdecydowanie maluj ; śladu po naprawie nie będzie.

  Staszek49 napisał:
  po numerze szukaj zderzaka w autach uszkodzonych, posiadających oryginalny (fabryczny) lakier. Będziesz miał wówczas prawie identyczny lakier na zderzaku.


  Można się bardzo zdziwić ; model konkretnego auta składa się w różnych montowniach na terenie Europy (i nie tylko) , dla tych montowni / lakierni różni producenci dostarczają lakiery i z tego powodu ten sam kod lakieru może się różnić odcieniem dość znacząco na dwóch różnych elementach z różnych lat produkcji / montowni.

  Mało kiedy element jest nie porysowany/uszkodzony w transporcie /magazynie. Kupisz podrapańca w akceptowalnym kolorze/odcieniu , a i tak będzie się nadawał do malowania ze względu na zły stan powłoki lakierniczej.

  0