Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja komputera do 800pln - co wybrać?

suhustyle 23 Mar 2016 22:44 909 22
  • #1 23 Mar 2016 22:44
    suhustyle
    Poziom 7  

Witam, obecnie posiadam coś takiego: PC acer aspire m1920
    Płyta:
    ACER G41T-AM
    CPU C2D E6700
    Grafika GF 405
    Zasilacz Forton 250W
    2 kości RAM - DDR3 2GB i 1GB

Ostatnio mój archeologiczny geforce zaczął świrować i temperaturka mu skacze ponad 80*C więc postanawiam go zmienić.
    Z kartą graficzną idzie od razu zasilacz więc są to już dwie rzeczy do zakupu a i 3gb ramu to też nei super wynik więc tu pytanko, co i gdzie kupić :)
    (myślałem o GF 750Ti)

0 22
  • #2 23 Mar 2016 23:30
    ToJePeGaZ
    Poziom 27  

Rozumiem, że ten Fortron jest w formacie ATX? Możesz wysłać zdjęcie tabliczki znamionowej? Interesują Cię nowe, czy używane podzespoły? Do czego konkretnie używasz komputer?

0
  • #3 23 Mar 2016 23:35
    suhustyle
    Poziom 7  

Wolałbym coś nowego, żeby się czasem nie zawieść. Za tą kwotę wiem, że nie pogram w wiedźmina 3 na ultra ale też mi zupełnie nie o to chodzi ^^ każda inna karta będzie lepszą od tej co miałem więc i tak będę zadowolony

0
  • #4 23 Mar 2016 23:36
    suhustyle
    Poziom 7  

A komputer wiadomo, jestem nastolatkiem, często wchodzą jakieś gierki :)

0
  • #6 23 Mar 2016 23:45
    suhustyle
    Poziom 7  

kiss39 napisał:

Jak ten Forton 250W nie namieszał w elektronice p. głównej i płyta główna ocalała i nie zauważono Blue Screen to skupiłbym się na podmianie ZASILACZA oraz na karcie graficznej, a później całej wymianie platformy z CPU i RAM oraz SSD.

głownie chodzi mi o wymiane karty, ale wiadomo 250W nie uciągnie jakiejś lepszej karty więc zasilacz wiadomo też to wymiany:)

0
  • #7 23 Mar 2016 23:53
    ToJePeGaZ
    Poziom 27  

Osobiście proponowałbym Ci uzbieranie większej ilości pieniędzy i złożenie nowej jednostki od podstaw. Jeśli jednak chcesz w tej chwili coś tutaj dokupywać to 750Ti będzie kartą bardzo na wyrost, a kupno słabszego GTX'a 750 nie ma żadnego sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Tak jak kolega wyżej wspominał - jeśli zasilacz jest sprawny i nie powodował problemów to wówczas można zacząć modernizację. 750Ti jest kartą bardzo energooszczędną i można by się nawet pokusić o jej zakup + podłączenie do obecnie posiadanego zasilacza. Maksymalne obciążenie obu linii +12V wynosi według danych do 180W, a biorąc pod uwagę TDP procesora 65W, oraz karty 60W nie powinien on powodować problemów (o ile jest sprawny), choć zrobiłbym to inaczej i pokusiłbym się o bardziej opłacalnego w zakupie GTX'a 950, np.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gef...gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-dvi-i-box-707414/

+ do tego chociażby XFX Core TS 430

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-430w-p1-430s-xxb9-697462/

Po czym zaczynasz zbierać na dalszą modernizację, bo trzymanie takiej karty przy tym procesorze to ogromne marnowanie potencjału :)

0
  • #8 23 Mar 2016 23:54
    kiss39
    Poziom 33  

Zasilacz może mieć dobre napięcia na liniach +12V(ma dwie +12V1 i +12V2 łącznie 180watt).Tak jak mówisz to za mało . Zasilacz z jedną linia +12V 400Watt (o mocy 450W) dla tej konfiguracji wystarczyłby do zasilenia tego PC, a cena to ~160zł-170zł

0
  • #9 24 Mar 2016 00:01
    suhustyle
    Poziom 7  

ToJePeGaZ napisał:
    choć zrobiłbym to inaczej i pokusiłbym się o bardziej opłacalnego w zakupie GTX'a 950, np.

+ do tego chociażby XFX Core TS 430

Po czym zaczynasz zbierać na dalszą modernizację, bo trzymanie takiej karty przy tym procesorze to ogromne marnowanie potencjału :)

dalsza modernizacja oczywiście wchodzi w grę, ale no niestety nie w tej chwili. Więc mówisz, że 950 bardziej będze opłacalna? no sponio niech będzie, tylko mi powiedz czy to co wysłałeś będzie śmigało z tym co mam teraz bo ja to tam się nie znam za bardzo. Kupie to co podeślesz :)

0
  • #10 24 Mar 2016 00:04
    kiss39
    Poziom 33  

Kupujesz w sklepach molrale.net, komputronik.pl itp masz gwarancje,że otrzymujesz produkt sprawny i nowy.

0
  • #11 24 Mar 2016 00:04
    ToJePeGaZ
    Poziom 27  

Nie powinno być problemów z kompatybilnością na ten moment. Możesz więc zakupić te podzespoły wysłane przeze mnie :) Moim zdaniem jest to najlepsza opcja do 800zł, choć miej świadomość, że karta przy tym procesorze będzie bardzo ograniczana.

0
  • #12 24 Mar 2016 00:09
    suhustyle
    Poziom 7  

Dzięki piękne za pomoc ^^

0
  • #13 24 Mar 2016 00:28
    kiss39
    Poziom 33  

Parametry karty GTX 950 - https://www.techpowerup.com/gpudb/2747/geforce-gtx-950.html

Karta GTX 950 w porównaniu z GF 405 - nie ma w ogóle co porównywać.Kupujesz GTX 950 w 100% sprawną i nowy ZASILACZ to masz PC i będzie służył.

Acer to PC firmowy obudowa starego typu,ATX lub uATX z górnym mocowaniem zasilacza. Nowe obudowy oferują lepsze rozwiązania chłodzenia podzespołów wewnątrz PC, ZASILACZ mocowany w dolnej części obudowy, trzy lub cztery wentylatory 120mm. Odnośnie procesora i chłodzenia, LGA 775 założyłbym większe chłodzenie, przeważnie w zestawie znajduje się wzmocnienie laminatu przed wykrzywieniem tkz. " "Backplate" oraz 120mm lub 140mm (wtyk 4PIN) w zależności od szerokości obudowy.

0
  • #14 24 Mar 2016 01:51
    suhustyle
    Poziom 7  

Tak na wszelki, gdybym nie ogarnął tyle kasy to co innego z niższej pułki ?
    coś typu gtx740, czy coś :)
    również z zasilaczem poprosze

0
  • #15 24 Mar 2016 11:06
    ToJePeGaZ
    Poziom 27  

GT 740 jest kartą kompletnie nieopłacalną, stworzoną prawdopodobnie dla ludzi kompletnie nie znających się na sprzęcie, kuszącą pojemnością pamięci, jednakże niezbyt nadaje się ona do gier, choć przy twoim aktualnym sprzęcie to i tak zbyt dużo.

Patrząc na ceny - GT 740 (z jedynymi sensownymi pamięciami GDDR5) zaczynają się od ok. 380zł, natomiast GTX 750Ti, który jest ponad dwukrotnie wydajniejszy to 460zł.

Karty AMD pomijam, ponieważ w tym przedziale niestety nie mają nic ciekawego do zaoferowania (R7 360, via HD 7770 jest kartą źle wycenioną, dlatego nie nadaje się do tego zestawienia).

Osobiście jednak odłożyłbym na tą 950'tkę i zbierał na dalszy upgrade sprzętu.

Swoją drogą kupno używanego, sensownego procesora, wraz z MOBO pod załóżmy LGA 1155/1156 to niezbyt duży wydatek, a często dostajesz także gwarancję na okres miesiąca, lub dłużej i możesz w taki sposób zaoszczędzić na prawdę duże pieniądze na sprzęcie.

0
  • #16 24 Mar 2016 13:43
    suhustyle
    Poziom 7  

No dobra załóżmy że już mam 950 i yen zasilacz na moim sprzęcie, do ładniej pracy dokup to tylko procek? Jaki w tym przypadku polecasz?

Dodano po 52 [minuty]:

Jeszcze mam pytanie co do tego zasilacza

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-430w-p1-430s-xxb9-697462/

czy on wejdzie w tą moją starą obudowe? bo ja mam zasilacz podczepiany teraz u góry. I coś ludzie tam piszą, że głośny, słabo wyposażony czy coś. Co jeszcze mógłbym z zasilaczy kupic ?

0
  • #17 24 Mar 2016 13:50
    ToJePeGaZ
    Poziom 27  

Procek + Płyta główna. Inwestowanie w tą podstawkę, którą masz (LGA 775) to strata pieniędzy, głównie z uwagi na fakt wyposażenia twojej płyty głównej.

Najtańszą sensowną ofertą pod LGA 1155 jest zakup i3 2100/2120, lub nowszy + jakieś mobo na H61, jeśli cena za komplet jest poniżej 400zł, wówczas możesz to rozważyć, np.

http://allegro.pl/3-1ghz-x4-intel-core-i3-2100-ga-h61m-s1-vga-i6067877376.html

Jeśli chcesz koniecznie nowe podzespoły, wówczas możesz rozważyć zestaw z Pentiumem G3260 + płyta pod H81. Będzie on szybszy od tej i3 w aplikacjach i grach wykorzystujących maksymalnie 2 wątki, jednak w grach wymagających 4 wątków (Patrz FIFA 16, Far Cry 4, GTA V, Wiedźmin 3) w miejscach mocno procesorowych może dostać poważnej zadyszki.

Możesz się też zdecydować na najnowszą podstawkę Intela, czyli Skylake, np. Pentium G4400 + dowolna płyta H110 ze wsparciem pamięci typu DDR3 (chyba, że znajdziesz jeszcze ok. 150zł na zakup 8GB DDR4 w jednej, lub dwóch kościach).

Jeśli znajdziesz w najbliższym czasie pieniądze, możesz od razu też przejść na i3/i5 Skylake, jednak koszta takiej przesiadki będą zdecydowanie najwyższe.

Można też rozważyć kupno podzespołów pod wiekową już platformę 1156, czyli i3 530 i wyżej + płyta z min. porządną 4 fazową sekcją (najlepiej P55/H57) + do tego jakiś w miarę porządny Cooler, jak np. Spartan 3 LT i lekkie podkręcanie procesora do 4GHz, lub nieco powyżej. Byłby to najwydajniejszy zestaw z podanych, jednak z najmniejszymi możliwościami rozbudowy.

Więc jak widzisz możliwości masz na prawdę multum i od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz.

suhustyle napisał:

czy on wejdzie w tą moją starą obudowe? bo ja mam zasilacz podczepiany teraz u góry. I coś ludzie tam piszą, że głośny, słabo wyposażony czy coś. Co jeszcze mógłbym z zasilaczy kupic ?

Nie powinno być problemów z umieszczeniem go w obudowie, ponieważ posiadasz zasilacz w formacie ATX. Miejsce umiejscowienia zasilacza ma tutaj drugorzędne znaczenie. Ten XFX to na prawdę porządny zasilacz. Z innych wartych rozważenia jest jeszcze Antec VP500, lub Corsair VS450 ze wskazaniem na zasilacz Antec'a

Do tego warto dokupić kostkę RAM, min. 4GB, lub zestaw 2x4GB, które będą odpowiadały specyfikacji pamięci posiadanych przez Ciebie aktualnie w PC (w nowych grach, typu AAA, 3GB to zdecydowanie za mało). Warto abyś w tym miejscu podał oznaczenie/specyfikację twoich kości.

0
  • #18 24 Mar 2016 14:48
    suhustyle
    Poziom 7  

ddr3 do mnie wchodzi :)
    już sprawdzałem to na jedną kość do tej płyty głownej wchodzi max 4gb

0
  • #19 24 Mar 2016 15:00
    ToJePeGaZ
    Poziom 27  

suhustyle napisał:
    ddr3 do mnie wchodzi :)

To wiem. Można wywnioskować ze specyfikacji płyty :)

suhustyle napisał:

już sprawdzałem to na jedną kość do tej płyty głownej wchodzi max 4gb

To również można wywnioskować. Twoja płyta obsługuje max 8GB RAM w dwóch kościach po 4GB, jednak mi chodziło tutaj o to, abyś podał specyfikację swoich pamięci, posiadanych aktualnie w komputerze, tak aby można było dokupić dodatkową odpowiadającą im kość do nowych podzespołów.

0
  • #20 24 Mar 2016 15:17
    suhustyle
    Poziom 7  

A na co patrzysz konkretniej? ( pytam, żeby się doedukować trochę :D)

0
  • #21 24 Mar 2016 15:21
    ToJePeGaZ
    Poziom 27  

Oznaczenie PC3-10600 informuje, że pamięci pracują z częstotliwością 1333MHz. Cyfry 09 po tym oznaczeniu to prawdopodobnie opóźnienia. W tym wypadku CL9. Jeśli druga kość pracuje również z częstotliwością 1333MHz i podobnymi opóźnieniami CL9 to będziemy szukać kości z takimi samymi opóźnieniami i taktowaniem o pojemności min. 4GB, lub jeśli zechcesz możesz też po prostu wymienić obie kości na inne. Aktualne ceny RAM'u nie są wysokie.

0
  Szukaj w 5mln produktów