Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Diora WS 354 pali bezpieczniki.

blazej18 23 Jun 2005 22:01 4428 28
    blazej18
    Level 11  
    Cześć Mam problem ze wzmacniaczem po podłączeniu do sieci wywalają dwa bezpieczniki na pionowej płytce niewiem ja to nazwac ale główny niewywala co jest nietak - pomocy!!
    janusz27
    Level 30  
    wymien tranzystory mocy wszystkie 4 bo napewno sa uwalone
    jaket
    Level 20  
    Prawdopodobnie uszkodzeniu uległy końcówki mocy:(
    User removed account
    User removed account  
    Rysio 2
    Level 13  
    Trzeba sprawdzić wszystkie tranzystory końcówki mocy elementy wokół tych tranzystorów i ewentualnie stopień sterujący , który też potrafi"paść" przy takiej okazji.A przy okazji to chyba niewiele wiesz o wzmacniaczach , lepiej oddaj do fachowca mniej to cię będzie kosztować 8O
    1Paluch1
    Level 20  
    Witam !!!
    Ja mam problem bo nie wiem jaką moc ma ten wzmacniacz ????
    Nich mi ktoś napisze jaka jest jego moc w W-atach ;) bo nie wiem !!!!
    User removed account
    User removed account  
    janusz27
    Level 30  
    wedlug instrukcji serwisowej ten wzmak nie ma 2x35 tylko 2x30 przy Rob=8Ω dla THD=0,2% dla f=1kHz
    korn
    Level 13  
    te plytki to przed wzmacniacze poszukaj na nich BF i sprwdz je czesto padaja a koncowy tylko przemiez
    1Paluch1
    Level 20  
    Czyli jego moc to 2x 35W tak ???
    To dziękuje za odpowiedź tak szybką !!!!!
    A doradzicie mi czy jak mam Głośniki 110W no i używałem właśnie tego wzmacniacza ale niestety się popsuł BUCZY JAK SIĘ GO WŁĄCZY ( moze ktoś chce go kupić na części ???? ) no to na 110 W Głośniki jaki najlepiej wybrać wzmacniacz ?????

Czy na 2x45W wystarczy ????
    a moze 2x60W ????
    Jaki jest dobry
    ???????
    janusz27
    Level 30  
    Nie jego moc to 2x30wat a spaliles go prawdopodobnie dlatego ze podpioles kolumny 4ohm a nie tak jak przykazano 8ohm. Ja tym wzmakiem ciagnolem 2 kolumny ALTUS110 i nie bylo problemow. Do tych kolumnienek to spraw sobie WS503 albo WS504B DIORY. Ale zanim kupisz wzmacniacz zobacz jakiej impedanji masz kolumny!!!
    Pozdrawiam Janusz

PS za ile chcesz opchnac ten wzmak jesli mozna to informacje na PW a nie na forum
    1Paluch1
    Level 20  
    Mam kolumny 110W 8 omów ALUTUS i co dobre są ?????
    janusz27
    Level 30  
    Hmm chyba ALTUS a nie ALUTUS to pierwsza sprawa. A druga to ktore sa to ALTUSy? Bo jakos sobie nie przypominam zeby ktorekolwiek mialy 110W a impedancja jest dobrze dobrana
    Taenia_Saginata
    Level 31  
    Ja sie dolacze do tematu. Koledze taki wzmacniacz sie zepsul po tym jak zwarl przewody glosnikowe. Wzmacniacz po wlaczeniu do pradu glosno buczy. Po wyjeciu jednego z 2 bezpiecznikow z wspomnianej juz pionowej plytki buczec przestaje. Jako ze ogladalem go 5 minut przejezdzajac przez jego miasto nie mialem okazji przyjrzec sie bardziej dokladnie ani nic pomierzyc. Kolega wzmacniacza nie chce oddawac do serwisu a szkoda zeby lezal na strychu. Co wypadaloby sprawdzic i co wymienic?
    janusz27
    Level 30  
    Witam
    Zacznij od pomierzenia wszystkich tranzystorow na koncowce znajac zycie polecialy tranzystory mocy. Jak bedziesz wymienial je to wymien odrazu 2 koncowki i wymien na BD911 BD912 (koszt ok 10-12zl wszystkie 4)
    cikol
    Level 27  
    janusz27 wrote:
    Witam
    Zacznij od pomierzenia wszystkich tranzystorow na koncowce znajac zycie polecialy tranzystory mocy. Jak bedziesz wymienial je to wymien odrazu 2 koncowki i wymien na BD911 BD912 (koszt ok 10-12zl wszystkie 4)

Heh, 1,20zł /szt.

Dla mnie ten sprzet nie wygląda super (w środku oczywiscie), najbardziej razi mnie wielkość radiatora, potencjometr głosnoci tez nie bardzo mi odpowiada - wole sobie pokrecic :) . Ale wszystko sprawa gustu. Kupiłem z 2 miesiące temu 2 takie wski(uszkodzone), jedną naprawiłem i sprzedałem niedawno za 70zł druga stoi rogrzebana i nie wiem czy bede ją naprawiał czy sobie na czesci zostawie.

Ale mimo małego radiatora poddałem go extremalnym testom - 2*4 om 4h techniawki sprzet wysterowany tak ze skale przy wiekszych udezeniach basu zamyka - wytrzymał. Moim zdaniem dużą role odgrywa mocowanie końcówki do radiatora.

Po wymianie tranzystorów pamietaj o ustawieniu prądu spoczynkowego.
    Saddam z Iraqu
    Level 11  
    mojim zdaniem ta diora buczy bo kondensator jest juz zuzyty (tez mam diore ws 354) a takich kondensatorow juz nie produkuja i trzeba polaczyc dwa 4700uf na 63v moze byc mniej ale nie mniej niz 40! i juz nie powinno buczec
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Saddam z Iraqu
    Level 11  
    mylisz sie nie wolno zmieniac pojemnosci musi byc taka jak byla orginalna a 63v sa najleprze ale 50v moze byc 105*c to standard 63v dla luzu bo w obwodzie jest 35 ale takze moze byc 50 lub 40 v ale najlatwiejdostac 63v ..... sam to robilem pare dni temu tez mam taki wzmacniacz
    User removed account
    User removed account  
    Tomcio555
    Level 14  
    Większa pojemnośc kondziołka filtrującego poprawia "pasmo przenoszenia " od dołu ...czyli od strony tonów niskich. Wzmacniacz ma skąd wziąśc prąd przy szybkich impulsowych uderzeniach basu o wysokim poziomie. Wymiana kondensatora wiąze sie jednak z pewnymi zmianami w układzie (niekiedy). poniewaz wzrasta prąd ładowania kondensatora i układ prostowniczy moze tego nie wytrzymac jezeli przesadzimy z pojemnoscia kondensatora.

Ja mam ten wzmacniacz i wymieniłem w nim kondensatory na 2x 10000uF na 40V i 105 stopni a to dlatego ze elektrolity mają to do siebie ze jeśli pracują przy napięciu bliskim maxymalnemu sa doskonale zaformowane.

Pozdro QTX...:)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Taenia_Saginata
    Level 31  
    Tylko ze to sie zaczelo po zwarciu przewodow glosnikowych. Czy kondensator mogl sie od tego zepsuc? Najpierw chyba wymienie tranzystory mocy na BD911 i BD912, kolo jednego z nich plytka jest przypalona, co jeszcze oprocz tych tranzystorow i ewentualnie kondensatora proponujecie wymienic/sprawdzic zeby toto zaczelo dzialac?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    blazej18
    Level 11  
    dzieki za wszystkie porady ale wzmacniaca nienaprawialem i go sprzedalem i niewiem co z nim sie dalej dzieje