Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 2012 R2 - Przenoszenie plików użytkownika + przekierowane foldery + AD

yukkuri 24 Mar 2016 11:00 1389 0
    yukkuri
    Level 8  
    Mam kłopot z przenoszeniem danych użytkowników do domeny. Używam przekierowanych folderów.

Procedura wygląda tak:
    1. Loguję się na nowe konto użytkownika.
    2. Otwieram Exploratora i szukam przekierowanego folderu użytkownika (np. \\serverElektroda\folderprzekierowany$\imie.nazwisko) tam wchodzę do app i synchronizuję folder Roaming (który też jest przekierowany). Jeśli nie puszczę synchronizacji to nie będzie widać folderu Microsoft i przez to nie przeniosą się podpisy do SzajsLooka (Outlook).
    3. Wylogowuję się i loguję na konto lokalne (do przeniesienia)
    Otwieram nowe okno Exploratora (lub Total Commandera - jest szybciej) i wprowadza ścieżkę do przekierowanego folderu użyszkodnika po czym podaję poświadczenia użyszkodnika.
    4. Kopiuję dane ze starego konta na nowe zlokalizowane na serwerze lub macierzy (zależnie od tego na którym to zakładzie).

Po zalogowaniu na konto użytkownika mam problem z niektórymi plikami MSOffice.
    Otwierają się poprawnie, ale przy próbie zapisu pojawia się komunikat:
    "Nie można zapisać dokumentu w tej lokalizacji, ponieważ miejsce docelowe nie odpowiada. (...)"

Nie jest to problem z uprawnieniami bo mogę zmienić nazwę pliku, skopiować go itp. Jedynie Office płacze, że nie można pliku zapisać w tej lokalizacji.
    Rozwiązanie jest proste tj. trzeba przenieść plik do nowego folderu i z powrotem do tego samego (nawet jeśli jest otwarty) i następnie ponowić próbę zapisu która zakończy się sukcesem. Jak dla mnie to trochę nielogiczne, ale takie rozwiązanie działa.

Problem z tym, że ta metoda działa dla plików, a nie dla katalogów z plikami.
    Jak trafię na niezbyt ogarniętą w zakresie obsługi komputera osobę to nagle pojawia się wielki problem. Sam poprawiałem już kilka set plików u takiej osoby, ale tam są tysiące plików zebrane przez kilka lat i umieszczone w różnych podfolderach. Jeśli znacie problem to proszę pomóżcie. Jeśli nie znacie to może chociaż zaproponujcie z czym może on być związany. Mam jeszcze kilka podobnych osób do przeniesienia i jak będą z nimi takie problemy to będzie kiepsko. Szczególnie, że jedną z nich jest szefowa.