Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 dwa komputerki

23 Cze 2005 21:03 2066 13
  • Poziom 10  
    Jezdze, jezdze i wszystko ok. A nadchodzi dzien w ktorym nie moge uruchomic samochodu. Za jakies dwa dni znow moge go uruchomic. Jezdze, jezdze moze z tydzien i znow to samo. Samochod byl w warsztacie ale nic nie znalezli. Znajomy mechanik namowil mnie na kupno nowego komputerka. Wymienil na nowy i samochod zapalil. Pojezdzilem ze 3 dni i znow to samo -nie zapalil. Wymienilem na stary i na nim chodzi. Co to moze byc. Robie sobie kabelek zeby podlonczyc do PCta. Czy cos tam znajde ciekawego. Znam sie na elektronice, ale na samochodach dopiero zaczynam. Czy mozecie mi cos poradzic (tylko na powaznie). Pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    Sprawdź czujnik położenia wału kiedy nie chce zapalić, albo go od razu wymień - jaki rok jaki silnik?

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Peugeot rok prod. 1997. A gdzie jest ten czujnik?

Dodano po 1 [minuty]:

I czy ta informacja jest zapisywana w komputerku?
  • Spec od samochodów
    Może być zapisana ala nie musi. Należy sprawdzić ten czujnik, musisz sam go zlokalizować - nie należy się sugerować komputerkiem. Sprawdzić go kiedy auto nie chce zapalać.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Ponadto takie objawy może dawać padająca pompa paliwa.(kończące się szczotki) .
    Czujnik położenia wału we Francuzach występuje na górze koła zamachowego. (przykręcony na 2 śrubach).
  • Poziom 10  
    Wydaje mi sie ze ta informacja o bledzie jest zapisywana. I ten blad pojawia sie na chwile i blokuje komputer. Bo gdy zmienie komputerk to samochod zapala. A przy tym poprzednim nie chce zapalic.

Dodano po 5 [minuty]:

Pompe slychac jak sie przekreci kluczyk. Jeszcze chcialem sie zapytac czy mozna jakos zresetowac komputerek bo wymiana jednego na drugi jest klopotliwa. Czy mozliwe zeby czujnik na wale dawal chwilowy blad. Czy to mozna zczytac z komputerka?

Dodano po 9 [minuty]:

Przepraszam. ze ciagle o tym komputerku p...prze, ale chcialbym uniknac przypadku, ze wymienie czujnik a moze to cos innego a niechce narazac sie na koszty niepotrzebnie. Pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    To odczytaj błędy z komputerka.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dowiedzialem sie teraz ze taki czujnik to kosztuje ok 200zł. Troche szkoda byloby kasy gdyby to nie to bylo. Czy wiesz moze jaki soft jest najlepszy do zczytania i jaki kabelek. pozdawiam
  • Spec od samochodów
    Nie wiem jakim domowym sposobem można to zrobić. Chyba żadnym.
    Pojedź do kogoś kto ma diagnostykę komputerową, koszt uzgodnij przed diagnozą.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Siagnalem z netu sporo softu i schematow kabelka, tylko nie wiem ktory wybrac. pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko mam watpliwosci czy to wykaze co jest zle z peugeotem.

Dodano po 2 [minuty]:

Tak sobie mysle, ze gdyby to byl czujnik polozenia walu to by samochod nie ruszyl nawet po wymianie komputerka bo czujnik sam by sie nie naprawil. Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Auto bylo juz w serwisie w Warszawie i stwierdzili ze wszystko jest ok. Trzeba byloby im zaniesc zepsutego peugeota to moze by cos znalezli. I boje sie ze w radomiu moze byc to samo. :-(
  • Spec od samochodów
    Napisz konkretnie jaki masz silnik, bo usterka może być całkiem inna.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Nie mam przy sobie samochodu, ale w dowodie rejestracyjnym jest napisane moc 1124 rok prod 1997 PEUGEOT 106 KAT
  • Spec od samochodów
    Masz w nim aparat zapłonowy czy nie?

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    to jest silnik z jednopunktowym wtryskiem