Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe do 1000zł

rzoska 24 Mar 2016 17:49 861 8
  • #1 24 Mar 2016 17:49
    rzoska
    Poziom 15  

Witam

Poszukuję wygodnych słuchawek bezprzewodowych do 1000zł . Konstrukcja raczej otwarta z uwagi że słcham dziennie po kilka godzin. Słuchawki używane będą wyłącznie w domu. Jako źródło dźwięku będzie to komputer PC połączony kablem optycznym z stacją nadawczą słuchawek poprzez kartę muzyczną ASUS XONAR DXG. Słucham głównie muzyki chrześcijańskiej , klasycznej trochę rocka. W filmach lubię akcentowane niskie dźwięki efektów. Słuchawki muszą zapewnić doskonały zasięg w mieszkaniu w bloku 60m2.
    Myślałem trochę o zakupie SENNHEISER HDR 175 lub 185.

Pierwsze słuchawki bezprzewodowe miałem SENNHAISERY RS 160. Ogólnie dobrze się sprawowały ale co mnie w nich denerwowało to słaby zasięg oraz niezbyt wyrazisty bas. Na plus zasługuje ich lekkość i wygoda w noszeniu. Następnie do niedawna miałem słuchawki SONY MDR DS6500 ale nieco się na nich zawiodłem. Po pierwsze po czterech miesiącach normalnego użytkowania zauważyłem że rozpruła się gąbka z jednej słuchawki i zaczęła wychodzić na wierzch. Zgłosiłem sprawę na gwarancję i naprawdę wieli szacun ale wymieniono mi cały zestaw na nowy ! Jednak wkurzała mnie jeszcze jedna rzecz. Słuchawki te są dosyć dobrze dopasowane do głowy i ma to za sobą pewien minus. Nie wiem czy dobrze to opiszę ale końcówki po obu stronach pałąka łączącego słuchawki posiadają kulkę na której jest zamontowana słuchawka. Dzięki tej kulce słuchawka ma możliwość płynnego ustawiania się w każdym położeniu przez co dobrze przywiera do głowy. Niestety to gniazdo powiedzmy przy poruszaniu się głową pracuje , to znaczy wykonuje delikatne ruchy tak żeby słuchawka zawsze była dobrze dopasowana do ucha. I właśnie w tym problem ponieważ autentycznie słychać trzeszczenie plastiku. Może na zewnątrz tak nie słychać ale jak nałożę słuchawki , które dosyć ciasno siedzą na głowie to te trzeszczenia słychać w głowie i zakłócają odsłuch – naprawdę nigdy bym się nie spodziewał ale to bardzo wnerwiające jak się cicho słucha muzy poruszając się przy tym po domu. Dodatkowym mankamentem było to że aby uzyskać naprawdę mocne brzmienie basu musiałem odtwarzany materiał ustawić naprawdę głośno – zbyt głośno do normalnego słuchania. Na plus oprócz fenomenalnego zasięgu zasługuje wbudowany procesor dźwięku który w ustawieniu cinema bardzo mi odpowiada.

Proszę o jakieś propozycje

• #2 24 Mar 2016 18:21
    k52
    Poziom 32  

Jak lubisz dźwięk Senków to może model RS180 ? Słuchawki otwarte bezprzewodowe to rzadkość, a szkoda.
    Jak chcesz dobrego zasięgu, wygody dla małżowin i lepszej szczegółowości niż Senki to fajny jest Harman Kardon Harkar bt, lub swego czasu sporo droższe od twych Soniaszów model SONY MDR -1rbt. Świetnie wyposażone są słuchawki Sounmagic WP10.
    Niemniej warto szukać modeli słuchawek bezprzewodowych zaopatrzonych w kabel, jakość jest jednak lepsza, a jak ktoś nie tej słyszy różnicy to niech lepiej kupi podstawowe modele, czy jakiś "bassheadyh" dudniące.

• #3 26 Mar 2016 13:41
    rzoska
    Poziom 15  

Dzięki za podpowiedzi. Więc tak … RS 180 to mocno podstarzały model. Owszem można go kupić jeszcze gdzieś wysyłkowo ale nie spełniają one jednego z założeń – nie mają wejścia optycznego. Ich następcą są RS 175 niestety w cenie 950zł. Masz rację co do systemów otwartych , raczej nie ma ale rzeczywiście jednak będę celował w słuchawki zamknięte ponieważ przemyślałem nieco koncepcję i zależy mi na odizolowania się od otoczenia podczas odsłuchu. Nawet rozważałem słuchawki z systemem redukcji szumów ale kwota 1000zł była by niewystarczająca. Znalazłem takie AKG N60NC (zero informacji na temat zasięgu , napisałem pytanie do przedstawiciela) , Sennheiser MM 550-X (Na litość Boską zasięg 10m za cenę 1500zł !!!!) , Polk Audio UltraFocus 8000 (również brak danych odnośnie zasięgu działania) , Beats by Dre Studio Wireless (tak samo zasięg zaledwie 9m) , Denon AH-GC20 (również brak danych o zasięgu). - Tak więc temat bezprzewodowej redukcji szumów i zasięgu jest raczej nie do pogodzenia.

Wracając do standardowych słuchawek bezprzewodowych i twoich propozycji to:

Harman Kardon Harkar BT – niestety zasięg … „Instrukcja informuje, że realny zasięg to 8 m, moje doświadczenia pokazują, że jest znacznie lepiej - przy 10 m – to się nadaje do słuchanie muzyki w sąsiednim pokoju”.

SONY MDR -1rbt – Nie bardzo mogę znaleźć dane odnośnie zasięgu pracy bezprzewodowej

http://www.sony.pl/electronics/sluchawki-palak-na-glowe/mdr-1rbt/specifications – może dałbyś radę znaleźć taką informację.

Sound magic WP10 - „Producent chwali się zasięgiem aż 70 m, ale kiedy wychodziłem do kuchni (6 metrów), miewałem pierwsze dropy w sygnale, a włączona mikrofalówka siała po paśmie równo” , poza tym nie mają wygodnej stacji dokującej jak np. SENNHEISERY.

Nawet znalazłem taki wynalazek działający do 100m ! SONY MDR-RF855RK niestety nie mają wejścia optycznego. Dodatkowo Sony MDR-XB950BT ale tutaj również zasięg zaledwie 10m i Samsung LEVEL Over EO-AG900BB – zasięg 10m.

Masz całkowitą rację że dźwięk po kablu jest lepszy , trochę też myślałem o moich preferencjach muzycznych i chyba muszę przyznać że jestem raczej amatorem , który nie odróżnia zbytnio brzmienia jednych od drugich słuchawek lub raczej odróżnia ale nie jest to dla mnie aż takie ważne. Wydaje mi się że dla mnie podstawą jest praktyczność oraz wygoda w użytkowaniu.

Co do podawanego zasięgu to również może być taka sytuacja że jeden producent deklaruje 70m , a już po 10 metrach gubi zasięg , natomiast inne z deklarowanym zasięgiem 10m dają radę nawet więcej.

W przypadku SONY MDR6500 (100m) – zasięg w całym mieszkaniu 60m (jedynie w jakichś tam zakamarkach uciekał) oraz SENNHEISER RS-160 (30m) – Zasięg prawie w całym mieszkaniu ale na upartego daje radę - mogę potwierdzić założenia producenta.

• #4 29 Mar 2016 09:55
    RMS.pl

Poziom 26  

Nic lepszego niż Sennheiser w kwestii słuchawek bezprzewodowych nie wymyślono.

• #5 30 Mar 2016 17:43
    rzoska
    Poziom 15  

Otóż rozkminiłem sprawę dzięki odpowiedzi od jednego z przedstawicieli handlowych AKG. Są dwa główne sposoby przekazywania sygnału dźwiękowego bezprzewodowo: Radiowy oraz BT. W moim przypadku potrzebny jest transmiter radiowy z uwagi na potrzebę doskonałego zasięgu w mieszkaniu. Niestety słuchawek z transmisją radiową jest jak na lekarstwo. Trzeba przyznać że Sennheiser wiedzie tu prymat swoimi zestawami RS. Tak więc liczb modeli do wyboru ograniczyła się drastycznie do kilku. Wybór padł na Sennheiser RS 175 ale jest ogromny problem z dostępnością tego produktu. Model RS 185 jest od ręki ale jest to kilka stów więcej , a w zamian dostaję rzeczy , które nie będą mi przydatne w użytkowaniu. Nadal szukam sprzedawcy.

• #7 31 Mar 2016 11:27
    RMS.pl

Poziom 26  

To tylko teoria. Duże sklepy mają kompletny bałagan na stanie.

• #9 31 Mar 2016 12:31
    RMS.pl

Poziom 26  

Nie wiadomo, chyba, że pracujesz w tym sklepie i zajrzałeś właśnie na magazyn i wiesz, że jest tam faktycznie przynajmniej 1 sztuka tego towaru w stanie nadającym sie do wysłania klientowi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME