Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka karta graficzna, za około 500zł?

23 Mar 2016 23:00 657 3
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem, chciałbym zmienić karte graficzną ale nie mam pojecia na jaką w cenie okolo 500zł.
    System:
    Procesor: AMD A8-6600 APU with Radeon(tm) HD graphics 3.90GHz
    Ram: 8GB
    Model systemu - MS 7721.

Gram w CS GO a on nie ma zbyt duzych wymagan a zalezy mi na wyższych FPS
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Witam.

Podaj szczegóły konfiguracji :

A. Nazwa i model płyty głównej.
    B. ZASILACZ Nazwa Firmy oraz model.
    - RAM w ilu kościach podałeś (8GB RAM )2x4GB ?
    - dysk twardy (SSD, HDD) ? Nazwa model

Istotnym elementem w PC jest ZASILACZ od którego wychodzi linia lub linie +12V zasilanie do nowszych kart graficznych wtyk "PIN-6/PIN-8. Licz się Kolego z tym, że karta graficzna do 500zł możesz nabyć w dwóch opcjach np. karta graficzna używana o wyższych parametrach (ale proponuje dobre źródło) lub o parametrach niższych ale za to produkt nowy z gwarancją.
  • Poziom 5  
    -Dysk to ST3750640NS ATA DEVICE.

-1x 8GB RAM.

-Zasilacz BANDITPOWER Model LPW12-23 450W.

-Płyta główna msi a78M-e35

I jeszcze jedno pytanie, czy moja nowa karta graficzna będzie mogła być połączona ze starą zintegrowaną z płytą główną?
    Moja aktualna karta graficzna to: AMD Radeon HD 8570D 768MB DDR 3 :D :D

Ogólnie to wiem że powiesz mi żeby złożyć nowego kompa od podstaw, ale może z tego coś się da zrobić?
  • Poziom 35  
    Witam ponownie

Nie koniecznie złożyć nowy, chodzi o to aby PC służył użytkownikowi i musi mieć komponenty sprawne na 100% głownie, płyta główna i ZASILACZ te dwa elementy to podstawa bazowa i dalej można modernizować i ulepszać komputer. Nie wiem,czy wiesz to dwa komponenty PC, od których zależy dzianie całej platformy PC.

wysa94 napisał:
    -Zasilacz BANDITPOWER Model LPW12-23 450W.

czarna lista ZASILACZY - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Tu juz widać ze ZASILACZ znajduje się na Czarnej liście zasilaczy. Czarna Lista zasilaczy to ZASILACZE, które nie spełniają podstawowych norm. Normy zasilacza to miedzy innymi zabezpieczenia oraz napięcia na liniach +12V, +5.0V, +3.3V, te wymagania spełniają nowoczesne zasilacze. Wystarczy zasilacz np. o mocy 450Watt z mocna linią +12V z PIN6/*(400Watt) pod kartę graficzną to koszt takiego zasilacza 170zł, który zapewni PC odpowiednie Zasilanie. Wybieranie i dobór zasilania polega na kalkulatorze sumuje się pobierany maksymalny (w 100% pobór prądu w Watt jakie potrzebuje dany podzespół PC) prąd, głownie to procesor (CPU), karta Graficzna (GPU) oraz RAM, Dysk Twardy.

Bardzo ważne, napięcia w zasilaczu na liniach muszą się mieścić w przedziałach od do i nie moga się wahać to wszystko możesz przeczytać w Dziale ELEKTRODA -Jak mierzyć napięcia.

wysa94 napisał:
    -1x 8GB RAM.

- Płyta główna MSI A78-E35 obsługuje do 32GB w dwóch bankach. Stosuje się konfiguracje RAM w dualu czyli 2 x2GB, 2x4GB RAM itd. takie rozwiązanie to przyspieszenie działanie całego system, aplikacji , gier i PC. Najlepiej umiescić w PC RAM w Dualu (Dual Channel) i tu możesz umieścić Kosc RAM identyczną 8GB RAM (2x*GB RAMco da 16GB kwestia, czy potrzeba tyle RAM )lub mniejsza wartość np. 2x4GB RAM.