Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 4519P-pojawia się "Wyczyść filtr" w pralce

elkaa1 23 Mar 2016 20:19 3009 5
 • #1 23 Mar 2016 20:19
  elkaa1
  Poziom 2  

  Mam pralkę Whirlpool AWE 4519P, w czasie prania, już przy płukaniu, pojawia się informacja - wyczyść filtr, raz wyczyściłam, na dole pralki, podczas drugiego prania - znowu podczas pukania pojawia się informacja - wyczyść filtr, ponownie. Wyczyściłam, zaznaczam że podczas 1 czyszczenia nic nie znalazłam, żadnych monet, guzików, ani brudu, pralka ma 18 miesięcy, ok 1-2 prania tygodniowo.

  Przy 3 praniu - znowu pojawia się informacja - wyczyść filtr, czy tak już będzie za każdym razem, nie wiem co się dzieje, czy coś mogę zrobić, od zakupu minęło już 18 miesięcy, a nie mogę znaleźć paragonu - mam tylko fakturę pro forma dla zamówienie.
  Pomóżcie, jestem sama, więc nie wiem czy coś mam odkręcić, gdzieś zajrzeć tylko gdzie i jak.

  1 5
 • #2 23 Mar 2016 21:40
  Paulosik1993
  Poziom 2  

  Możliwą przyczyną tego błędu możę być niedrożny wąż łączący zbiornik pralki z pompką sputową.

  1
 • #3 23 Mar 2016 21:46
  kot mirmur
  Poziom 29  

  Kolega dobrze podpowiada,a nie zginęła w międzyczasie jakaś mała skarpetka ,bądż serwetka?
  Pierwsze to-sprawdzić drożność węża odpływowego-tego karbowanego,zdjąć końcówkę z syfonu[w ogóle sprawdzić sam syfon czy nie jest zapchany,jeśli syfon jest ok. to]odkręcić filtr i mocno dmuchać w tą karbowaną rurę ,może wywali przez filtr jakiś kamień ,syf itd. .
  Jeśli to nic nie da-po czyszczeniu wykonać np. cykl płykania -to niestety,do sprawdzenia wąż gumowy >zbiornik-pompa,uwaga-w tej rurce pod samym zbiornikiem jest kula zaworu zw. .niestety ta operacja wymaga częściowego rozebrania pralki.
  Jeśli i to nie pomogło-pompa do wymiany-uszkodzone sprzęgło wirnika.

  1
 • #4 23 Mar 2016 21:56
  elkaa1
  Poziom 2  

  dziękuję za odpowiedź, mam już jakiś punkt zaczepienia i co sprawdzać, a co do zaginięcia jakiejś skarpetki, to nie przypominam sobie, sprawdziłam jeszcze czy coś nie wpadło pomiędzy bęben a ścianę komory, ale nic nie było. po 3 informacji - wyczyść filtr - woda z pokrywy filtra spłynęła, oczyściłam filtr, komorę, wirnik pompy sprawdzony, a pranie zostało dokończone, ale pewnie znowu pojawi się ta informacja - wyczyść filtr, ale już wiem co sprawdzić kolejne, dzięki

  0
 • #5 24 Mar 2016 08:17
  kot mirmur
  Poziom 29  

  A co z wężem odpływowym,bo nie napisane?No i jak sprawdziłaś sprzęgło wirnika pompy-praktycznie jest to element nierozbieralny?

  0
 • #6 28 Mar 2016 20:04
  elkaa1
  Poziom 2  

  przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale czas świąt, wyjazdów ...
  rzeczywiście, w pierwszej kolejności sprawdziłam wąż i oczywiście syfon, no i okazało się, że syfon był zapchany brudem, resztkami pozostającymi po praniu, został wyczyszczony, pranie na pusto zrobione i zadziałało już bez informacji o wyczyszczeniu filtra. tak więc dziękuję za rady, porady, zastosowałam, podziałało.
  wątek zakończam jako sukces

  1