Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny schemat lub pro¶ba w odczytaniu układu grafika ASUS G73J

23 Mar 2016 21:08 705 9
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc w odczytaniu / odkodowaniu układu w grafice która montowana jest w laptopie ASUS G73. Grafika to radeon z serii 5870 (G73 MXM BOARD PN:60-NY8VG1000-C14 Układ BGA 216-0769008). Układ zaznaczyłem na foto, znajduje się po lewej stronie karty gdy gniazdo montażowe MXM mamy na dole. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje
    Potrzebny schemat lub pro¶ba w odczytaniu układu grafika ASUS G73J
  • Poziom 31  
    Pozostaje czekać na kogo¶ kto dysponuje tak± kart± i odczyta oznaczenie elementu, jeszcze co¶ niepokoj±cego widać na ko¶ci VRAM chyba że to zabrudzenie
  • Poziom 11  
    Cytat:
    jeszcze co¶ niepokoj±cego widać na ko¶ci VRAM chyba że to zabrudzenie

To tylko kurz z radiatora się tam znalazł. Zabrudzenie. Tutaj jest podobno schemat tylko nie mogę ¶ci±n±ć niestety ;-( Schemat
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Uszkodzony element to 74LVC1G08GV.
  • Poziom 11  
    Dziękuje bardzo za oznaczenie. W Polsce niestety nie znalazłem. W chinach 100 sztuk za 10baksów z wysyłk±. Może zna kto¶ jaki¶ zamiennik który dostane w Polsce? 30 dni niestety nie będę mieć na naprawę... A tyle gdzie¶ będę czekać na dostawę z chin.
  • Spec od komputerów
    Poszukaj na jaki¶ szrotach, na pewno znajdziesz.
    Gdyby¶ nie znalazł to poszukam u siebie.

Moderowany przez RADU23:

Link usun±łem.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestan± być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Poziom 11  
    Dotarło to z linku. Okazało się że układ jest zdecydowanie mniejszy. Potrzebuje 74LVC1G08GV a ten z linku to SN74LVC1G08DCKR. Czy kto¶ posiada układ 74LVC1G08GV pilnie potrzebuje, odkupię, Lub wie gdzie np mogę taki znaleĽć (wylut itp itd)
  • Spec od komputerów
    ukladbga napisał:
    Okazało się że układ jest zdecydowanie mniejszy.

Nie da się przylutować?
    Wielokrotnie tak robiłem.
    Ewentualnie pytaj w TME.
  • Spec od monitorów
    Tutaj masz (rejestracja, nie wiem czy ¶l± do PL) 10szt.=2,14$ Link
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Nie da się przylutować?
    Wielokrotnie tak robiłem.
    Ewentualnie pytaj w TME.

Przylutować bym przylutował. Tylko datashet mi się różni...