Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe, samsung, podłączenie do wzmacniacza

kary82 23 Mar 2016 22:34 807 8
  • #1 23 Mar 2016 22:34
    kary82
    Poziom 2  

Witam,
    posiadam kino domowe Samsung oraz starszy typ wzmacniacza z korektorem diora. Chciałbym uzyskać lepszy efekt dźwiękowy, przy oglądaniu tv na głośnikach kina domowego. Sygnał wychodzi z dekodera.
    kino domowe, samsung, podłączenie do wzmacniacza
    Czy da się to z sobą połączyć i w jaki sposób?

0 8
  • #2 24 Mar 2016 14:32
    Polon_us
    Poziom 40  

kary82 napisał:
    Chciałbym uzyskać lepszy efekt dźwiękowy,

Może coś więcej, co kolega chce uzyskać?
    kary82 napisał:
    Sygnał wychodzi z dekodera.

Jakim połączeniem?

Swoją drogą, dekoder ma wyjście cyfrowe, a kino ma wejście cyfrowe. A to najlepsze połączenie, jakie kolega może osiągnąć.

0
  • #3 24 Mar 2016 18:33
    romeok01
    Poziom 35  

W dekoderze posiadasz cyfrowe wyjście coax i analogowe stereo.

Z możliwych połączeń, to cyfrowo poprzez wyjście spdif poprzez konwerter do cyfrowego wejścia toslink w kinie, w tym przypadku należy zakupić konwerter coaxial - optical -> Link

Wzmacniacz podłącz z analogowych wyjść stereo (2 x chinch) dekodera, przewodem 2 x chinch - 2 chinch.

Wtedy porównasz sobie, co lepiej gra, czy kino, czy wzmacniacz.

0
  • #4 26 Mar 2016 16:01
    kary82
    Poziom 2  

Mam połączone bezpośrednio z dekodera do kina za pomocą chinch. Kino nie ma praktycznie możliwości regulacji basów itp. prócz pięciu fabrycznych ustawień: music, kino, stereo pro coś tam. dlatego pomyślałem że jeżeli podepnę wzmacniacz to będzie możliwość regulacji. Jednak po podpięciu za pomocą chinch drogą eksperymentalną nie ma żadnych efektów.

0
  • #5 27 Mar 2016 03:14
    Polon_us
    Poziom 40  

kary82 napisał:
    Kino nie ma praktycznie możliwości regulacji basów itp. prócz pięciu fabrycznych ustawień: music, kino, stereo pro coś tam.

Eeee, tu coś mi nie pasuje ...

Proszę podać model tego kina.

Uważam, że najprzód trzeba sprawdzić jego ustawienia, zanim kolega zacznie majstrować z połączeniami.

0
  • #6 31 Mar 2016 21:27
    kary82
    Poziom 2  

Jest to model Samsung HT-c550 raczej z niższej półki. Rozumiem że kombinacja z takim sprzętem nie ma sensu. W jaki sposób w takim razie połączyć sam wzmacniacz z korektorem i ze zwykłymi głośnikami żeby działało?

0
  • #7 03 Kwi 2016 19:10
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeszcze wracając do ustawień tego kina.

Zakładam, że przednie kolumny ustawione są na "Small".
    Wg instrukcji zestaw ten zawiera subwoofer.
    Poziom dźwięku z subwoofera kolega może zmienić w ustawieniach zestawu ("Sound Edit"). Czy kolega próbował to zmienić?

0
  • #8 03 Kwi 2016 22:03
    kary82
    Poziom 2  

Jest sub tylko ze prawie wcale go nie czuc. Sund edit, nie nic mi to nie mowi nie znalazlem takiej opcji.

0
  • #9 04 Kwi 2016 03:42
    Polon_us
    Poziom 40  

kary82 napisał:
    Sund edit, nie nic mi to nie mowi nie znalazlem takiej opcji.

Cóż, odruchowo przejrzałem instrukcję w j. angielskim. Jeżeli kolega używa menu w polskiej wersji, to oczywiście nie będzie opcji o tej nazwie.

Proszę przejrzeć polską instrukcję tego urządzenia. W szczególności polecam stronę 27.

0
    Załączniki: