Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR740N - Dwa routery w sieci, brak połączenia

24 Mar 2016 20:59 588 5
  • Poziom 22  
    Witam!
    Dwa routery Tp-Link TL-WR740N jeden w wersji V4.21, drugi V4.26. Dwa mieszkania, między nimi kabel UTP około 120 metrów. W jednym mieszkaniu dostęp do internetu poprzez dynamiczne IP i skonfigurowane wi-fi, wszystko działa jak należy. Do jednego z gniazd LAN routera podłączony kabel do drugiego mieszkania. W drugim mieszkaniu podłączam laptopa bezpośrednio pod kabel LAN i wszystko działa jak należy, natomiast po podłączeniu drugiego routera pod ten sam kabel, nie mam dostępu do internetu, ani do sieci lokalnej. W drugim routerze (podrzędnym) naturalnie wyłączone DHCP, zmienione IP, wyłączony WPS, wi-fi ustawione jak w routerze nadrzędnym tylko ustawiony inny kanał.
    Wcześniej na tym samym kablu i na tych routerach chodziło wszystko dobrze ponad 2 lata, ale niechcący zresetowałem router do ustawień fabrycznych i wszystko padło.
    Proszę o jakieś wskazówki, bo kombinuję tak już tydzień, pomysły się skończyły, a na forach nie mogłem znaleźć nic co by było skuteczne.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Drugi router podpięty pod port WAN czy jeden z czterech portów LAN?
  • Poziom 22  
    Jeden z portów LAN i wygląda to na diodach tak, jakby raz było połączenie przez około 2 sek., nie ma przez chwilę i zaraz znów przez 2 sek. jest.

Router nadrzędny (z dostępem do internetu) ma IP LAN 192.168.0.1, nadrzędny ustawiony na 192.168.0.5. Bramy 255.255.255.0
    Dla mnie problemem jaki widzę jest 120m skrętki, standard ethernet mówi o 100m
  • Poziom 22  
    Też o tym myślałem, ale jak wytłumaczyć fakt, że to pracowało kilka lat bezawaryjnie, a po resecie ustawień wszystko padło i nie chce się podnieść.
    Przede wszystkim trzeba by sprawdzić ciągłość przewodów w tej skrętce