Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gazowy podgrzewacz do wody Ariston - nie wiem, jak zapalić świeczkę.

Spokoyoh 24 Mar 2016 14:59 19506 2
    Spokoyoh
    Level 2  
    Witam. Problemem ciepłej wody w moim domu zajmował się zazwyczaj ktoś inny. Aktualnie muszę sobie radzić sama i nie idzie mi najlepiej. Świeczka w podgrzewaczu zgasła mi we wtorek. Od tego czasu próbuję ją odpowiednio zapalić, ale cały czas coś idzie nie tak. Gazowy podgrzewacz do wody Ariston - nie wiem, jak zapalić świeczkę.
    Jest to podgrzewacz marki Ariston. Nie znam dokładnych parametrów. Gdy naciskam na to duże pokrętło, by było w pozycji z iskrą, to czasami udaje mi się spowodować jakby ulatnianie się gazu. Wtedy wciskam ten mały czarny przycisk i pod spodem powstaje lekki płomień. Ta czynność pozwala na kręcenie pokrętłem, bo wcześniej można było wybrać tylko dwie pozycje. Jednak gdy najeżdżam na którąkolwiek z cyfr, słyszę głośny hałas i płomień po spodem wręcz przypomina pochodnię. Po chwili wszystko gaśnie.
    Próbowałam też zostawić podgrzewacz na tym małym płomieniu, bez kręcenia w kierunku danej cyfry, ale po 30 minutach woda w kranie dalej była zimna. Nie jestem pewna, ale te cyfry chyba odpowiadają za temperaturę wody.
    Wczoraj po włączeniu małego płomienia, zamiast od razu kręcić tym kołem, docisnęłam je i dopiero wtedy przekręciłam na cyfrę 3. Nie wiem, co poszło nie tak, ale podgrzewacz jakby wybuchł wewnątrz. Wyłączyłam wszystko i nie zbliżałam się do niego do tej pory.
    Zwracam się tutaj to wszystkich osób, prosząc o jakiekolwiek rady. Może ktoś wytłumaczy mi krok po kroku, jak bezpiecznie uruchomić ten podgrzewacz. Bardzo proszę.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Bobbo
    Level 22  
    Najlepirej poprosić sąsiada do pomocy ale sprubuję pomóc. Pokrętło obrócić w lewo. Wcisnąć pokrętło i uruchomić zapalacz. Po zapaleniu płomienia świeczki trzymać w pozycji wciśniętej około 10 sekund . potem puścić i sprawdzić czy pali się płomień. Jeżeli nie pali czynność powtórzyć. Jeśli tak- przekręcić pokrętłem w prawo na wymaganą temperaturę, Jeśli następuje wybuchowe zapalanie wezwać serwis- podgrzewacz wymaga czyszczenia. Powodzenia.
    Spokoyoh
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Poprosiłam właśnie o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Okazało się, że podgrzewacz wymagał czyszczenia. Metoda, którą opisałeś jest prawidłowa i pomocna. Jeszcze raz wielkie dzięki. (;