Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio grandtour 2011, 1,2 TCE

24 Mar 2016 13:56 1215 2
  • Poziom 5  
    Dzień dobry wszystkim,

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu schematu do Clio grandtour 2011, 1,2 TCE.
    Drugi raz spalił mi się przełącznik wycieraczek. Poprzednio kupiłem używany, który działał jak trzeba - teraz kupiłem również używany lecz nie działa spryskiwacz.
    Chciałbym sprawdzić kable ale nie wiem gdzie.
    Spryskiwacz jest nowy bo za każdym razem jest również spalony (to chyba on powoduje ta awarię bo nie ma bezpiecznika).

Pozdrawiam
    Jarek
  • Poziom 33  
    Schematu nie potrzeba . W przełączniku masz dwie wtyczki -jedna dwurzędowa z cienkimi kablami i jedna jednorzędowa z grubymi. W tej z grubymi PIN 1 i 2 to pompka spryskiwaczy. Kupiłeś używany przęłącznik pewnie już z wypalonymi stykami . Coś nie ryksztosuje w tym układzie od dawna. Zdarzało się że wymieniony przełącznik na nowy nie wytrzymywał roku. Dopiero wymiana przełącznik + pompa( oczywiście części nowe) dawało prawidłowy skutek. Prawdopodobnie pompka po czasie ma większe opory i styki w przełącznikach nie wytrzymują. :cry: Proponuję założenie przekaźników na sterowaniu i będzie można podłączyć nawet hydrofor :D
  • Poziom 5  
    Dzień dobry,

Przepraszam najmocniej za poślizg czasowy.
    Wymontowałem ponownie wyłącznik i bezpośrednio do styków 1 i 2 podłączyłem prostownik i niestety pompka nie zadziałała.
    Pompka sprawna bo podłączałem ją do prostownika przed założeniem do zbiornika.
    Gdzie może być przyczyna?
    Proszę o potwierdzenie prawidłowości tego co chcę zrobić:

- wypnę z obiegu pompkę
    - sprawdzę czujnikiem z sygnalizatorem dźwiękowym czy kable nie mają przerwy
    - wymontuję włącznik i sprawdzę czy dźwignia zmienia stan styków 1 i 2

pozdrawiam