Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L670 - Klawiatura zjada litery, dziwna sprawa

betmari 23 Mar 2016 20:32 1122 12
  • #1 23 Mar 2016 20:32
    betmari
    Poziom 12  

Nagle z dnia na dzień klawiatura w laptopie zaczęła mi zjadać losowe litery. Gdyby to była kwestia dwóch - trzech konkretnych klawiszy, to bym pomyślała, że się może wyrobiły czy coś, ale problem dotyczył praktycznie wszystkich. W prawie każdym słowie innej litery brakowało. Problem nie pojawił się bezpośrednio po jakiejś aktualizacji, nie instalowałam też żadnych sterowników, więc najpierw przeskanowałam system kilkoma różnymi skanerami, bo pomyślałam, że to może jakiś keylogger czy inne paskudztwo, ale nic nie wykryły. Ponieważ używam Windowsa, to sprawdziłam jeszcze pod Linuxem, ale tam nadal zjadało te litery. Jakieś 2 lata temu na klawiaturę spadł mi ciężki dysk zewnętrzny. Dysk się zabił, ale klawiatura działała prawidłowo, chociaż zostały wgniecenia na dwóch klawiszach. Ktoś zasugerował, że być może wtedy powstało jakieś małe pękniecie i z czasem, w miarę używania się powiększało i teraz dopiero zaczęło wpływać na pracę klawiatury. Aby się upewnić, że to uszkodzenie fizyczne, pożyczyłam od kolegi klawiaturę na USB, podpięłam do laptopa i faktycznie problem znikł. Coś jednak mnie tknęło, odłożyłam na bok tę pożyczoną ale nie wypięłam jej, tylko zaczęłam pisać na swojej laptopowej i o dziwo przestała zjadać litery. Odłączyłam więc tę pożyczoną, zrestartowałam system i nadal moja wbudowana, oryginalna klawiatura działa prawidłowo. No i teraz zgłupiałam. Co w takim razie powodowało, że przez kilka dni z rzędu zjadało mi losowo znaki, jakby klawisze nie kontaktowały? Obawiam się powtórki z rozrywki, więc chciałabym poznać przyczynę tego zjawiska. Ktoś ma jakiś pomysł?
    Posty scaliłem.
    RADU23

@Edycja:
    Usunęłam swoje posty scalone przez moderatora, ponieważ były odpowiedzią na posty użytkowników Funkagen i kot mirmur, które to posty zostały przez tegoż moderatora usunięte i z tego powodu moje odpowiedzi na nie zostały pozbawione sensu. Rozumiem usuwanie nic nie wnoszących lub niewłaściwych postów, ale proszę wobec tego usuwać całą związaną z nimi dyskusję lub przynajmniej informować o usunięciu tychże postów (nie tylko o scaleniu), zamiast bezsensownie scalać moje odpowiedzi, przez co cała wypowiedź staje się bezsensowna i dziwaczna.

0 12
  • #2 23 Mar 2016 22:14
    kot mirmur
    Poziom 30  

Nie wiem czy coś to wniesie-kiedyś były takie wirusy zwane >zjadacze liter,może zostały odświeżone!
    A co z qwerty zewnętrzną próby były?

0
  • #3 23 Mar 2016 22:20
    betmari
    Poziom 12  

kot mirmur napisał:

Nie wiem co znaczy "querty zewnętrzna", ale przecież wyraźnie pisałam, że podpinałam zewnętrzną klawiaturę na USB i to właśnie naprawiło problem.

0
  • #4 23 Mar 2016 22:47
    Funkagen
    Poziom 14  

Chyba chodziło koledze o klawiaturę ekranową, ale nie jestem pewny.

0
  • #5 23 Mar 2016 22:49
    betmari
    Poziom 12  

Ekranowej niestety nie testowałam. Jakoś nie przyszło mi to do głowy.

0
  • #6 24 Mar 2016 08:10
    kot mirmur
    Poziom 30  

betmari napisał:
    kot mirmur napisał:

Nie wiem co znaczy "querty zewnętrzna", ale przecież wyraźnie pisałam, że podpinałam zewnętrzną klawiaturę na USB i to właśnie naprawiło problem.

Sory za błąd .piszę się QWERTY-taka potoczna nazwa klawiatury.Sama znalazłaś rozwiązanie problemu.Klawiatura twojego laptopa >do wymiany.

0
  • #7 24 Mar 2016 08:15
    betmari
    Poziom 12  

@kot mirmur: a czytałeś w ogóle dokładnie to, co napisałam? Jak do wymiany, skoro teraz działa prawidłowo? Naprawiła się po podłączeniu tej zewnętrznej. Zewnętrzną odłączyłam, zrestartowałam system i nadal jest ok. Dlatego właśnie jest to takie dziwne i nawet nie wiem, jak wytłumaczyć takie zachowanie tej klawiatury. Chcę poznać przyczynę, bo obawiam się, że problem może powrócić.
    Posty scaliłem.
    RADU23

@Edycja:
    Tutaj również usunęłam scalony post, będący odpowiedzią na usunięty post użytkownika kot mirmur.

0
  • #8 24 Mar 2016 10:03
    kot mirmur
    Poziom 30  

Aktualizacje zdalne czasami [polepszają ??]życie.

0
  • #9 24 Mar 2016 10:20
    Killlu
    Poziom 24  

betmari napisał:
    teraz działa prawidłowo

Chwilowo może działać poprawnie. Potrafisz wypiąć klawiaturę? Warto by było przeczyścić taśmę i gniazdo klawiatury.

0
  • #10 24 Mar 2016 17:48
    betmari
    Poziom 12  

Cytat:
    Posty scaliłem.
    RADU23
    Użytkownicy: Funkagen oraz kot mirmur usunęli swoje posty, które były pomiędzy, nie pisałam posta pod postem. Takie usuwanie postów, na które zostały moje odpowiedzi sprawia, że wątek staje się niezrozumiały. Teraz już będę zawsze używać cytatów.

kot mirmur napisał:
    Aktualizacje zdalne czasami [polepszają ??]życie.
    Nigdy nie aktualizuję systemu automatycznie i zawsze sprawdzam, co jest instalowane. Dlatego np. nie zainstalowała mi się łatka zachęcająca do instalacji Win 10.

Killlu napisał:
    Chwilowo może działać poprawnie. Potrafisz wypiąć klawiaturę? Warto by było przeczyścić taśmę i gniazdo klawiatury.
    Nie znam się na tyle, aby ryzykować rozkręcanie laptopa.

Najbardziej chciałabym wiedzieć, czy powodem mógł być jednak jakiś keylogger czy raczej to mechaniczne uszkodzenie. Bez rozkręcania nie da się tego określić?

0
  • #11 11 Kwi 2016 17:12
    betmari
    Poziom 12  

No i problem powrócił, a ja nie wiem, jak to naprawić, skoro nie znam przyczyny. Znów będę musiał pożyczać od kogoś klawiaturę :(

0
  • #12 18 Lis 2016 12:26
    Funkagen
    Poziom 14  

Jakie literki Tobie zjada. Jakieś przypadkowe czy stałe są które nie działają?

0
  • #13 18 Lis 2016 12:31
    betmari
    Poziom 12  

@Funkagen - zjada różne, losowo, ale już kupiłam sobie zewnętrzną na USB, bo było coraz gorzej. Najwyraźniej to jednak jakiś problem sprzętowy, nie software, a do naprawy to mi się nie opłacało laptopa oddawać.

0
  Szukaj w 5mln produktów