Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i9505 - S4 - Uszkodzony obszar IMEI - brak backup

geryon 23 Mar 2016 20:32 927 0
    geryon
    Poziom 17  
    Witam, jak w temacie, mam uszkodzony obszar IMEI bynajmniej tak mi się wydaje.

Po podłączeniu do z3x i próbie ściągnięcia simlocka pokazuje IMEI 0 i error przy próbie zdjęcia.

Faktycznie po wpisaniu *#06# wyskakiwało 0, no to spróbowałem naprawić IMEI nie dało rady prosiło o reset MSL wiec tak uczyniłem wpisałem numer IMEI z naklejki pod bateria i IMEI się odbudował , jednak przy próbie ściągnięcia blokady simlock jest to samo czyli error i simlock 0.
    Po wpisaniu komendy *#0011# IMEI CERTI jest NA - czyli brak certyfikatów IMEI z racji tego że nie mam backupa jest problem.

IMEI który mam na naklejce pod baterią nie koniecznie jest prawidłowy ponieważ ktoś robił przekładki LCD z jednego do drugiego.

Czy ejst szans odbudować certyfikaty? Ewentualnie jak to zrobić ? Znalazłem filmy instruktażowe na YT ale tam ejst inna wersja Z3X w tamtej wersji można było wgrać plik z rozszerzeniem CERT w mojej wersji najnowszej niestety nie ma takiej opcji.

Posiadam jeszcze boxy MEDUSA i RIFF , wolałbym uniknąć wpinania się jtagiem ale jeśli nie będzie wyjścia to tak zrobię.
    Dodam że softwarowa naprawa tel nie jest moją mocną stroną i dopiero raczkuję w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.