Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy w pomieszczeniu zamkniętym - spaliny

24 Mar 2016 09:05 3354 17
  • Poziom 11  
    Witam,
    Kupiłem używany agregat prądotwórczy FOGO F7001 z silnikiem Hondy Gx 390 i planuję zamontować go w pomieszczeniu w piwnicy. Rurę wydechową podłączyłem do wkładu kominowego i wyprowadziłem ponad dach, ale jest ciągle problem ze spalinami. Po odpaleniu praktycznie od razu czuć spaliny. Zlokalizowałem ich źródło - obok tłumika, zaznaczone na zdjęciu.

Pytanie - czy to jest normalne żeby spaliny wylatują tym miejscem?

Rafał
    Agregat prądotwórczy w pomieszczeniu zamkniętym - spalinyAgregat prądotwórczy w pomieszczeniu zamkniętym - spalinyAgregat prądotwórczy w pomieszczeniu zamkniętym - spaliny
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 30  
    Oczywiście że to nie jest normalne.
    Jeśli to aluminium to jest spora szansa że ktoś to nadleje spoiną i uszczelni.
    Pytanie czy to normalne czy prze eksploatowane urządzenie ?
  • Poziom 11  
    Rok produkcji 2007, pracował jako zasilanie awaryjne wieży transmisyjnej.
    Nie ma zamontowanego licznika godzin pracy, więc ciężko powiedzieć ile przepracował.

Spawanie TIGiem, z tym że elektrodą nie dojdzie się do samej dziury - jest ona trochę głębiej, więc zostaje spawanie nie dziury lecz zewnętrznej obudowy?
    I druga sprawa - rozumiem, żeby cokolwiek próbować łatać najpierw wszystko trzeba zdemontować, wymyć z benzyny..
  • Poziom 30  
    Żeby to miało sens to trzeba zdemontować wyczyścić i dopiero wtedy spawać.
    Możesz też dopytać w serwisie, czy nie mają jako części zamiennej, bo prawdopodobnie to nie jest odosobniony przypadek.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 40  
    Jeśli wytopiło to problem może być w regulacji silnika.
    Skontrolował bym również zawory bo mogą być uszkodzone.
  • Poziom 11  
    Głowica to typ OHV 15 i nowa jest dostępna jako część zamienna za 150 zł (lub komplet z zaworami za 290).
    Czy wymianę zrobić samemu czy zlecić serwisowi? (do tej pory tego nie robiłem)
  • Poziom 40  
    Trudno powiedzieć. Z jednej strony to nie jest lot w kosmos ale z drugiej nie wiadomo na ile pozwalają Twoje umiejętności bo ich nie znamy.
    Co do serwisu to ten będzie w stanie ocenić stan może ustali i usunie pierwotną przyczynę, oraz prawidłowo wyreguluje.
    Pamiętaj ze jest ryzyko ze to sie może powtórzyć. Tj ze uszkodzenie nie jest samo w sobie problemem a tylko przejawem innego problemu.
  • Poziom 30  
    Serwis też ustali ogólny stan urządzenia i oceni ile trzeba włożyć pieniędzy by wszystko wróciło do normy. Może się okazać że to jest dopiero początek wydatków.
  • Poziom 11  
    Tommy82 i edberg, dziękuję za pomoc.
    Ps. W tym dziale nie ma przycisku "pomógł" ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    WarrioR` napisał:
    Rurę wydechową podłączyłem do wkładu kominowego i wyprowadziłem ponad dach,

A co jeśli w kominie powstaje nadciśnienie?, i spaliny są wydmuchiwane także do pieca (jeśli taki jest podłączony do tego samego komina), i dalej przez drzwiczki do pomieszczenia.
  • Poziom 26  
    Zapewnione jest dostarczenie powietrza do pomieszczenia potrzebnego do spalania?
  • Poziom 11  
    1. Kocioł jest podłączony do innego komina, tutaj jest podpięty tylko agregat.
    2. Jest wentylator wdmuchujący powietrze do piwnicy z zewnątrz, uruchamiany po starcie agregatu.

Na pewno najpierw należy usunąć te dziury w głowicy, bo tamtędy spaliny mocno dmuchają do pomieszczenia..
  • Poziom 11  
    Wokół tych otworów rzeczywiście nie widzę sadzy, może tam tylko dmucha wentylator jak pisze somers.
    Poniżej kilka zdjęć po zdjęciu tłumika, co sądzicie? Mogą to być te miejsca, które zaznaczyłem?

• Poziom 11  
    8-O nawet tego nie zauważyłem.. Nie wygląda to raczej na wadę przy odlewaniu, czyli może się okazać że jednak pęknięcie i głowica do wymiany (spawania?).

Cytat:
    Panowie od spawania tych otworów

Ps. Bez złośliwości, to ja zasugerowałem taką usterkę.

DODANO:
    Te rysy są ledwo wyczuwalne pod paznokciem.
    Za to w samym tłumiku fabrycznie jest jakiś mały otworek, do czego służy?